Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Vivi, imi pare rau ca esti zombi scl., dar fie-ta e demential de ingenioasa. Aplauze pentru ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

maine intentionez sa fac si eu acelasi lucru, adica o sesiune de cumparaturi. tot pentru o rochie, tot pentru o nunta, la care merg sambata viitoare.

aseara am dat o tura pe net, si-am stabilit ca n-am gusturi proaste - dar nici intentia sa dau peste 14 milioane pe o rochie. dar de placut imi place:

http://www.cristallini.ro/rochie-de-cocktail-17052#

daca ar fi fost si verde sau visinie (culorile astea mi le doresc) as fi avut cu-adevarat dileme si lupte interioare de dus, ca de meritat tot nu merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Remember me? :)

Am dat azi ultimul examen din anul doi. Sunt in vacanta! Voi munci, peste trei saptamani mergem in Norvegia, e vara in fata cu soare, plaja, piscina si excursii! Si cu munca dar asta pentru mine e o binecuvantare. Incerc sa nu ma gandesc mai departe. Doar la vara. Altfel dau in depresie...

Cea mare a terminat cu bine si foarte bine toate testele nationale, cred ca au fost vreo 30 in total. Sunt mandra de ea, va intra la liceul dorit.

In septembrie mergem si noi la o nunta in Ro, abia astept. Am rochie deja, pe vremea practicii in Stockholm cand am batut magazinele :).

Sa aveti o vara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

maine intentionez sa fac si eu acelasi lucru, adica o sesiune de cumparaturi. tot pentru o rochie, tot pentru o nunta, la care merg sambata viitoare.

aseara am dat o tura pe net, si-am stabilit ca n-am gusturi proaste - dar nici intentia sa dau peste 14 milioane pe o rochie. dar de placut imi place:

http://www.cristallini.ro/rochie-de-cocktail-17052#

daca ar fi fost si verde sau visinie (culorile astea mi le doresc) as fi avut cu-adevarat dileme si lupte interioare de dus, ca de meritat tot nu merita.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Oare mergem la aceeasi nunta ?
Eu la Predeal.
Superba rochia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

"a mea" e-n Bucuresti.

Mihaela, o vara frumoasa si tie, o meriti!!!

am atipit mai inainte si-am visat am uitat unde am parcat masina. eram in Sibiu, dar pe niste stradute pe care nu le cunosteam, am mers pana la capatul stradutei si-am facut dreapta sau stanga (asta nu-mi mai aminteam in vis), am mers pana la capatul stradutei, si de-acolo am realizat ca nu mai stiu unde sa ma intorc. si-mi lasasem si poseta in masina, si nu mai stiam daca inchisesem geamul. la final se pare ca am reusit s-o gasesc - cel putin ajunsesem sa vad un vw gri, dar n-am mai stat sa verific daca era a mea si daca poseta mai exista - m-am trezit, ca era prea obositor visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

Viviana, tare copila ta. bafta cu slabitul.

Aqai, e bine ca totusi ai net. poate vorbesti cu vecinii sa-ti plateasca si facturile.

si la mine se incheie o saptamana nebuna. am fost sa comandam mobila si am luat si copii. operatiunea a durat mai bine de doua ore. timp in care ai mei boraci au sarit prin toate paturile si au intrat prin sifoniere sa le probeze rezistenta. cand au terminat testele de rezistenta, au luat scaune si au facut tren din ele, undeva pe un culoar. pana a venit un vanzator si ia intrebat daca au parinti. feciorasul a spus senin ca el e singur pe lume si ca are o boala rara. apoi au venit impreuna la noi si a trebuit sa-mi cer scuze la vanzator. ptr ca fii'mio se prefacea al naibii de bine ca are ceva la cap.

mihaela, o vara senina si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daca e rost de oboseala si "imi vine sa-mi iau campii" vin si eu ...
Fiu-meu a pierdut la hockey, crunt - 4-12 ... 2 din cele 4 goluri le-a dat el, eu sar cu felicitarile pe el, el cu gura pe mine ... "we are the biggest suckers in this league" - oricum e prima data cand spune ceva negativ de echipa lui, ca de obicei aia care ii bateau erau mai mereu de vina ca ei au pierdut. Apoi am fost la inot, alt motiv de suparare, ca pe fica-mea au mutat-o in aceeasi grupa cu el, adica cum e posibil ca sora-sa sa fie la acelasi nivel cu el ?

In alta ordine de idei, vreau sa fac o super petrecere de ziua mea, cu 25 de persoane - ii scot pe toti la padure, gratare si bere. Problema este ca acesti 25 sunt pers de care imi place si cu care ma simt bine ...ei bine, azi una dintre familii m-a sunat sa ma intrebe daca ii invit si pe Y, ca mvai, fetele lor sunt prietene si sa nu se supare, bla,bla ... ma enerveaza de mor chestia asta, ce nene sunt siamezi, nu poti sa-i chemi pe unii fara altii ? Am primit un monolog de 30 min la tel care trebuia sa ma convinga ca, desigur e decizia mea, dar ar fi bine pentru toata lumea sa vina si Y si eu a trebuit sa explic ca ma mai gandesc. Simt ca o sa cedez, ca sa scap de barfe, dar mi-e o silaaaaa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei gata. Am venit de la cumparaturi. M-am linistit. Am hotarat ca ma imbrac cu ce am achizitionat azi de la Marks&Spencer ca doar prietenilor mei nu le pasa chiar daca as purta un sac. Pentru ei e importanta prezenta mea si nu rochia.

Categoric ca am gasit o rochie superba care imi venea ca turnata. era 1800 lei si zau ca nu m-am indurat.

Am optat pentru niste pantalonii negri, stransi pe fund si foarte largi, evazati, taiati jos cumva in diagonala (mai scurti la glezna externa si putin mai lungi la glezna interna, daca intelegeti) + o bluza al naibii de dragutza si diafana cu imprimeuri turcoaz si putin fir argintiu.

Am vazut MIB 3.
Am baut frapucino cu menta si inghetata de vanilie si cum nu prea mi-a placut am continuat cu Irish Coffee.

Mi-am amintit ca am lasat-o pe nashparlie fara mancare asa ca i-am adus acasa aripioare picante de la KFC.

Nashparlia vorbeste cu ta-su pe Skype de 2 ore si jumatate. Numai pe ea o aud. Are diverse tonalitati de la veselie la indignare si tot asa.
Lasa sa-i faca si lui capu' tandari!
Poate i se usuca gura si ma lasa pe mine in pace.

Da' stiti cum trebuie sa fie acum Celcesforaie? Umflat tot de mandrie ca a ajuns confidentu' fiica-sii. Ca asta i-a spus de mai multe ori ca o sa vrea sa vorbeasca cu el numai atunci cand nu o sa o mai intrebe de note, nu o sa-i mai spuna sa fie cuuminte. Ca ea e si altceva decat note si cumintenie.

La engleza a luat 8,50. Chiar m-am bucurat pentru ca testul a fost destul de greu, textele date foarte lungi si foarte complicate.
Bineinteles ca a luat nota maxima la oral. A avut de citit un text si intrebari pe marginea lui si apoi a trebuit sa vorbeasca 2 minute despre un subiect tras din urna:
"Ce ar face daca s-ar intalni cu un extraterestru in Cismigiu"

Si cum ea e cam extraterestra...



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah, ca sa nu va mai spun ca ultima fraza despre extraterestru a sunat cam asa: "de ce nu au scris Herastrau. Ca Herastraul e mai mare decat Cismigiul."



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Categoric ca am gasit o rochie superba care imi venea ca turnata. era 1800 lei si zau ca nu m-am indurat.


adica daca ma duc maine in Baneasa, fug repede acasa sa fac o programare la Cristallini, unde-i "doar" 14 milioane jumate? (ca cica au si magazin, nu vand numai on line, da' nu merge sa intri asa, din strada, trebe programare, na, sa ma simt ca o lady care merge la vreo casa de moda, daca tot dau banii aia)

Mergi la inceput