BV ADA! BUN VENIT NECTARIE! Piersicute '12 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Iubitelor, sunt pe punctul sa m#259; mute in rezerva. Am f#259;cut calmante si sunt ametita r#259;u. Acum vreau sa m#259; interesez si de copil. Va #539;in la curent.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza burtici! si eu sunt zombie am avut o noapte tare agitata, am avut tot felul de ganduri, m-am gandit numai la ada si nectarel...
ada iubita mea, sa te si odihnesti cat de mult poti k sa te refaci repede si sa vina lapticul care este f important pt BB. ne rugam in continuare pt voi, va tinem pumnii si te asteptam cu vesti

eu am reusit aseara sa rezolv cu restaurantul pt botez maine merg sa semnez contractul si sa dau avansul. mi-am mai luat o piatra de pe inima.

sa avem o zi buna, cu vesti minunate

Roxy
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Neata, BUN VENIT NECTARIE si FELICIT#258;RI ADA m#259;mic#259; curajoasa ;

Roxana mami de Maria-Sofia (26.01.2011) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Ada, felicitari! Nectarie, bine ai venit pe lume!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Neata! BINE AI VENIT BEBE NECTARIE! Ada, sa fiti sanatosi, sa ai mult lapte-n titi sa recupereze bebita repede la greutate! Am o prietena care a nascut tot asa o bebelusa mica de 900g si a ajutat enorm faptul ca a alaptat, daca reusesti ar fi minunat. Va pupam cu drag si ma gandesc la voi mereu. Iti trimit o mare imbratisare virtuala!

Vroiam sa-i spun lui Fleur ca eu am avut chiloti normali la maternitate,nu pt incontinenta. Si la Giulesti unde am nascut ne spuneau sa folosim vata infasurata in tifon steril in loc de absorbante pt ca in felul asta respira pielea bine si se vindeva epiziotomia mai repede si scade riscul de infectii. Absorbantele normale au plastifcul ala in ele si... Exista la noi, pt fetele interesate, la farmacia Dona gasisem eu pe atunci, niste absorbante f ok pt lauzie: http://eshop.organique.ro/igiena-intima/absorbante-flux-super-abundent-lauze-10-buc.html

In rest vreau sa zic ca eu sunt super-relaxata ref la venirea bebelinei, fata de cum eram la Ilincuta. E drept ca am majoritatea lucrurilor, sau cine stie poate intru si eu maine-poimaine in febra pregatirilor.

S-aveti zi frumoasa si ne mai auzim!


mami de bumbita iubita tare (31.03.2010) si 24+ cu piersicuta dulce foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

bumbita si eu am folosit vata infasurata in tifon.citisem la vremea aia tot aici pe forum ca ar fi cele mai indicate.sa inteleg ca aceste absorbante la care ai pus linkul ar fi la fel de bune?eu absorbante normale nici nu pot sa folosesc ca ma irit,oparesc.....de mult timp folosesc doar ob(nu dati cu pietre stiu ca nu sunt bune dar asta e).poate pun o intrebare prosteasca dar chiar nu stiu si in caz de cezariana va curge ceva?vom avea nevoie de absorbante?

31+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Bine-ai venit pe lume bebe Nectarie! Ada, multa sanatate si sa va dea Dumnezeu multa putere sa depasiti momentele dificile! Doamne Ajuta!





Mami de printesa si 23s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Ada draga,
Sa te odihnesti azi, trebuie sa fii o mamica puternica pt. puiul tau. Sa ne tii la curent si cu miculul Nectarie. O sa treca cu bine si aceasta zi.


Fetelor,

Eu sunt in sapt 29. Dr. mi-a spus ca trebuie sa repet analizele din Trim I. Dar oare toate? Atunci am facut si profilul Torch,sa-l
repet? Toxoplasma am repetat-o recent,deoarece nu sunt imunizata si avem 2 pisici. Insa celelelte analize din Torch (virusul rubeolei, virusul herpetic,citomegalovirusul) sa le mai repet?
Sau doar hemoleucograma, calciu,fier, urocultura?

Voi ce anazlize faceti/ati facut in aceasta perioada?

29+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Ali, sunt bune absorbantele alea, am folosit si eu si imita f bine vata aia cu tifon. Lohii vei avea si in cazul in care vei face ceza, poate nu asa de mult cantitativ, dar tot vor fi...pe undeva tre sa se elimine ce ramane pe interior.

mami de bumbita iubita tare (31.03.2010) si 24+ cu piersicuta dulce foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Pusi eu am repetat analizele de la trim I mai putin profilul torch.

Diana te admir pentru optimism

sa dea Dumnezeu sa auzim numai vesti bune!





Mami de printesa si 30s

Mergi la inceput