Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna dimineata.
La multi ani, ursulet! Sanatate si multe bucurii alaturi de puiul tau!
La multe lunite, Stefan Matei si Ana Beatrice!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara



Si de la noi!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

ghiulten,ce sa mia zic...(te rog imi zici si mie ce inseamna "ghiulten"..parca "ghiul"era trandafir dar restul?sau combinatia?)

Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca




Restul inseamna ten, piele .Iar la Alara mi-a placut foarte mult semnificatia numelui ei - prima picatura de apa din rai.
Si eu am tiroidita autoimuna.
Lali, scuze ca nu te-am sunat saptamina trecuta, ba a fost vint afara , ba nu am avut timp. Am cam intrat pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru botez, care-i saptamina viitoare, si nu am nici macar rochie .Nu gasesc nimic nici sa-mi placa nici sa-mi stea bine.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Neatza!
La multe lunitze Stefan Matei de jassemine si Ana BEatrice de Faith
La multi ani ursulet33!

dr_anca soacra mea imi povesteste ca barbatu-meu a papat biberon pana in clasa a 4a! Cica altfel nu putea sa bea lapte. (Asta e unul din motivele pentru care nu o sa-l las pe Codrut singur la bunici.) Si se zice ca suptul pe perioade indelungate strica dintii. Ai lui al meu sunt ok dar nu stiu cum or fi fost aia de lapte.
Alice_Elena asa stiu si eu despre "galmele" care se fac pe picior in urma vaccinului, se scot chirurgical.

Cu alaptatul in public mie mi-e aiurea si desi am grija sa il satur pe bebe de fiecare data inainte sa iesim afara, lui tot i se face fomita si trebuie sa ii distrag atentia pana ajungem in casa. Nici in casa nu suport sa fie altcineva de fata cand alaptez in afara de barbatu-meu sau mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Andi e normal sa nu mai simti sanii plini: ei s-au adaptat sa produca doar cat consuma bebele. Dupa 3 luni, majoritatea femeilor nu mai simt asa puternic nici reflexul de "let down", sanii nu mai curg a#537;a tare sau deloc. Eu zic sa ai incredere in corpul tau si sa continui cu alaptatul .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/


Multumesc pentru incurajare! Azi-dimineata mai mai sa-mi crape sanii de plini ce erau! De mult n-au mai fost asa! Cand lasa Codrut tatzica ii tasnea pe mutrita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Alice nasol sper sa nu fie cazul ,mai exista vreun bulgarel cu fontanelele foarte mici?

Eu nu vad nici o problema in a-ti alapta puiul acasa la 3 ani chiar aici pe dc este o mamica care alapteaza 3 pui ,de cateva luni,2 si 4 ani daca poate bravo ei ,eu cred ca as lesina totusi e fff solicitant


Ancutelorrrr lasati L-carnitina alaptati a-ti vazut ce bine arata mamica de pe coperta ,s-au poate foloseste alaptatul in loc de l-carnitina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata!
La multe lunitee Stefan Matei de jassemine si
Ana Beatrice de Faith

La multi ani ursulet33!
Mamici din Bucuresti iesiti pe vantul asta cu bebelusii afara? Nu stiu ce sa fac

Mihaela si noi am avut probleme cu acceptatul biberonului cand era foarte cald..... cel mai bine manca dimineata si dupa amiaza la plimbare.
O zi placuta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, m-am culcat si eu cu sanii dezgoliti, fara sutien si tampon in sutien, consolandu-ma cu gandul ca s-a dus lapticul si nu mai am nevoie. M-am trezit cu bluza de pijama fleasca si sanii...beton. Evident, am pus copilul sa traga si a tras dragul mamei...Sa vedem in continuare...Imi era asa dor de soacra-ta...Mergea si o bere la final!!!
Georgia, am intrebat si se pareca nu ar trebui sa-mi fac probleme pana la un an. Inteleg ca pana la un an nu se poate pune problema obezitatii la copii. M-a pus sa ma uit in jurnal si cat luase cu o saptamana in urma si luase numai 200gr, deci a compensat saptamanaurmatoare. Nu mai sunt la fel de disperata, doar ca am redus laptele cu o cupa si incerc sa-l pun la san cat mai des. E ciudat ca a redescoperit suptul si profit si eu. Macar de mi-ar stimula lactatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, sigur ca nu am uitat!!! Pe 14.05.2011 am avut recoltarea de ovocite...A trecut un an si a meritat din plin tot efortul de atunci. Tot atunci m-am lasat de fumat iar acum am ajuns sa ma stramb cand simt fum de tigara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

La multi ani!!!Ursulet sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi
STEFAN MATEI SI ANA BEATRICEsa fiti sanatosi puiutilor si sa cresteti mari si voinici
Pooop toate mamicile si toti bulgarasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Am reusit sa citesc cele 22 de pagini ale subiectului cu copilul care suge la 4 ani. Am vazut si un filmulet , tot in topicul respectiv, cu o fetita de 8 ani care inca suge la san. E, chestia aia mi s-a parut scriboasa! Nici nu am putut sa ma uit la tot filmuletul, m-am gindit la a mea si mi s-ar parea total aiurea sa faca asa ceva. Eventual sa mai tragi o fuga si la scoala sa o alaptezi in pauze...

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput