Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Hm, da' stiu ca pantofii si rochiile v-au aprins degetele.... ce de pagini, domnule

acum vreo cativa ani, dl sotul meu vrand sa-mi atraga atentia la un subiect oarecum neinteresant mi l-a trimis pe mail cu titlu massive shoes sale :D. Mda, imi cam lipsesc escapadele la magazinul de pantofi da' mai rau alea de la guara si dika. Chit ca la dika trebuia sa le tin periodic cate o sedinta de reciclare ca erau nesimtite rau vanzatoarele alea

da buflea, tu ce-ai gresit de-ai primit vanul si sotul tau audi???? nu stii tu ca safety comes first? cum te lasa inima ta de mama sa duci copiii in van si nu in audi care e recunoscut pt safety? eu zic urgent sa faceti sedinta de familie ca asa nu se mai poate.




Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai da, asa am gandit si eu in timp ce imi zbarnaia prin trup motorul lui Audi de imi tremurau si buzele proaspat inflated de rujul miraculos ... Pai sigur, eu conduc camionul familiei, ala care cara de toate si pe toti si dumnealui necheaza pe soselele patriei in ditamai armasarul ... Bai, dar pana acum nu m-a deranjat ... Suntem in combinatia asta automobilistica de 7 ani si traiam cu impresia ca van-ul este masina ideala ... Pana a dat criza peste mine si mi se pare ca nu se mai potriveste cantecul " we are young", ochelarii "de la Renta", tineretea care pulseaza in mine si camionul ala de masina ...

Acum realizez ca poate si barbata-meu trece printr-o criza ca de cateva sapt s-a apucat sa joace pe computer un joc cu tancuri ... Adica pe mine criza ma intoarce in my 20th si pe el in copilarie, cand avea 10 ani ... Asa e barbata-meu asta, cand inainte ( de 80 de ani), cand in urma (de 10 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buflea, esti de coma. ce criza maika? ai voie? nu stiu cum este, ca pe mine ma ocolit.

julia, ce face gasca? imi imaginez ce veselie este la voi.

viviana, am si eu rucsac in sapte. de ma intreaba barbatul daca plec la drumetie sau la servici. ca posetele zac in dulap de ani de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

pai doamna, pastreaza audi-ul vinde vanul si ia un mustang si iaca fiecare va traiti crizele in pace :D

io-s de parere ca buzele tale inflatate si lucioase merita masina aia

Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mda, usor de spus ... si unde mai incap copiii + bunicii + echipemantul de hockey + bicicletele + cumparaturile de la Home Depot + pamantul si semintele pentru gazon + cumparaturile saptamanale de la supermarket + etc, etc, etc ...

Am inteles, eu nu am voie sa fiu "young" si sa pun "the world on fire" cu buzele inflamate si cu Oscar pe nas ... am trecut de 40 de ani, gata, s-a terminat viata mea hormona-utica ... are cineva o lama buna ca eu am cateva vene (imbatranite) de taiat

P.S. Ma nervozati voi astea neatacate de criza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

carcotasa mai esti mai! pai de criza vad ca nu mai vezi solutiile, la prima vedere 2 rapide:

1. de aceea are hubby mustang ca sa dea ture la supermarket cu el :D si de ce nu, sa impresioneze socrii hi hi hi

2. schimba audi-ul cu un q 5...sau 7 !

Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vise ...sa crezi tu ca isi tavaleste sotul Audi-ul in parcarea de la supermarket ... dumnealui se duce la cumparaturi cu masina mea ...

Plec acum de la serviciu ... ma duc la hockey ...cu van-ul si cu rujul inflamator in geanta ...

TOOOOONIGHHHHHHT, WE ARE YOUUUUUUUUNG ! ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bufleo io ma bucur de Audi ala al tau si ma mir totodata.
Suprematia prin tara aia americana e detinuta de japoneze.

Imi pare rau ca anul asta nu ajung acolo caci m-as fi intors cu un geamantan de toale si poate as fi facut o tura si cu Audi-ul tau.

Cele mai tari toale, casual, in America le-am vazut. Si nu stiu cum se face ca in America am M, rareori L si la noi imi trebuie XL.
Cand imi mintesc cum mi-am luat eu Lee si Levi's originali cu 30-50 usd/bucata si-i vad pe la noi la pret cvintuplu ma apuca dorul de duca.

Cand imi amintesc cum goleam magazinele "Banana Republic"... maine m-as sui in avion.

Of, se vede ca se apropie vacanta.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

m-am analizat si la mine nu se manifesta inca criza varstei de mijloc - dar ma gandesc ca peste 12-13 ani imi ajung copiii la majorat si fac planuri pentru atunci sa plec in lume cu rucsacu' in spate deci pp ca e o precriza (eu in niciun caz nu mi-as ruja buzele si nici nu mi-as lua motocicleta/audi, asa ca manifestarile par a fi diferite)

julia, nasol cu calculatorul! imi pare bine sa te aud si sa aud ca suneti bine cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ce criza maica? Io-s la anii tineretii, ca invat cot la cot cu cele care au 20 de ani . Crezi ca ma uit in oglinda?

Sunt happy, libera pentru 4 zile si acasa. E primavara, soarele straluceste, pasarelele canta, curtea e colorata de flori. Ce poate fi mai frumos? Ah da si a mare a mea invata, da teste, ia calificative maxime si sunt sigura ca va intra la liceul dorit. Saptamana asta a avut cate doua teste in fiecare zi, teste nationale care sunt ca si testele de intrare la liceu in Ro. Aici au vreo 30 de teste in total. In plus, castiga si bani in weekend...e clar ca viata e frumoasa!

Nu va mai spun ca am locuit si "muncit" (practica la laborator) trei saptamani in Stockholm. Shopping la NK si malluri ca altceva nu ai ce face serile in metropola (adica da, teatru si opera si din astea...dar din pacate a fost prea scurt timpul) ca muzeele inchid la 16. Bine shoppingul a fost bine tintit: rochie si pantofi de nunta. In plus, mallurile au niste bucatarii internationale . Cea mai cea a fost o mancare mongoleza, cu amestec de carnuri si legume, facute pe o plita acolo in fata ta...deci si acum cand ma gandesc, desi am servit de doua ori. Eh, nebunie in orasele mari, nu e de mine.

La masini nu ma pricep. Io-s calatoare cu vapor, autobuz, tren, metrou...si sunt copilot.

Fug la soare, e o vreme superba in nord. Si sa iau prunca mica de la scoala, ii e dor de mama...deh, ale studentiei complicaciuni.

Mergi la inceput