Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

PS. Io-s cu valiza dupa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

heeeeeeeeeeee, aparu si mihaela, se reintregeste trupa polara . chiar, cum se mai simte mama ta dupa operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Ce criza maica? Io-s la anii tineretii, ca invat cot la cot cu cele care au 20 de ani . Crezi ca ma uit in oglinda?

Sunt happy, libera pentru 4 zile si acasa. E primavara, soarele straluceste, pasarelele canta, curtea e colorata de flori. Ce poate fi mai frumos? Ah da si a mare a mea invata, da teste, ia calificative maxime si sunt sigura ca va intra la liceul dorit. Saptamana asta a avut cate doua teste in fiecare zi, teste nationale care sunt ca si testele de intrare la liceu in Ro. Aici au vreo 30 de teste in total. In plus, castiga si bani in weekend...e clar ca viata e frumoasa!



Hm... te simti cam bine. De mult timp ai simptomele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Julia, sa-ti traisca trupa vesela!

Corap, daca de acum te gandesti ca in 12 ani fac majorat ai nitel de asteptat

Mihaela, bine ai maid at pe aici!

Buflea, nu stiu ce sa zic: sa-ti treaca criza sau sa te bucuri de ea? Ca mie mi se pare o criza placuta .

Viviana, si eu tanjesc la niste magazine din Madrid, ca peste ocean inca nu am ajuns. Si la Boqueria San Joseph din barcelona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

12 ani trec in viteza... parca ieri il nasteam pe celmare, nu-mi vine sa cred ca are deja sase ani si jumatate. de cand am copii trece timpul infiorator de rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hi, hi, Corap.
Cand o sa te plangi ca te apuca nostalgiile uitandu-te la adolescentii tai io o sa va invit la nunta fii-mii.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai Viv, eu conduc Honda (adica japoneza) si barbatul nemtzeasca, ca i se pare ca merita ...

Lasand masinile la o parte, inteleg ce spune Viv cu hainele ... de cate ori vine cineva din Romania la mine, fara exagerare, pleaca cu cate o valiza in plus. In primii ani m-a socat, acum m-am obisnuit. Eu nu stiu cat costa hainele in Europa dar toata lumea spune ca aici sunt mai ieftine. Eu stau la 40 min de un outlet imens, dar imens, unde e nevoie de 3 zile daca e sa-l studiezi in detaliu si acolo ma duc cu toti doritorii ... o data cand am fost cu niste amici din Romania acolo, au reusit sa umple portbagajul de la Audi si barbata-meu a decis ca la outlet-ul ala trebuie mers cu van-ul. Pai sigur, iar van-ul meu
Daca insa ma intrebati pe mine, mie mi se par scumputze ... dar in fine, comparand cu preturile din Europa probabil ca merita.
La outlet-ul asta este un magazin Coach, care probabil ca stiti, are niste preturi de iti cad buzunarele ...ei bine, era coada la intrare in magazin. De 3 ori ne-am invartit pe acolo si am renuntat - ce naiba nene, am ajuns sa stam la coada sa intram in Coach ?

Desigur ca la outletul ala nu ma duc decat cand am musafiri care vor sa faca cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Imi pare rau ca anul asta nu ajung acolo caci m-as fi intors cu un geamantan de toale si poate as fi facut o tura si cu Audi-ul tau.

Cand vii in America, pe unde vii si de ce ? Turism, Business, Rude ? Costa de est, de vest ? ... daca ne potrivim geografic te duc la outlet-ul meu, cu care sunt deja celebra printre cunoscuti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea baza mea e pe langa Los Angeles, inspre Santa Barbara.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?

O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur


chiar acu' o ascult, la radio.
daca la inceput mi s-a parut ciudatica rau, acum, cu cat o ascult mai des, cu atat parca imi place mai mult...nu's de ce, are ceva obsesiv in linia melodica...nu ti se pare ca are ceva din stilul lui Sting ?

Mergi la inceput