Bobocei de sept-oct 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

salut fetelor !
eu nu am maine vizita pentru ca aici saptamana asta e inaltarea si multi si-au luat vacanta pe mai multe zile ; dar o voi avea ( reprogramata ) luni 21 , seara ...
eu nu am noutati dar va citesc mereu ; am vazut pozele cu pustoaica - fff fina si scumpa , imi place mult tare - felicitari !!!
bafta multa fetelor ce urmeaza sa faca vizite saptamana asta !!!
va pup pe toate !!!

22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

anidaz cum de au spus la inceput ca va fi fetitza si acum ca e baietzel ??? felicitari , si sa dea Doamne Doamne sa fie sanatos si voinic !!!
eu nu vreau sa primesc o veste de genul asta !!! asa de mult imi ( ne ) doresc (dorim) o fetita !!! deja ii spunem pe nume si am inceput sa cumparam hainute roz si rosii ...sa nu ma intelegeti gresit - si daca e baiat e perfect !!! sanatos sa fie ! da asa ne-am umflat in pene ca va fi fata !!! mi-ar trebui o perioada de acomodoare sa rumeg informatia ...dar la cat ne dorim un copil ... nu conteaza ce va fi !!!



22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Confuzia a fost facuta din cauza insistentelor mele fiindca am vrut sa stiu prea repede pt. un ecograf normal ce este,si mi-a spus atunci ca seamana la varsta respectiva sexele intre ele si totusi a incercat dupa orientarea tuberculului sa-mi spuna ce este,daaar acum desi nu s-a vazut foarte bine din cauza grasimii mele a distins scrotul si orientarea tuberculului in sus ,deci va fi baietel,

22+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Ei lulutza ai sanse maxime sa fie fetita ,pentru ca asta e instinctul tau,eu de la inceput am simtit ca va fi baietel si cat timp am stiut ca va fi fetita nu i-am putut spune nici pe nume si nici s-o alint ,parca ceva nu se potrivea,dar azi mi-am alintat toata ziua baiatul inca de la iesirea din cabinetul doctorului,desi m-am bucurat la ambele vesti,fiindca dupa 10-11 ani de asteptare nu-mi mai permit sa am o preferinta, doar sa ma rog sa fie sanatos si sa duc cat mai aproape de termen sarcina,

22+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

anidaz, felicitari pt baietel sa dea DD sa fie sanatos si sa vina la termen

lalu85 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Multumesc,sunt asa de fericita,incat doar gynipralul imi aminteste ca nu e tocmai ok totul...

22+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

anidaz exact asa spun si eu : ce vrea Doamne sa ne dea ... ca dupa 12 ani de casatorie , orice pentru noi e o minune !!!
ma bucur ca tu esti fericita si e superb ca ai "simtit " ca va fi baiat ...daca am sta un pic pe loc si ne-am gasi timp pt noi , cred ca toate ne-am putea spune ce va fi ...dar valul trece repede si nu prea mai avem timp sa stam locului ...totul e in continua miscare si cu viteza luminii !!!



22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata burtici!
adina felicitari pentru baietel!!! ce surpriza! frumoase nume ati ales...sper sa te simti tot mai bine..
tzuki bafta azi la morfo! tinem pumnii sa vii cu vesti bune...
am citit si eu despre ada, aper sa fie bine si ea si nectarel! m-a pus pe ganduri patania ei, la fel ca celelalte fete de la odisee am inceput sa-mi analizez mai atent scurgerea pe care o am...oricum nu cred c-as sti sa recunosc daca se elimina lichid..voi ati sti?
sper ca sunteti bine..
pupam burticile si bebeii!


19+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

olivet, ia sa vad daca imi aduc eu aminte cate ceva . Senzatiile din timpul noptii s-ar putea sa fie de la vezica plina. DUpa ce te duci la toaleta, ai aceasi burta intarita?
Vezi cu somnul pe stanga, poate reusesti sa te obisnuiesti sa dormi pe dreapta.
Cu kg stai calma. EU am luat 1 kg intr-o saptamana. Daca ai cantar acasa, ai putea sa observi daca ti se trage de la sare. Eu zilele trecute am avut chef de seminte sarate. Am luat o pungulitza mica si am mancat cam 3/4 din ea. DImineata aveam 1.5 kg in plus. In ziua respectiva am evitat sarea si a 2-a zi aveam cu 1 kg mai putin si a3-a zi aveam doar 200 g mai putin. Am ramas cu 300 g din cele 1.5 kg dar totusi....
Eu mai am momente de depresie caci am pus 15 kg doar ca sa raman insarcinata iar acum am sanse sa pun 25-30 chiar 35 de kg ca sa-mi vad visul cu ochii. Nici nu stiu dupa nastere care este tinta mea: sa ajung la greutattea dinainte de sarcina sau dinainte de a hotara sa raman insarcinata? Norocul meu ca am un sot intelegator.

Adinaz, felicitari pt baiat. O asteptam pe Lulutza cu vesti despre caruciorul roz . Stii ca in India exista 5 genuri? femei, barbati, femei care se imbraca in haine barbatesti, barbati care se considera femei si inca ceva dar nu-mi amintesc. Nu este un apropo ci pur si simplu mi-am adus aminte.
Eu mi-am dorit in adolescenta 3 baieti. Am crescut si am zis ca vreau 2 baieti, dupa ani de incercari am zis ca vreau si un baiat dar numai sa vina. Si visul se indeplini: am 2 baieti in conditiile in care sunt bizigoti si ar fi putut sa fie fata si baiat dar tare nu mi-as fi dorit varianta asta. Pentru al 3-lea copil, in viitor, am hotarat sa adoptam o fetita. Vreti sa va povestesc cum puteti mari sansele sa aveti ce sex vreti la bb?

Voi cum va dati jos din pat? Eu stau toata ziua dezbracata caci mi-e cald si am observat ca atunci cand ma dau jos din pat, burta mea face ca o cocoasa pe mijloc....ca o creasta (asa cum au baietii astia parul in zilele noastre). Nu stiu daca este bine, daca imi dauneaza grav sanatatii asa ca incerc pe cat posibil sa ma intorc pe o parte si abia apoi sa ma ridic in fund. Sunt caraghioasa dar nu-mi place cum se modifica burta daca ma ridic dintr-o miscare.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro79 spune:

Corinuka, daca se rup membranele atunci curge destul lichid - incolor - dar sa nu ne gandim la asta, sunt cazuri rare si sa speram ca DD are grija de noi si de bebeii nostrii. Sa ne rugam ca Ada si bebe Nectarel o sa fie din ce in ce mai bine . Anne cred ca burtica se umfla de la cum se pozitioneaza bebe. Si eu ma speriasem zilele trecute ca mi se intarea foarte tare burtica si la fel, mi se umfla ca o gogosica in partea dreapta a burtii dar am fost ieri la dr. si bebe e bine mersi dar am placenta pozitionata pe perenele anterior drept care nu stiu inca ce e - bebit sau bebel - desi avem deja 17 sapt. si 3 zile. Eu daca ma ridic brusc din pat am niste dureri groaznice - cred ca sunt membranele care se formeaza ptr. sustinerea uterului. Iar cu ingrasatul, da-le incolo de kg., asta e, sanatoase sa fim ca le dam noi jos doar cu dulciurile aveti grija ptr. diabet si cu sarea. Va pup, o zi usoara si frumoasa, frumoasa sa aveti!!!

Mergi la inceput