FIV in Ungaria 162

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daniellaSM,eu am facut Clexane din ziua 1 de stimulare.
daca vrei si poti ma intereseaza sa ne detaliezi analizele care ti se vor face pentru administrarea terapiei Intralipid.
bafta multa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

rezultat beta: <1.2
n-a fost nici de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
E tare cald afara si abia am asteptat sa ajung acasa. Am fost dis de dimineata la mosia taraneasca. Ce sa fac? Am dat si eu o manuta de ajutor, asa mai de om nepriceput, crescut in buricu' targului. Da imi place ca acolo fac mai multa miscare decat as face la orice aparat.
Olimp - Da, tu nu crezi ca-ti cam faci de cap? Auzi la ea: 0.330+0.250=0.580 litri de bere tuborg lamaiata. Aseara a fos una, nu? Atentie ca o sa-i prinzi gustu si o sa transformi berea lamaiata in bere lata! Glumesc!!! Sa va fie de bine si sper ca va simtiti bine in excursie.
Gretta - Asa este. Nimic in viata asta nu e intamplator. Am ajuns la concluzia ca medicul intervine in cazul nostru doar pana la un punct. Mai departe este numai si numai cu voia Lui. Nu ne ramane decat sa-l rugam sa ne ajute. Totul ne este scris dinainte. Daca e sa ramanem vom ramane, la timpul stabilit de El.
Hamza - Bafta la injectat!!!
Jaguar - Scuze, dar la urarea de reusite pe natural, am omis sa mentionez ca se exclud cele cu probleme, la care alta alternativa nu este decat FIV sau alte proceduri de reprodecere asistata. Iarta-ma daca ti-am atins un punct sensibil! Nu am vrut! Poate ca si eu ma incadrez in sectorul tau, in primul rand din cauza varstei si trompele le am, da nu le-am controlat de vreo 4 ani. Asa ca poate stau in aceeasi oala cu tine.
Da ma bucur tare mult, cand vad cazuri precum al Aminei cu sotiorul ei de care trebuie sa aiba grija mereu. Sau al altor fete, care dupa esecuri repetate sau ani si ani de incercari, reusesc pe cale naturala.
Loretta - Nici tu? Imi pare rau pentru tine!
Va pe toate si o zi placuta in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_gh spune:

loretta76 imi pare tare rau........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

rezultat beta: <1.2
n-a fost nici de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Loretta imi pare sincer rau.Tin pumnii pe mai departe.Mult mult succes.

Vin si eu cu vesti nu tocmai bune.

Deci eu ori ma dau cu capul de toti peretii,ori ma arunc de la balcon.
Cum e posibil ca in 2012,sa greseasca analizele???
Va rog sa-mi exlicati si mie.
Ma cheama azi dimineata,sa ma prezint la centrul analize.
Cu mii de scuze,imi zic : sa stiti ca doamna care v-a luat analiza(era pensionata sigur,asa imi aduc aminte o baba nebuna,pe 8 mai)a gresit si a pus etichetele invers cu altcineva.
E posibil dupa voi asa ceva?
Adevarul ca imi cam vine sa omor pe cineva,dar si mie mi se parea dubios,dupa 2 zile de intarziere beta sa fie asa mare.

Deci acum chiar nu stiu ce sa mai fac sa am sperante sa nu.
Beta mea cea buna(cred) e : 32,9

In tabel scrie asa :
Nu e sarcina : < 5
Saptamani de sarcina :

3^ : 5,8 - 71,2
4^ : 9,5 - 750
5^ : 217 - 7138
6^ : 158 - 31795
7^ : 3697 - 163563
.......

Ce sa zic eu?Ma simt ca un cacat in ploaie.

Ori am ovulat prea tarziu,ori mama masii stie.
Luni ma duc la doctorita,si la beta cred din nou.


Totusi stau si ma gandesc,valoarea aia de inainte era totusi prea mare.
UM la mine e 8 aprilie.
Asteptam ciclu pe 6 aprilie.
Am facut beta pe 8 aprilie,dupa 2 zile de intarziere.
Maine fac 5 saptamani de la UM.
Nu stiu ce sa zic,
O sa bag ovule,sau dufaston pana luni.
Azi si maine sunt zilele cele mai lungi din viata mea.
Maine dimineata o sa mai fac un test de urine,ce ziceti?


Va pup pe toate si un weekend frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_gh spune:

amina trebuie sa te calmezi ca nu iti face bine stresul
iata valorile normale http://www.synevo.ro/hcg-total/. ce nu iti este clar ca esti insarcinata si trebuie sa te comporti ca atare. iti tin pumni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Loretta: Of Doamne! Imi pare tare rau , nu stiu ce as putea sa-ti zic sa-ti alin durerea.
Amina: Nu-mi vine sa cred ce am citit!!! Si cum au dedus cele de la laborator ca tu esti pacienta cu beta gresit citit????? Eu zic sa-ti refaci beta luni dimineata dar pana atunci calmeaza-te caci tu ai un beta destul de mare si daca creste e clar sarcina! Iar faptul ca tu esti acum nervoasa lucru de inteles (eu cred ca le strangeam de gat si mai si chemam televiziunea pe ele) nu te ajuta deloc. Incearca sa te calmezi caci aceasta stare nu te ajuta acum! Eu sunt sigura ca esti insarcinata
Hamza: bafta multa la injectat!

Mona: Asa cum zici! Trebuie sa ne rugam si sa credem ca in cele din urma ni se va implini visul dar pana atunci trebuie sa avem rabdare!
Olimp: Weekned placut!
Imi: Distractie placuta!
Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Amina: Apropo de sansa ta si de ce vrea Doamne Doamne. Ieri am aflat ca o vecina de-a mea a ramas insarcinata cand ea lua anticonceptionale!!!! Ea mai are o fetita de 6 ani si nu-si mai doreau copii, de asta lua anticonceptionale si A RAMAS INSARCINATA!!! No acum ce mai ziceti? Eu sunt de-a dreptul socata. Noi ne chinuim si altele ...
Deci imi intaresc mai tare afirmatia ca daca Doamne Doamne vrea ca noi sa avem beblusi ii vom avea. Eu ma rog ca Doamne Doamne sa vrea asta ptr noi cat mai repede.
In speranta ca v-am inseninat ziua , va doresc o duminica placuta in continuare.
Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Buna ziualica fetelor.

O duminica frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput