FIV in Ungaria 162

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Gretta e interesant ce zici tu cu prietena ta.
Eu am o prietena a facut de 2 ori laparoscopie,si era 100% la amandoua ca are tubele inchise si nu poate ramane insarcinata.
Si-a depus dosarul pentru FIV,si cand i-a venit sa se prezinte,dupa 1 an,ea avea deja baiatul de 1 luna.Deci ca sa vezi ca DUMNEZEU face minuni,si e mana Lui.
De asta zic si eu ,e numai Dumnezeu de data asta,in afara de tratamentul natural ce l-am luat.

Mult mulr succes,maine ma duc iar la doctorita sa vad ce-mi va zice.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

buna fetelor
Loretta, imi pare tare rauuuu

Mona nici vorba de suparare
Amina ciudat ce t-i se intampla,,,bafta maine sa elucidezi misterul,,,

Crisule

sa avem o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor am ajuns pe acasa ...., vai dar ce frig este azi .brrrr , brrrr , am plecat vineri la 28 de grade in haine subtiri si sandale si am ajuns azi la 8 grede dardaind , asa im i trebuie daca nu ma uit la meteo !

loretta nu am cuvinte

amina eu zic sa nu te stresezi si cred ca esti graviduta , asteapta pana luni si mai refa beta . Tin pumnii sa fie asa cum iti doresti

hamza vad ca ai ajuns cu bine in Ungaria si ai inceput acupunctura , succes

greta

mona mi-am gasit bericica preferata , am sa o bag sub vrat sa devenim bune prietene , glumesc ,dar este asa de buna ....iti lasa gura apa , cu exageratul nu prea pot caci alcoolul imi ridica tensiunea si imi agraveaza ritmul cardiac ceea ce nu imi face bine , de accea am incercat berea asta cu 1,9 % alcool.

imi ai sterso-o si tu ? in weekendul asta ?

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna seara fetelor,

Madalina iti multumesc , din pacate eu pe fisa ar trebui sa incep din prima zi de stimulare, oricum sunt inca nelinistita , si am sa mi sun Dr din nou !

Samira33 tare a si vrea ce mi doresc mie sa ti se implineasca si tie , sa nu mai stam pe aici!!!!
!, referitor la Intralipid am fost anul trecut dupa negativul de la Szeged la un privat dr . aici , mi a vazut toate rezult. 4 fiv negative fiecare sarcina s-a terminat in 2 saptamani, el mi a spus ca am probleme cu systemul imunitar & trmbofilia nu e super, eram deja non imuna pt rubeola asa ca am facut din nou vaccin, in fine, la inceput a zis ca ma pune pt IVIG , dar pe urma cand am vazut preturile cca£1500 pe o infusion, am trecut la Intralipid, teste extra pt mutatii etc. cum faceti voi acasa nu am facut aici pt ca fiec test e la £300 .,o caruta de bani ,
Dr e foarte sigur ca acest tratam care mi la prescris am sa ajung la un rezult pozitv .
Intralipidul am sa l fac inainte cu 7-9 zile de ET, si am de luat si prednisolone0.20 gr pe zi , daca pot sa te ajut cu ceva da mi un PM nu ca a si fii prea desteapta!!

Inca ceva am citit cartea lui Dr Beer " Is your body baby friendly?" acolo vezi cate dezastre de Doctori batuti in cap sunt in lumea asta !!! Printre care am sa l numesc si eu pe unul dintre ei "Zadori" doar ££££€€€€ sunt interesati nu si de gustul amar care ti l lasa dupa fiecare trat.
Scuze ca m am lungit , ca au fost luni de zile in care am incercat sa uit cum unii dr .. Au asa de multe scolii probabil de luat bani , si dupa cum tie norocul daca esti mai cu probleme , sorry did not work this time!!
O seara superba va doresc in sfirsit am avut si noi un weekend cu soare , dupa o luna de ploaie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Samira33, la capitolul teste nu stau bine ca nu detin nimic doar spitalul are toate rezult. mele, eu le am doar pina anul trecut! Abia dupa ce termin o sa pot sa cer copii dupa tot bineinteles contra cost!! Deci orbeste acum cred in dozele si medicamentatia Dr. Privat! de data astae si foarte delicat ca joc pe 2 fronturi privat cu steroizii ,si Fivul e gratis de la stat dar din pacate e ultimul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Neata fetele...o saptamana usoara sa aveti!

Eu am fost plecata in weekend la parinti si acolo nu am net decat pe telefon...si e muuuult mai bine asa, ca nu stau toata ziua lipita de calculator.Am stat mult la aer, la iarba verde, ne-am plimbate...a fost relaxare totala!!!

Poooop

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata fetelor !
sper sa avem o saptamana mai calduroasa decat se arata pe afara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Neata fetele!!!...imi pare rau pentru nereusitele fetelor si sunt happy pentru cele care au pozitiv.
Fetelor care sunt in plina procedura le doresc toate cele bune si fie ca DD sa le implineasca visul de data asta!

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna cu Dr Zadori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Buna dimi
Va multumesc tuturor pt gandurile bune, am trecut peste inca un "dus rece" primit...mergem inainte si dupa o pauza trecem la razboi din nou.
Va si va astept cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

petty , loretta myultumim de incurajari , nu pot decat sa va doresc si voua acelasi lucru , un bebe cat mai repede. Toate de aici avem acelasi tel

Mergi la inceput