Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Ce sa-ti zic, eu ma abtin de doua pagini




de ce? sau de la ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

ok, incep sa ma-ngrijorez oficial. oare sa-mi fac blog personal din topicul asta?

sper ca macar va distrati de minune, wherever you are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mianna, eu mai citesc dar nu am deloc tragere de inima sa scriu, ca la noi vin una calda una rece. Pe plan + : am fost 4 zile la Bari, in Italia si ne-am mai incarcat bateriile (fara Bebelincozaura), pe plan - : la mine la munca si aici e mult de zis.

Acum trag de Balaur sa se scoale sa plecam la bunica mea la tara, la ultimile cirese timpurii, sa mancam direct de la sursa. Abia astept!

Ma bucur ca ai rezolvat cu rochia. Eu am ajuns tot la croitoreasa la ultima nunta, ca nu gaseam nimic sa imi placa si sa fie pe marimea mea. E greu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu dansez cu mopul de doua zile. M-am babit, asta e clar si in plus m-am si pricopsit. Inainte cand eram tanara si saraca, faceam casa bec intr-o singura zi ca eram si in putere si nici nu aveam atata mobila si atatea maruntisuri de pus la locul lor, in sufragerie era cel mai simplu ca vreo doi ani am avut doar un covor. Acum sunt batrana cu salele rupte si numai biblioteca din sufragerie ma ingrozeste

Mianna, pai nu vroiam sa rasucesc cutitul in rana Bine ca ai rezolvat. Daca or mai fi ocazii ia in calcul si posibilitatea unei croitorese ca poti gasi una priceputa care sa-ti faca o tinuta de gala la mai putin de jumatate din pretul rochiei de la cristallini. Avantaje: pretul, materialele pe care le vrei tu, culoarea si modelul idem, facuta pe tine adica turnata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu am stare. Nu stiu de ce.
Nu am mai fost atat de lipsita de chef de ani de zile.

Trebuie sa fac si curat in casa si nu am chef.
As vrea sa-l mut pe Celcesforaie in sifonierul fii-mii si pe fii-mea la mine-n sifonier. Mi se pare ca asa o sa avem mai mult loc.
Si din cate il cuosc pe Celcesforaie va pune bot si va considera ca l-am ostracizat. Asta in loc sa se bucure ca va avea mai mult spatiu.

Vteau sa ma mut. La ceva mai mare.
Cel...... nu vrea decat tot central. Ei bine alea centrale sunt mai scumpe si eu nu voi a cheltui toti banii.
Vreau sa pastrez si apartamentul in care stam acum si sa fac in el un fel de "afterschool" cu 6-7 copii. Si vreau ca fii-mea, dupa ce isi ia certificat Cambridge sa faca engleza cu micutii, si sa-i ofer si ei un fel de job remunerat. Si iarasi intampin opozitie.

Fotoliile mele de piele, ce au doar 6 ani, s-au facut praf. S-a taiat pielea si arata jalnic. Am incercat sa le refac si ma costa vreo 3000 lei. Deci vreau altele. Nu piele. Si ce ma fac cu opozitia?

Sunt obosita si vreau vacanta.
Am insomnii si ma scol in fiecare zi de pe la 5 dimineata.
Veau sa dorm si nu pot.

V-am indispus?







--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Fotoliile mele de piele, ce au doar 6 ani, s-au facut praf. S-a taiat pielea si arata jalnic. Am incercat sa le refac si ma costa vreo 3000 lei. Deci vreau altele. Nu piele. Si ce ma fac cu opozitia?



iti iei o pisica. sper ca nicio opozitie intreaga la cap n-ar pune la dispozitia pisicii mobilier de piele


cat despre pastrat apartamentul, pune opozitia sa se uite la stiri, ca de cateva zile imi tot povestesc astia cat au scazut preturile apartamentelor. cum sa vinzi taman acum? macar mai amani si-l razgandesti tu.

pup sa treaca indispozitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

liniste...

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

liniste? dorm bebelusii?

viviana, musai o vacanta. ce mutari si mobile? vacanta!!!

in cateva saptamani ne mutam. cu o firma costa ceva, insa am gasit o alternativa. luam cativa baieti de prin cunostinte si ii platim, iesim la jumate de pret.
de maine incep copii scoala, mai au inca 7 saptamani.

apoi vacanta. doar ptr ei, ca noua ne vine randul poate in octombrie. s-au dus vremurile cand spuneam cev acopiilor si ei ascultau....acuma independenta e la putere.

duminica minunata va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

kari, 7 saptamani de scoala????? Ale mele incep ultima saptamana maine, vineri e inchiderea anului scolar. Doua luni pline de vacanta, ar trebui sa fie vara dar inca avem 14 grade...daca e soare e minunat, dar daca nu, ca azi...mai greu de iesit pe undeva. Cu siguranta de luni va straluci soarele, ca doar noi lucram...:((.

Cea mare a terminat practic cu scoala, a dat ultimele teste...munceste de zor si ii va prinde bine o luna in Ro. Pleaca peste 10 zile. Asteptam in iulie raspunsul de la liceu, dar la calificativele foarte bune pe care le are, va intra cu siguranta unde s-a inscris.

Cea mica e cu joaca, scrie carti si nuvele, deseneaza. Duminica viitoare merge in prima ei tabara, tabara de dans. Am ceva emotii, sa nu ceara dupa o zi-doua sa vina acasa :)). Am experienta asta cu cea mare, la varsta celei mici .

Peste doua saptamani mergem in concediu, nu va mai spun cat astept! Tinta de data asta e cercul polar de nord, ceva insule norvegiene, putina Finlanda si normal...Suedia! Stam doua saptamani si acasa, speram la soare si plaja si baie in mare.

O duminica frumoasa, si o saptamana si mai si!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si noi mai avem 1 sapt de scoala si gata, cum adica 7sapt ?

Noi ieri era sa ne luam la bataie la soccer la fiu-meu... Fetelor, nu exagerez, ca pe maidan, ne-am injurat, ne-am imbrancit, am tzipat si cineva a sunat politzia care a venit sa ne calmeze .
Pe scurt, acum 2 sapt fiu-meu a jucat cum echipa Italy, antrenata de un antrenor care efectiv le urla jucatorilor lui de pe margine "opreste-l, calca pe el, pune-l jos, scoate-l din joc" ... Unul din cei care trebuia eliminat era si fiu-meu pt ca alearga repede si are perspective de gol ... Eu nu am fost la meciul asta si ai mei nu stiu engleza, deci nu ne-am tziganit, dar ceilalti parinti au fost tot asa la un pas sa se ia de gat. Fiu-meu a iesit super jigarit din meciul ala, mi-a spus ca l-au scuipat, l-au facut prost si sucker ... etc.

Ieri a fost finala ... Au avut de jucat 3 meciuri ... Ultimul fiind cu Italy ... Ghinion ce sa spun, s-a tras la sortzi si am picat tot cu astia. Primul meci l-au pierdut, al doilea l-au castigat, deci al treilea, asta cu Italy era decisiv ... Parintii super sensibili, nu numai ai nostri, dar si celelalte echipe, ca cica toti au avut probleme cu ei ... Interesant este ca desi foarte agresivi, copiii jucau foarte bine, deci au fost antrenati foarte bine.

Incepe jocul, fiu-meu e in colimator, recunosc ca nici al meu nu se fereste de agresori, adica are o agresivitate care in general il ajuta in sport, dar nu-l ajuta la accidentari, mai ales daca sunt facute intentionat. S-a inghiontit de vreo doua ori cu nr 6 de la Italy, care culmea, era fiul antrenorului agresiv ... Ala juca clar mai bine dar alerga mai incet, asa ca degeaba punea piciorul pe minge ca se ciocnea de fiu-meu, a carui sarcina in aparare era sa-l tine pe nr 6. Eh, 20 min de la inceperea jocului, nr 6, enervat ca nu poate scapa de fiu-meu, fara minge, fara nimic, ridica crampoanele alea si il loveste in zona intima ... Fiu-meu cade, se pune pe plans, barbata-meu sare si el si ii spune aluia "get the fuck out of here", parintii sar la arbitru sa ii dea rosu, antrenorul agresiv sare cu gura ca e fault dar nu rosu, lumea intra pe teren si il inconjoara pe arbitru (care era un pusti de 20 de ani si tremura tot), se produce buluceala ... Fiu-meu nu a fost lovit la putza ci undeva mai jos, la muschi ... Ii ridicam pantalonul, fetelor, avea o vanataie rosie de 4cm de mi-a venit rau ... Barbata-meu care face urat, urat cand se lovesc copiii, am crezut ca o sa petreaca noaptea la politie ... A venit lumea, mi-au adus gheata, acum eu nu sunt prea isterica cu loviturile copiilor, dar totusi, i-a aparut vanataia aia instantaneu si nu asa cum apare o vanataie dupa cateva zile si arata rosie de ziceau ca daca strangi putin pielea o sa tzasneasca sangele ... Deci imaginea era cam asa - o gramada de parinti il doftoriceau pe fiu-meu (mamici majoritar) si alta gramada se injurau, imbranceau, tzipau in jurul arbitrului (masculii majoritar, barbata-meu printre ei, cel mai vocal).
A venit polizia si presedintele clubului, au despartzit masculii si au intrerupt jocul ... Alte proteste, ca ar fi trebuit eliminat copilul, ca sa invete o lectie, sa stea si sa moara pe margine ca nu joaca ... Dar au anulat jocul din cauza parintilor care erau prea infierbantati si probabil ca s-ar fi incaierat iar la cea mai mica piedica.

Fiu-meu si-a revenit repede, pana la urma i-a facut o vanataie pe muschi, a putut sa se duca la inot dupa aia si a mai avut si un meci de hockey dupa amiaza pe care l-a jucat fara efort (si l-a pierdut). Meciul ala cu Italy s-a considerat castigat de ai nostri si au iesit pe locul 2 in liga si cica antrenorul agresiv si copiii lui au fost banati din club pe viitor.

Va readuc aminte ca asta era o competitie locala, intre copii de 7 ani, nicidecum campionatul mondial, un fel de fotbal de maidan, fara pretentii de nici un fel ... Sa mai spuneti ca in America nu exista vandalisme

Mergi la inceput