Bobocei de sept-oct 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Si eu m-am obisnuit sa nu merg pe firul "mie nu mi se poate intampla" ci din contra, sa citesc, sa ma documentez si despre lucrurile mai putin frumoase.

lulutza, multa bafta maine! Sa fie intr-un ceas bun si sa vii cu vesti extraordinar de bune :*

Noi suntem programati pe 01 iunie la morfofetala, 4D.

Puteti actualiza si la mine, daca puteti si aveti timp: U.M: 29.12.2011 si un carucior albastru



-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Am citit cu atata atentie incat v-am incurcat. Sa-mi fie cu iertare

tzuki, tie ar fi trebuit sa iti urez multa bafta maine :)

De cand cu bebe, uit si cum ma cheama. Acesta este cel mai pregnant simptom al meu de sarcina: uit foarte repede (eu care ma laudam cu memmoria-mi de elefant) si incurc tare rau lucrurile.



-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Felicitari mamicilor care au aflat culoarea carucioarelor si bafta celor care mergeti la morfologie zilele acestea!

Anne incearca sa te linistesti. Nu zic sa mergem pe principiul "mie nu mi se poata intampla", dar mi se pare mai bun tousi decat "sigur mi se intampla si mie". E bine sa ne informam care sunt optiunile in orice situatie, dar sa speram mereu la situatia cea mai favorabila.
Bebelusul de 28 de saptamani are sanse reale chiar si la noi in tara, intr-o materniatate dotata pentru ingrijirea prematurilor de grad mare. Si acum politica este de a se transfera mamele inainte de nastere in maternitati corespunzatoare ca si potential de ingrijire.
Ii tinem pumnii mamicii si intregii familii sa fie tare si sa fie totul bine cu bebe.

Ma tot gandesc ca mai e putin si ajungem si noi la varste de sarcina care le dau sanse reale puiutilor din burtici.

Vero simpatica foc printesa ta! Cati ani are? Am uitat....deh memeore de gravida.

Tzuki esti tare norocoasa ca nu e nimeni care sa se bage in deciziile voastre legate de cresterea si educarea copiiilor
Si eu ma tot lupt cu familia extinsa, mai ales cu mama mea. Se baga in orice discutie a mea cu Andrei cu observatii de genul "dar spune-i ca asa facea si ea cand era mica".


Unde ati vazut pozele cu baietii lui Tzuki si povestea Mirabelei? Nu dau deloc de ele.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Madaiulia, multumesc pentru complimente. Fetita mea face 5 ani in august.
Referitor la memorie si mie a inceput sa-mi joace feste, desi inainte ma laudam cu o memorie fantastica. Mai grav e ca uit daca mi-am luat pastilele sau nu....


Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

vero ai o fata tare frumoasa .

Fata de la odisee a nascut azi iar bb pare sa nu aibe probleme grave. Membranele i s-au rupt din cauza unei infectii uterine. Daniela, ai repetat analizele? Ai scapat de infectie?

Mie memoria nu-mi prea joaca feste dar limbajul, comunicarea, redactarea unui text sufera crunt .

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

salutare burtici!
anne-marie acum 2 sapt am refacut analizele si nu mai aveam infectie urinara si sper sa ne fereasca Dumnezeu de alta si de orice altceva rau, sper sa fim toate sanatoase si sa nastem la termen, fara complicatii, bebelusii sanatosi.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Buna dragutelor,

N-am mai scris de ceva timp, dar sa stiti ca va citesc in fiecare seara.
Si memoria mea pare ramolita in aceasta perioada. Uit de la mana pana la gura ce aveam de facut!
Ia sa vedem ce imi mai aduc aminte din ce ati vorbit pe aici
- eu iau Elevit, dar nu pentru ca as avea ceva carente. Dr mi-a zis ca pot sa nu iau nimic, sa fac cum vreau eu. Si am ales sa iau din prima luna si... pana alaptez incluziv, zic eu
- sotul imi asculta burtica cu urechea de la 19 saptamani. Chiar mai nou cand eu nu simt nimic, il pun pe el sa asculte, sa ma asigur ca e totul bine. Cam dusa cu capul, nu? zice ca aude niste miscari intr-un lichid vascos, si sigur nu e stomacul meu ca se aud deasupra, pe cand zgomotele de la stomac le aude mai in fundal.
- am inceput sa ma ingras de pe o zi pe alta. Dupa ce ma simteam bine ca in 4 luni am luat doar 3,5 kg, acum am luat inca 3,5 intr-o singura luna. Mi-e si jena de mine sa dau ochii cu dr.
- succes fetelor maine la morfo! Sa veniti numai cu vesti bune! si eu am pe 17. Abia asteptam sa o vedem pe bebelina din nou si sa ne zica dr ca totul e bine. Sper sa fie in grafic, ca mi-a ramas asa un cui de la ultima eco, unde a iesit mai mica cu 5 zile, cu toate ca pana atunci dadea exact la masuratori.
- eu am observat ca nu mai pot sa dorm decat pe stanga. Cred ca tot de la cap mi se trage Daca ma pun pe spate sau pe dreapta dupa 2 minute simt ca incepe sa ma doara burta. Voi patiti asa? Aaaa, si mai am ceva nou care nu-mi da pace: noaptea cand ma duc la baie (ca ma duc de vreo 2 ori sa zic) cand ma dau jos don pat simt burta incordata toata si ma doare asa putin. Oare astea or fi contractii? Ca nu stiu cum ar trebui sa fie... Si de ce ma apuca doar noaptea?

Cam atatea. Sunt mandra de mine de cate mi-am adus aminte!
va pup!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

multa bafta la ecografii tuturor si pt 15 mai si pt 17, noi am trecut cu bine de etapa asta, am rasuflat usurati dupa.
multa sanatate si numai vesti bune sa posteze toata lumea


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Buna fetelor!

Sunt inca sub tratament cu gynipral + extraveral si no-spa,fara efort ,dar cu o surpriza cat toate zilele - caruciorul meu este de fapt un superb carucior de 550 grame(corespunde la 24 saptamani aceasta greutate ,dar si noi suntem mari si inalti amandoi) si toate cele in ordine si in grafic,doar placenta asta nu vrea sa revina de unde a plecat ,inca este deplasata putin ,contractiile inca sunt prezente,mai putin dureroase dar persista si de aici continuarea tratamentului.
Sper ca voi sunteti bine toate si ca nu mai are nimeni problema mea,

22+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Am reusit sa vad pozele cu comorile voastre mai mari,sunt superbi toti copiii,sper sa fie la fel si ai nostri,
M-a marcat si pe mine nasterea Adei de la cealalta odisee,ma rog sa fie puiul ei un luptator si sa creasca mare si sanatos.
Sper din tot sufletul sa nu avem parte de astfel de surprize aici,si sa ajungem cat mai aproape de termen macar.

22+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput