Cum va convingeti adolescentii sa fie toleranti /

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,
au f. multe activitati la scoala.
vinerea trecuta au mers pana la o pizzarie pe jos cam 15 min dus, au facut pizza...nu stiu cat au stat, apoi s-au intors la scoala, au venit niste pompieri sa le arata nu stiu ce, apoi au venit cu animale la fel sa le arate cum sa ingrijesc...si toate aceste activitati au hands on...nu doar sa priveasca. plus au avut nu stiu ce test la scoala, plus ceva ore...

cand l-am luat la ora 3, doamna mi-a spus ca e f. estenuat si deja de pe la ora 1 nu se mai intelegea cu el...si sa-l pun in pat sa doarma.

e f. energic si atletic, traieste totul la maxim, vrea mereu sa fie primul...incearca tot ce e de incercat...si asta cred ca il oboseste si incepe sa nu-i mai convina nimic, sa planga din senin, sa devina frustrat.
in pauze la scoala si 30 min dupa ore joaca footbal cu baietii de curg apele pe el.
cum il culc, cand se trezeste e senin si happy.
seara il culc la ora 9:30. iar daca nu doarme ziua(ca nu doarme chiar pe fiecare zi) il culc la ora 9.

de asta spun ca pur si simplu noi nu mai avem timp si eram curioasa voi cum va impartiti timpul.
scoala asta e foarte high la academics. au tot felul de concursuri de citit, proiecte...si asta maninca mult timp.iar cu al meu trebuid sa invete engleza, a avut mult de recuperat sa tina pasul cu ceilalti...si sa-i si intreaca.
din clasa a 3-a vreau sa-l dau la basket sau fotbal sau karate..vreu sa incerc pt cateva luni doar cu un sport sa vad cum il integrez in program.

scuze pt off topic.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si ca sa revin la subiect.

eu ca sa il invat sa fie mai tolerant, sa nu jigneasca pe altii, sa isi controleze temperamentul...pe linga exemplul zilnic al nostru ii citesc pasaje din Biblie, unde sunt f. multe exemple si in care ii spune clar cum sa procedeze in astfel de situatii si rezultatul bun care il poate obtine...




michelle

Mergi la inceput