Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Link-ul la care am primit atentionarea de la antivirus este http://www.foglu.com/blog/index.php?id=348
Ma duc sa editez mesajul si sa-l scot de acolo.

(Am dat link-ul in ideea ca cineva l-o fi salvat ca sa se mai uite la curiozitati.)

Edit2: totusi cand am pus link-ul nu primisem nicio atentionare de la antivirus, e drept ca e vorba de alt calculator si alt antivirus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Glimmer,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, fetelor, ma confesez ca trec prin "midlife crisis" ... mai are cineva 40+ ca sa-mi spuna cand si cum trece asta ?

Deci, a inceput sa nu imi mai placa masina (van ?) pe care o conduc ... s-a dus barbatul cu ea in service si 2 zile am condus Audi-ul lui si m-am simtit foarte "cool" ... pentru ca imi intra soarele in ochi, mi-a pus si ochelarii de soare (Oscar de la Renta) pe ochi si la un ambuteiaj pe autostrada am aruncat un ochi in oglida si mi-am dar seama ca imi trebuie ruj pe buze - am scotocit cu o mana in geanta si am scos my Inflating Lipstick 24 hours ...sic !

In cele doua zile de Audi - nu am mai ascutat carti in masina ci radioul, dupa care, ajunsa la serviciu, am cautat cuvintele de la songul ala "We are young" ... la intoarecere, cand l-am prins iar la radio am cantat in masina pana nu m-au mai tinut plamanii ... Toooniiiiight, WE ARE YOUUUUNG ...so let's put the world on fireeeeee, so we can burn brighterrrrrr, to the suuuuuuun" .
La cererea copiilor, am cautat cu ei pe net si cuvintele de la "Move like Jagger", "Somebody that I used to know" si "This is the part of me" a lui Katy Perry .... dupa care i-am cerut barbatului sa mi le puna pe tel ca vreau sa le ascult la serviciu.

M-am certat cu barbatul ca nu a vrut sa ma danseze la un party la care am fost duminica si l-am facut un mosh de 80 de ani - nu-l iert, nu-l iert, nu-l iert ...

Abiea astept sa ajung in vara in Romania sa ma duc cu prietenele mele la mare, in cautarea tineretilor, fara barbati, fara obligatii familiale, fara copiii, fara hockey, fotbal, dans, inot ... freeeeee , , , ...si pentru ca nu mai am rabdare, ma gandesc sa atac un SPA pe aici, ca sa-mi mai treaca hormoneala.

E grav ? Cat tine criza asta si cum se iese din ea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu am peste 40, dar nu stiu despre ce vorbesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Really ? Si atunci ce cauta Oscar de la Renta la ochii tai ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pai ochelari de cal nu s-au gandit sa puna la emoticoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai, pe bune acum ... Va place melodia aia a lui Gotye - Somebody I used to know ?

O gasiti pe youtube ... Nu pot sa copiez linkul aici ca sunt la serviciu si youtub-ul e blocat, desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eh, si eu am 40+.
Nu stiu ce trebuie sa m-apuce ca la minte is mult mai jos. De comportament nu mai zic ca

Doar m-am uitat dimineata in oglinda si mi-am zis: "ce-ar fi sa nu mai stai toata ziua-n blugi si sa umbli cu rucsacelul in spate ca parca nu mai cadreaza?"

Nostalgii muzicale am si eu. Da' nu de la varsta. Imi amintesc doar cu cine le dansam. Apoi deschid top 50 (bogati) si-i vad pe dansatori pe-acolo si-mi zic ca poate daca dansam mai bine...





Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv, nu ai inteles ... Melodiile alea de le am eu acum pe tel nu sunt nostalgii ... Sunt acum " hot ", se canta paste tot la radio ... Pana si aia a lui Alexandra Stan - Saxobeat - imi place si apropo, o dau astia aici la radio de 3ori pe zi si nimeni nu stie ca tipa e romanca ... Cum o aud, cum spun tuturor in preajma.

Si cand ma gandesc ca pe la 23 de ani ascultam in disperare Pink Floyd si priveam cu dispret muzica pop si acum ascult Saxobeat si katy perry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aha, inseamna ca nu am citit bine.

Primavara e de vina.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput