FIV in Ungaria 162

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

Buna,vreau sa merg pt fiv la Budapesta,la doctor Peter Kovacs.
Intrebare:pe ce adresa trebuie sa sciu e-mail,am vazut in pagina principala ca pe adresa de e-mail a clinicii.Daca scriu pe adresa aceea,trebuie sa specific cu care dr doresc sa incerc procedura,sau cum?...Nu trebuie sa scriu pe adresa personala a doctorului respectiv, in cazul meu P.K.?Daca scriu pe adresa clinicii cine imi raspunde?Ca vreau sa incerc si eu cu P.K.Please help!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor pe unde va ascunde-ti ? raissa , eu nu te pot ajuta caci am mers la Debrecen dar stiu ca telefonic cel mai usor dai de ei . Cu siguranta fetele care au fost la Budapesta sau la Szeged te pot ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Raissa..eu ti-am trimis azi dimineata un PM...nu stiu daca ai citit!

Olimp
...eu sunt prin zona...Am fost la birou pana pe la 19...acum astept sa termine masina de spalat hainele...apoi cred ca citesc putin si ma culc...cu asa o vreme,nu ai chef de nimic

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

imi,multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

Subscriu imi cu asa o vreme nu ai chef de minic, mie mi-e un somn de mi-i se inchid ochii , toata ziua am cascat de parca asteptam sa inghit pe cineva , cred ca cine ma vedea zicea " uite si la asta cu sta ca la rdiografie dentara " .

La noi tot ploua si este asa de frig , sper sa se incalzeasca de maine caci nu-mi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!

M-am trezit azi asa intoarsa pe dos...mai nou visez o gramada de prostii noaptea...si nu reusesc sa ma odihnesc.

Macar vad ca vremea si-a revenit...sper sa nu mai ploua macar, ca ma deprima rau.

Eu zilele astea imi astept zana...de azi parca nu ma mai dor sanii, deci ma astept ca in cateva zile sa-si arate dintii.
De azi a reluat si sotul meu tratamentul cu vitamine...ca vad ca i-au facut bine...
Ieri am trimis un e-mail dnei dr Simona Avram sa o intreb de analizele de trombo si cariotip, ca vreau sa mi le fac si astea.
Am trimis un mail si la PK...vreau sa aflu si parerea lui despre situatia mea...eventual sa merg si la un control si o discutie.
Inca nu m-am hotarat incotro sa o apuc la toamna...dar cert e ca la Zadori NU mai merg

Pupici,sa aveti o zi frumoasa!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Imi ma bucur sa vad ca te mobilizezi si iti faci analizele pt trombofilie. Eu sunt in faza aceea in care totul mi se pare OK, de parca nu mi s-a intamplat nimic naspa, de parca nu am trecut eu printr-un esec . Poate e mai bine asa, se protejeaza corpul....sau presimteam eu ca rezultatul va fi negativ si atunci totul trece mai usor.
fetele cochetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

lore la fel si eu...
aceleasi sentimente...si o lehamite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Buna Dimineata!
Raissa - Da, eu am facut FIV la PK, dar conversatia am facut-o prin intermediari. Acum o fac prin mail-ul de pe prima pagina, mail obtinut de la persoanele de intermediere. Oricum, fii fara griji ca PK raspunde destul de rapid la mail-uri. Succes!!!
Imi - Am reusit si eu sa vorbesc la telefon cu dna Avram. I-am trimis inainte un mail. Prima data nu mi-a raspuns. Floryma zicea ca raspunde la mail-uri intre orele 12-14.L-am retrimis, apoi intre orele 12-14. Mi-a raspuns. Si-a cerut o gramada de scuze ca nu mi-a raspuns in timp util, transmitandu-mi sa o sun, vineri sau luni, ca de azi e plecata la Bucuresti pentru cateva zile si va fi foarte ocupata. Super tare!!! Am sunat-o ieri, pe la 11,30. Nu mi-a raspuns. Mi-am zis: o sun eu intre orele 12-14, cand stiu ca raspunde la mail-uri. Da ce credeti? La vreo nici zece minute dupa ce am sunat-o, m-a apelat dansa personal. Am ramas masca. Adica sa ma sune dansa, in loc sa revin eu cu apelul. Si am vorbit de pe fix pe mobil!!! Iarasi, super tare!!! A recitit mail-ul meu si mi-a indicat analizele pe care trebuie sa le fac. Atat de repede a vorbit, ca de-abia am reusit sa mi le notez. Noroc ca erau in lista cu analizele pentru trombo. Am scapat de cateva analize din lista. Am intrebat-o si de alea. Mi-a zis ca atata timp cat mutatia respectiva e OK, atunci nu are nici un sens sa le fac. Si uite asa, fac economie de vrea 300 lei. Mi-a zis ca ea se va uita peste ele si vom mai comunica dupa aceea. De mutatii, din cele trei pe care le am, doar de PAI -ul homozigot mi-a zis ca trebuie luat in seama mai serios. De celelalte doua, care sunt heterozigote, mi-a zis ca sunt nesemnificative si se vor trata cu vitamine. Da de cariotip, nu am intrebat-o. Imi sa-mi spui ce ti-a zis de cariotip.
Olimp - Hai ca azi va fi vreme frumoasa si n-o sa mai dardaiesti de frig si nici n-o sa mai ploua!
O zi senina si faina tuturor fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Sabi mie imi spui....nu i-am scris nici lui zadori, ce sa-i scriu...it's negative again... bleah

Mergi la inceput