Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Porumbeii pot avea purici?

Balconul meu, din centrul bucurestiului, de la etajul 7 gazduieste o hoarda de purici.
In fiecare dimineata pe racoare ies cu laptopul si cafeluta la o tigara.
Intru cu laptopul, cafeluta si o gramada de piscaturi. Ieri am prins 2, azi mi-a scapat unul.

Doamne ce ma mananca!



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Incearca ceva..este la Raid o treaba pentru purici.....stii astia pot veni si de afara....porumbei cu purici?Nu stiu...dar incearca sa-i omori cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

sa nu-i impusti! Mananca rau bubele de purici, eu ii urasc! Cu atat mai mult cu cat doar pe mine si pe fi-miu ma pisca, barbatul si fi-mea parca sunt imuni.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am solutii de astea speciale pentru purici.
Am dat apa multa, in speranta ca poate se ineaca, si apoi am dat cu niste solutii speciale.

Bine ca nu au intrat in casa!




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunt suparata rau de tot ... adica mai mult panicata. Barbata-meu a reaparut pe lista dar cu o micsorare de salariu de 42%. Este bataie de joc, se pare ca l-a sapat chiar managementul de la el, au mai bagat secretara CFO ului pe lista si pentru ca probabil au un buget fix au micsorat salariile la 3 oameni. Pe barbata-meu l-au ars cel mai tare. E negru, n-a dormit toata noaptea si de dimineata mi-a spus ca miercuri incearca sa negocieze cu japonezii, daca nu-i maresc, isi da demisia. Era atat de hotarat si de scarbit incat nu i-am mai spus nimic. De fapt il cam inteleg desi eu nu as avea curajul sa fac asta. Daca isi da demisia nu ia nici pachet, nici somaj ... nimic
Ne asteapta o vara de neuitat

P.S. Statisticile spun ca media de cautare a unui job este de 9 luni, cu cat e mai de senior, cu atat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Of, Buflea!
Nici nu stiu ce sa mai spun.
E infam. 42% taiere?

Sunt cu sufletul la voi.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu am avut niste zile mai grele. Mi-am pierdut tatal intr-un mod total neasteptat. Asa ca astept vesti bune de la voi. Deci, hai copiii cu examenele! (mai e cineva in afara de fetita Vivianei?) Hai Buflea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Of, Glimmer, imi pare rau, tare rau.
Condoleante.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Viviana, multumesc pentru compasiune. Exact astazi am realizat ca se implinesc doua saptamani de la inmormantare si efectiv am socotit pe zile pentru ca nu mi-a venit sa cred ca a trecut atat de putin, mi se pare ca au trecut ani. Pe de alta parte, parca mai ieri era asa cum il stiam, cu ale lui. A ramas doar o mare de chestiuni "grele", nedeslusite, pe care nu voi putea sa mi le clarific, probabil, niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Glimmer

Buflea

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput