MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
Vin si eu cu un raport intarziat, stagnare la 65,5. daca aveam cu minus cred ca eram prima care sarea cu raportul, dar asa...

Din pacate n-am apucat sa fac macaronii. astept urmatoarea zi uscata. mi-am dat seama ac nu aveam colorant, si mi-a fost frica sa bag suc de fructe in compozitie, ca poate se strica, asa ca nu m-am mai apucat.

in ce priveste meniul, nu prea am fost chiar cuminte, ptr ca dimineata am mancat triunghiuri de ovaz, portocale si mere,la pranz spanac cu ochiuri de la cantina (ingrosat cu faina, of course), iar aseara am facut niste lipii indiene si le-am mancat cu grasimi, deci... ziua de ieria fost un dezastru total!!!

azi am inceput tot cu triunghiuri (le-am facut ca sa le pot lua la mine, ca n-am timp sa mananc acasa)
sper sa fiu mai inspirata la P, o sa-mi iau o salata, si deseara tot o salata facut cu manutza mea.

mel, sunt invidioasa pe sotul tau! cum reuseste el si noi nu? nu pricep!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

neata montigirls! io m-am trezit de dimi azi cu chef de munca..sa-mi termin cat mai repede treaba aici ca nu am chef sa mai stau in tara shocatilor astora. AM ZIS!

aseara am mancta neste capsuni si struguri albi...pe la 7 si pe la 9 am balotat niste masline verzi simple(imi plac maslinele verzi ca is mai acrisoare bune cand simt greata de la fiere..dupa nervi of course!)

azi ashea:
Md: paine integrala prajita cu putin unt deasupra
G: mar
P: iepure cu legume si am luat si frunze de spanac sa-mi fac salata
G: Mar/porto/banana
C: ciorba

ce-i cu amorteala asta pe forum...de la frigu din tara?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neata,

Multumesc de raspunsuri.

Puisorule combinatia cu tarate nu era chiar jumate jumate, asta e i-am halit deja de dimineatza. atata bai sa fie , de la alte rele sa ma tin eu.

Deci meniu de azi : md virsli in corn ( faza 2)
P mazare cu carne
C am pofta de-o salata.
gustari nu stiu ce-o sa fie ca iar n-am nimic cu mine la lucru.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

update..o rasarit in sfarsit soarele si pe strada mea!
noua agentie o spus ca tipa in locul careia ma mut se muta inainte...deci is rezolvata some how! si si...mi se plateste si o deplasare in Polonia

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ai nvazut mai Brandule ? Toate se rezolva ! Bravo ! Ma bucur tare mult pt tine !
Mai am eu pe cineva prin preajma care-mi spune tot timpul: "Gandeste pozitiv" - bine, acum ce sa zic, mie nu-mi iese , dar dau si eu sfaturi altora

Ninha ce sa zic de sotz, ma uit si eu la el si ma mir.
Mancam acelasi meniu , pe saturate - el slabeste si eu nu .
Important pt mine este sa slabeasca el, ca vorba Brandusikului - are de unde

Puisor sa ne spui ce mai gatesti

Meniu:
D: lipie cu gem conform
G: capsuni
P: ciorba de loboda ( cu morcov si telina) si piept de pui la gratar
C: salata verde cu telemea de oaie, iaurt si nelipsitul desert : fagaras + 2 lingurite fructoza + zmeura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup va pup va pup

Brandu offf ce bine ca ai rezolvat ???? cum adica sa nu mai stai mult ??? te intorci acasuca la tine aici la Romanica ????

NInha e foarteee bine si la 65 de kg .... arati foarte bine , ti-am mai spus

Mel barbatii slabesc mult mai usor decat noi femeile ... si eu am doua exemplare acasa , sotul si copilul .... slabesc imediat

Puisorule tot am vrut sa te intreb .... cum te mai simti ??? esti ok ??

Somleac corect .... de la altele mai rele sa te abtii ... cum ar fi io stiu mancaruri d'alea ingrasacioase rau rau rau nu ???

va puppp si ma apuc de treaba ca-s tareee aglomerata

sa scriu si meniul meu de azi
md: branza dulce, ton conserva in apa , cafea cu lapte
g. un mar
pr. aripa de curcan fiarta si rosii, cafea cu lapte
g. iaurt
ci. chiftele din carne de curcan si salata verde
apa multa, ceaiuri cu lamaie si o cana de lapte in jurul lui 21 seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza sunt si deprimata si entuziasmata. Care parte sa v-o spun?

Deprimata ca a schimbat sotul bateriile la cantar si am cu 2 kg mai mult. Deci Brindusik cand mai faci schimbari in tabel trece-ma cu 74

Entuziasmata ca am fost aseara la teatru , am vazut-o pe Maia Morgestern ( sper ca am scris bine)in O femeie singura, bestiala piesa, bestiala actrita , m-am trezit cu zambetul pe buze. Nu stiu cati ani are femeia asta dar arata beton, are o forma fizica de invidiat si m-a mobilizat si pe mine. Deci planul meu pe vara asta sa arat ca Maia Morgestern.

Aseara dupa teatru am baut un pahar de vin si am mancat un pumn mare de migdale ca m-a ros vinul pe stomac.

Meniu : MD virsli cu branza si rosii
P orez basmati cu legume, de fapt legume cu orez
C friptura de miel cu salata de castraveti

O zi minunata

PS Ninha si Andanii vineri seara ma duc la Timisoara la forza ZU, voi nu serviti o distractie?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Somleac ce e aia forta Zu ?????? habar nu am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Somleac, s-ar putea sa merg si eu la forta ZU. Poate ne vedem acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii e un karaoke care se tine in piata operei, vin o gramada de trupe si cantareti de-ai nostri, dar nu prea stiu eu care ca nu ma stiu cu asta. Prezentatori sunt buzdu si morar de la radio ZU

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput