Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata,

daca racusor a dat cafeaua, eu o "asezonez" cu un tort dobos de casa, o praji buna cu cocos (facute de soacra, respectiv mama, deci anul asta nu m-am prea ostenit ) si niste capsuni aromate

Eu m-am sarbatorit ieri la padure la un gratar, cu toata gasca de nasi si fini. A fost o vreme minunata si ne-am simtit foarte bine. Cel mai fericit a fost V care si-a facut de cap la maxim: a sterpelit slaninuta de pe un platou si a papat-o goala, cu o pofta nemaivazuta - deh, mama denaturata, l-am lasat ca imi era mila sa i-o iau din mana - apoi a tot ciugulit din prajituri, pe care pana la urma a trebuit sa le ascund. A facut baie intr-o galeata, s-a jucat cu escavatorul in funingine, deci va inchipuiti in ce hal de mizerie l-am adus acasa Nici n-a dormit deloc la pranz asa ca aseara plangea bietul de oboseala cand am ajuns acasa.

Cris ce frumos ai vorbit de Vladut. Sa stii ca asa simt si eu, dar nu ma prea pricep sa transpun in cuvinte.

Rodi

La multi ani, sotului Ramonei!

Va pup mamici dragi, sa aveti o duminica minunata!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ilinca, multumim de tratatie. La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multi ani, mamica draga si scumpa, Ilinca!
Sa iti dea DD sanatate, ani multi multi si fericiti, implinire sufleteasca si noroc!!

pe Andrei sa renunte usor la degetel.
La noi va fi durere mare cu suzeta, e dependent maxim de ea. Cred ca plec de-acasa cand o fi s-o lase.

Ieri toata ziua am trebaluit, ca mai toate mamicile, azi mai o papica, mai o leneveala, bate un vaaaaant de zici ca smulge si blocul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Ilinca, la multi ani!

Si la noi "suzi" e la putere striga dupa ea si noaptea in somn, dar nu-mi bat capul, decat degetul mai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

culcatul de aseara a decurs minunat fara degetel. bine, s-a culcat la 11.30 in loc de 10.30 dar a stat si a povestit tot timpul,saracutul are un tic cu degetelul si tot nu stia ce sa faca cu manutele, asa ca le ducea la frunte, peste cap, ma lua de mana ,dar s-a tinut tare ca stia ca are buba, asa ca a tot vorbit, bine putin stalcit fata de ce scriu eu mai jos, dar tipa tare tare si cu accent pe cate o silaba :

"un deget are buba, unul nu are, unul e rosu, unul e alb, sa plece buba departe departe cu trenul, cu avionul, cu uci uci (tot trenul) in parcul mare, la du-te vino (adica leagan)...." si tot asa a tinut-o vreo ora jumate pana cand a adormit

imi e groaza de luni, cand plec la serviciul, ca asa se linistea el cand pleca mami

cris ce imi place cum vorbesti de vladut , esti minunata

baby burtica cu fetita discreta

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum



Mititelul de el....ce frumos a inteles el ca nu trebuie sa mai tina degetelul in gurita Ai baiat mare Racusor.....Imediat implineste 2 ani.....wow wow wow...2 ani.....
sa treaca repede faza cu degetelul



Rodi vad ca pana la urma se lasa cu pofte la tine ...Iti faci un test de sarcina sa nu ne mai ti in suspans?
Cum semai simte Isa? Dar tu? Dar Maria...ca parca si ea a avut stari de voma...? si multa sanatate



Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

La multi ani, mamica draga, Ilinca!
Sa ai parte de tot binele din lume si tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca!!!


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

neata!


LA MULTI ANI ILINCA! multa fericire, iubire si toate dorintele sa ti se implineasca multumim de dulciurele

si Andra e cam dependenta de suzi, ziua nu sta cu ea doar ca nu io da eu , de ar fi dupa ea ar si manca cu ea in gura nu vreau sa stiu cat nu vom dormi cand va fi sa o lasam

eu ma pregatesc sa merg la sala, o iau si pe Andra cu mine, am mai dus-o acum cateva zile dar mai mult de 20 de minute nu a vrut sa stea dar dupa ce am plecat de acolo numai la "pii" cerea asa ca voi incerca astazi iar. sper sa avem succes si sa se joace si ea in liniste si fara sa o mai caute pe mami

sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

la multi ani, ilinca! multe bucurii si sanatate iti doresc, esti o mamica extraordinara si frumoasa tare


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

baby, la mine se lasa cu pofte de cate ori sunt obosita si nu am timp sa mi le fac . dar azi am facut si ardeii si galustele, ca Isa la 8 mi-a dat desteptarea dupa ce toata noaptea a plans si a cerut cetiutetea si, cum nu stiam ce e si nici cu am ghicit, a urlat intruna . o fi ceva de la gradi, ca acum intre romana si spaniola si chinezaraia ei is pierduta cu totul! despre test, hihi, nu cred ca e cazul. tati nici nu mai intreaba nimic


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ilinca, La multi ani!!! Sa ai parte de ce e mai bun in viata, de oameni dragi mereu aproape, de impliniri si bucurii zilnice, de sanatate si de multa iubire! Esti o mamica de milioane, calda si afectuoasa, cu un suflet enorm!!! Te pup tare, tare de ziua ta!

Rodi, un pup si pt tine! Deci Florin nu mai zice nimic. de spaima



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput