Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?
O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur

chiar acu' o ascult, la radio.
daca la inceput mi s-a parut ciudatica rau, acum, cu cat o ascult mai des, cu atat parca imi place mai mult...nu's de ce, are ceva obsesiv in linia melodica...nu ti se pare ca are ceva din stilul lui Sting ?

Ba da, ba da ... eu chiar am crezut ca Sting o canta initial ... e super, super misto ... si are o linie melodica foarte grea si orchestratie foarte putina ...pai spuneti voi daca se compara cu alte muzici care sunt 80% prelucrate pe computer si vocea abia se aude printre note electronice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Buflea baza mea e pe langa Los Angeles, inspre Santa Barbara.

Oh ! Eu sunt pe Est, asa ca nu ne potrivim decat daca veniti sa vizitati "poarta de intrare a emigrantilor" ... si am fost o singura data pe coasta de vest, in Vegas si Canion ... in rest, nu cunosc nimic de pe partea aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?
O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur

chiar acu' o ascult, la radio.
daca la inceput mi s-a parut ciudatica rau, acum, cu cat o ascult mai des, cu atat parca imi place mai mult...nu's de ce, are ceva obsesiv in linia melodica...nu ti se pare ca are ceva din stilul lui Sting ?

Ba da, ba da ... eu chiar am crezut ca Sting o canta initial ... e super, super misto ... si are o linie melodica foarte grea si orchestratie foarte putina ...pai spuneti voi daca se compara cu alte muzici care sunt 80% prelucrate pe computer si vocea abia se aude printre note electronice.


ce parere ai despre videoclipul melodiei ? orginal, nu-i asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

heeeeeeeeeeee, aparu si mihaela, se reintregeste trupa polara . chiar, cum se mai simte mama ta dupa operatie?


Cora, am raspuns si la subiect. Mama s-a operat acum 4 ani, subiectul e de atunci. Cineva l-a redeschis postand o intrebare zilele trecute. Mama e foarte bine, fara probleme dupa operatie. Acum e la noi din decembrie, ea e stapana casei si a copiilor. Eu cu sotul suntem plecati peste saptamana de acasa. Ne reintregim la 1 iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Ce criza maica? Io-s la anii tineretii, ca invat cot la cot cu cele care au 20 de ani . Crezi ca ma uit in oglinda?

Sunt happy, libera pentru 4 zile si acasa. E primavara, soarele straluceste, pasarelele canta, curtea e colorata de flori. Ce poate fi mai frumos? Ah da si a mare a mea invata, da teste, ia calificative maxime si sunt sigura ca va intra la liceul dorit. Saptamana asta a avut cate doua teste in fiecare zi, teste nationale care sunt ca si testele de intrare la liceu in Ro. Aici au vreo 30 de teste in total. In plus, castiga si bani in weekend...e clar ca viata e frumoasa!



Hm... te simti cam bine. De mult timp ai simptomele astea?


De azi dimineata . E urmare a adrenalinei pompate ieri si alaltaieri . Nah, trecui peste o perioada lunga de stres, lucrari, examene...mai am un hop si vine trenul din Franta . Atunci sa vezi fluturasi si pasarele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?

O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur


chiar acu' o ascult, la radio.
daca la inceput mi s-a parut ciudatica rau, acum, cu cat o ascult mai des, cu atat parca imi place mai mult...nu's de ce, are ceva obsesiv in linia melodica...nu ti se pare ca are ceva din stilul lui Sting ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Exact asa mi s-a parut si mie, de la inceput...ca are mult din stilul lui Sting. De asta probabil imi place .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?
O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur

chiar acu' o ascult, la radio.
daca la inceput mi s-a parut ciudatica rau, acum, cu cat o ascult mai des, cu atat parca imi place mai mult...nu's de ce, are ceva obsesiv in linia melodica...nu ti se pare ca are ceva din stilul lui Sting ?

Ba da, ba da ... eu chiar am crezut ca Sting o canta initial ... e super, super misto ... si are o linie melodica foarte grea si orchestratie foarte putina ...pai spuneti voi daca se compara cu alte muzici care sunt 80% prelucrate pe computer si vocea abia se aude printre note electronice.


ce parere ai despre videoclipul melodiei ? orginal, nu-i asa ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Nu prea mi-a placut videoclipul ...am o problema cu videoclipurile in general, nu prea le inteleg, in capul meu este ca ele ar trebui sa transpuna povestea cantecului si putine fac asta.

Dar versiunea aia cantata de Pentatonix ai vazut-o ? Astia canta fara nici un pic de orchestratie, sunt curioasa daca iti place ... cauta pe youtube cantecul asta si Pentatonix ...nu pot pune link ca sunt la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ca tot vorbim de muzica, aia a lui
Fun - We are young - va place ? sau
Adele - "Fire to the Rain" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adele e fumata de anul trecut, e vechitura.

Fun e preferata celei mici a mele. Eu o ascult cu placere, imi place refrenul :).

Eu am o suedeza care canta in engleza ce imi place tare. Adica e iraniana de origine, dar crescuta in Suedia. :) Dati o cautare dupa Laleh.

Melodia Suediei la Eurovizion? Cica e favorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Ce criza maica? Io-s la anii tineretii, ca invat cot la cot cu cele care au 20 de ani . Crezi ca ma uit in oglinda?

Sunt happy, libera pentru 4 zile si acasa. E primavara, soarele straluceste, pasarelele canta, curtea e colorata de flori. Ce poate fi mai frumos? Ah da si a mare a mea invata, da teste, ia calificative maxime si sunt sigura ca va intra la liceul dorit. Saptamana asta a avut cate doua teste in fiecare zi, teste nationale care sunt ca si testele de intrare la liceu in Ro. Aici au vreo 30 de teste in total. In plus, castiga si bani in weekend...e clar ca viata e frumoasa!



Hm... te simti cam bine. De mult timp ai simptomele astea?


De azi dimineata . E urmare a adrenalinei pompate ieri si alaltaieri . Nah, trecui peste o perioada lunga de stres, lucrari, examene...mai am un hop si vine trenul din Franta . Atunci sa vezi fluturasi si pasarele .



Huh, m-am linistit, bine ca nu sunt mai vechi simptomele. Oricum, daca persista, nu sta asa, ia masuri.

Mergi la inceput