Bobocei de sept-oct 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lalu eu am program de 6 ore de aproape 2 luni, ideea e ca nu ai voie decat 3 luni pe an, insa la mine nu a fost asa simplu, a trebuit sa merg pe la Casa de Pensii si sa stau la un rand... pana la urma am rezolvat. Da e f buna chestia asta, ma ajuta.

Despre politete ce sa spun, odata dintr-un autobuz intreg cu tineret, o singura dna batrana s-a ridicat si mi-a dat locul, bineinteles ca am refuzat, odata ca era femeie batrana si nici nu simteam nevoia sa stau neaparat, eram ok. Asta e, m-am obisnuit... daca am neaparat nevoie, cer.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
Povestea nasterii lui David
sapt. 21 fff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Daca tot m-am apucat de cautat printre amintiri, am dat de un filmuletz care i l-am facut cadou sotului meu la urmatoarea zi de nastere dupa ce s-a nascut pitiku'.

Cine are timp si chef il poate vedea www.onetruemedia.com/shared?p=24169af6c977e554717da7&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">AICI.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
Povestea nasterii lui David
sapt. 21 fff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Stai linistita mirabela...am plans doar pana mi s-a umflat gatul. Se putea mai rau

Apropo, era o fata care isi punea problema sa divorteze la un mom dat. Oare era de la hormoni? S-au linistit apele.

Eu ma duc la plimbare sa ma linistesc un pic

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Anne de ce ai plans?

Eu am avut col de 4.1 cm (masurare echo vaginala) si acum am de 3 cm la masurare echo pe exterior. Nu e prea ok, inseamna ca a scazut, insa eu mai sper sa fie eroare de masurare, pe 19 ma duc la dr si daca e asa ma paste fie cerclajul fie statul la pat, sarcina trecuta a fost cu cerclaj, am si contractii. Insa dr mi-a spus ca 3 cm e la limita normalului.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
Povestea nasterii lui David
sapt. 21 fff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

stai calma mirabela. E de la hormoni. Cum ai facut pozele lui David la piciorus, cum suge degetul? Cu siguranta nu sunt luate de pe internet.

Eu am iesit la plimbare si m-am intors cu degetele umflate. Nu pot strange mana. O fi de la caldura? Ser ca nu raman cu ele asa! Mi-e teama sa beau apa sau sa fac dus. Astept sa isi revina ca m-am cam speriat.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Inca o intrebare fetele, voi de cat aveti colul?
La control mi s-a spus 3.2 cm acum. M-am uitat si la rezultatele anterioare, chiar si anterioare sarcinii, iar colul meu nu a fost niciodata mai mare de 3.3 cm, inainte de sarcina a fost chiar 3.1 cm.

Am primit okay-ul sa inot, sa merg la mare sau la munte
La voi cum este?



-= Love life, live love =-


Eu una habar nu am, niciodata nu mi-a spus cat e, doar ca e multumita cum arata .


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Dragi burtici, eu ma pregatesc sa plec de la serv, asa ca va pupicesc si va doresc we placut.
PAAAAAAAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

va pupam burtici!
am fost la eco si mi-am vazut puiul!!! avem 294 de grame, suntem maaaari! dr a fost multumit ca se misca suficient, e dezvoltat exact cat pentru 19 saptamani, a vazut inimioara tetracamerala...eu m-am speriat un pic ca era cordonul pe langa gatutz, dr a zis sa nu-mi fac probleme si chiar atunci david l-a impins cu manutza si si-a facut loc...m-am topit, ce mai...peste 2 saptamani tre' sa-l sun sa stabilim intalnirea pentru morfologie...sa mai iau no-spa daca ma doare si arefam (am ajuns doar la 1/zi), am ceva pete, dar nu-i mare bai, erau ceva chegulete pe-acolo...aaaaaaaa, si sa nu ma necajesc ca nu l-am simtit lovind, ca fiind la prima sarcina nu percep loviturile lui probabil...
am citit ca vorbeati despre binevoitori si m-am gandit...chiar n-am avut parte de asa ceva...inca...majoritatea celor din anturajul nostru stiu de cand ne chinuim si ce mult ne dorim un bebe...odata eram cu mama in oras si ne-am intalnit cu o cunostinta care a intrebat-o pe mama unde e nepotelul? (convinsa ca are asa ceva)..iar eu i-am aratat burta si i-am spus "aici"...s-a uitat la amndoua si a replicat "primul?"..da, frate, primul, care-i problema? bine ca vine si acuma..
apropos de col..azi il aveam 2.38, cam micut, nu? eu eram pe la 4 tot timpul...dr a zis ca sub 2 e bai...
va pupam, week-end fain!


18+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

aaaa si am facut 19 saptamani azi! facem cinste!


19+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

kytana, eu zic sa stai linistita. 3.2 este o lungime buna. Eu la 15 sapt il aveam 3.8 dar acum nu am nicio idee caci dr din buzau e in concediu.

Corina, daca nu aveam burta plina, acceptam pizza ta . Ai grija cu acel col de 2.3 caci e cam micut. Nu e niciun motiv de panica dar ai grija de tine.

Mie mi s-au dezumflat mainile si m-am linistit.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput