Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si eu ma gandeam la freedelia versus alaptat. oricum, ma intreb ce mai face, ca n-a mai dat demult pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fetelor se pare ca suntem pe acelasi gand.si eu exact inainte sa intru pe forum ma gandeam tot la fredelia.sper ca nu s a suparat din nou pe noi.si ma mai gandeam si la diana.sper ca e totul ok

31+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada cand afli reteta exacta ptr fetita imi spui si mai fac si eu

delia exact asa imi spunea si mie cumnata mea sa nu mai zic nimic pana am si eu copii.si acum am ajuns la vorbele ei

31+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor, mai am un friend request pe Fb de la o fata cu initialele C R. Daca e cineva de aici o rog sa imi dea mesaj privat sa imi spuna, ca sa pot sa ii dau add

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Balanta: eu m-am gandit mereu ca o sa am copii pana in 30 de ani, dar nu cred ca ma incadrez decat cu primul in targetul asta :)

Carmen: stiam ca Medlife primeste copii de peste 35 sapt. Oricum, Doamne fereste sa fie prea mititei ca tot la stat ajungem cu ei daca trebuie sa stea in spital mai mult, pt ca la Medlife o zi de spitalizare e vreo 6-700 lei, ori daca ar tb sa stea o luna e deja o suma halucinanta.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Bumbitza, iti dau fata mea reteta, dar cum spuneai si tu asa am citit si eu ca slabe sanse la al treilea si cu 4 nu ma vad. Ali, daca aflu vreo metoda am sa ti-o spun.Fleur, tu esti o draguta mereu cu sfaturi tare bune. Eu am dormit pana la ora asta. Acum plecam pe la fratele sotului sa mancam un peste. Ce faceti in weekend?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Distractie placuta Ada si pofta buna !

30+ Andrei
AMR 9 Weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fetelor ati fost foarte vorbarete din nou. Sa vedem ce a retinut neuronul meu.
M-am mai lamurit cum e cu masuratorile colului. Multumesc.
Delia, scump tare acolo la voi. Sper sa rezolvi in vreun fel.
Carmen, imi pare rau de problemele tale. Sper sa fie bine pana la termen si sa nu se mai joace bebe cu cordonul. Sau sa se joace pana il desface la loc si il lasa asa.
Eu sunt norocoasa, am zis de cand ma stiu can vreau un singur copil si fata. Se pare ca a iesit fata din prima, sa nu mai fie nevoie sa incerc. Va las pe voi sa va riscati. Eu cred ca nici daca era baiat nu mai vroiam unul. Dar....never say never.
Eu acum am venit din oras si nu mai am rabdare pana maine cand vine sotul acasa.
Va pup si va doresc un weekend minunat.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

eiii muraturica de maine intri in concediu.sper sa nu uiti de noi daca iti vine sotul.si e adevarat ca never say never.si eu am zis ca vreau doar un copil mai ales dupa ce am nascut.dovada am ca am si dat absolut tot ce aveam de la baiat.nu mai am de la el nici o hainita macar.dar uite ca m am razgandit si acum parca m ar bate gandul si la 3 4 de cand am avut exemple pozitive printre noi(fredelia,diana,biribu).pana acum mi s ar fi parut imposibil de greu dar acum ca am vazut la ele ca se poate m ar bate si pe mine gandul.

laura ti ai mai comandat salopeta?

nu ati vrea sa stiti ce fac la ora asta.mananc...si cu toate ca sunt cat se poate de constienta ca nu e bine tot nu ma opresc

31+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Va multumesc, fetelor, pentru gandurile bune! m-am mai linistit putin, desi dupa-amiaza asta am avut o sesiune de cateva ore de contractii dese de nu stiam cum sa le mai opresc :(

acuma ramane sa-l conving pe piscot sa stea la caldurica inca o luna si ceva si sa-si desfaca fundita. Sper totusi ca ca era doar o bucla care nu s-a vazut bine la eco. Si ecografistul si dr meu spun ca e posibil sa-i faca nod, au mai vazut.

32 sapt + Patrick Andrei

Mergi la inceput