Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

offf, Glimer... conndoleante si multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

glimmer, o imbratisare de la mine.

buflea, ce nesimtiti aia, 42%. ce nerozi! bafta totusi mai departe.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Glimmer, condoleante ... sper sa treci cu bine peste perioada asta si daca a fost neasteptat, macar gandeste-te ca nu a suferit ...

Am citit pe undeva ca si Emanouela (parca) si-a pierdut tatal - sper ca nu inventez zvonuri. Si ea scria pe aici pe la noi, sper sa revina .

Eu incerc in continuare sa-l conving pe barbata-meu sa nu isi dea demisia, sa accepte oferta pana isi gaseste ceva mai bun ... nu vrea din pacate, e o chestie de orgoliu peste care am impresia ca barbatii trec mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Fetelor, sunteti tare dragute. Stiu ca, una peste alta, asta e viata.
Mult noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Azi barbata-meu isi va negocia salariul cu japonezii.

Sunt cam pesimista, are de recuperat 40% din vechiul salariu, procentul mi se pare atat de mare incat sansele de reusita par nule ... in plus nu prea am incredere in el ca stie sa se vanda, nu e genul agresiv, nu vorbeste neintrebat si asteapta sa-i evalueze interlocutorul valoarea in loc sa si-o expuna el si sa-si ceara pretul de pe piata.

Dupa ziua de azi, pana vineri, are doua solutii
- ori accepta atat cat ii dau astia in speranta ca va gasi altceva mai bine platit
- ori nu accepta, ramane fara job si fortzat de imprejurari, isi va gasi altceva, poate mai bine platit.

Nici una nu e solutia ideala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, bafta!

Fetelor am o perioada aglomerata rau dar ma gandesc la voi cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

glimmer, imi pare tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Rall, multumesc.

Gandindu-ma la ale mele, mi-am amintit de Buflea si de problema ce o framanta, cu serviciul sotului. Sunt intr-o situatie oarecum asemanatoare, cu atat mai mult o inteleg. Sotul meu vrea sa faca o "schimbare de macaz" in cariera si ma tem un pic de urmarile in plan material si nu numai. Acum niste ani a facut o schimbare majora, care a adus multe lucruri bune in viata noastra. Si atunci m-am temut, pentru ca, vorba aceea, "mai binele e dusmanul binelui" si noua nu ne era rau. Noua situatie ar fi presupus, oarecum logic, sa ne hotaram sa plecam din tara. Mi se parea o idee buna, teoretic. Practic nu am putut lua hotararea si momentul a cam trecut. Acum se pare ca se apropie momentul unei noi schimbari, am discutat o multime, am intors problema pe toate partile, cam la concluzia asta am ajuns amandoi. Este clar ca, din punct de vedere material, va fi un castig mult mai mic, ceea ce a atarnat mai mult in balanta au fost insa alte aspecte legate de noi, luati separat si ca familie. Asa ca hotararea pare luata si nu imi doresc decat ca schimbarea sa se faca ... sub o stea norocoasa.
Mult noroc si voua in tot ceea ce faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mult noroc Glimmer.

Bufleo, cum a fost negocierea?



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Viviana, multumesc.
Probabil anul asta se vrea marcat de hotarari importante pentru noi.
Voi cum mai sunteti?

Mergi la inceput