Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Si noi fiind mari amatori de natura, animale documentare am mai avut ocazii de discutii. Dar au inceput exact ... din burta mamei. Acu' problema e cum ajung puiutii/ copiii acolo. Eh, intre timp mi-am mai facut curaj, mi-am facut un discurs

fii-meu cel mare are 5 sau 6 prietene. Ii plac fetitele si zilnic sunt cel putin vreo 2 care sa fuga la el, sa il imbratiseze, sa se tina de mana .... dar ca sa il citez, "they are all my girlfriends mom. i like them all "

cel mic uraste fetitele. prin rotatie, o "iubeste" pe cea care e "mai" girlfriend a celuilalt la momentul respectiv. cu fetitele din clasa lui nu are treaba, cu exceptia lui reese care a mancat un gandac





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Intalnirea mea de terminare a liceului s-a hotarat a fi pe ... 15 se ptembrie - Baiiii, nu se poate, imi vine sa mor de ciuda. Atata s-au cacait, au ales comitete si comitete de organizare pana au facut-o muci - o sa vina probabil numai aia din tzara, ca la 15 sept toate scolile lumii incep si nu vad cine isi mai ia concediu ca sa ajunga in Romania ... ce ma enerveaza, ii doare in fund ca noi cei plecati nu putem veni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ce e mai mama cu epidemia asta de intalniri de terminat licee facultati si mai stiu eu ce?

si de ce sunt asa importante? ca eu nu le inteleg. nici nu stiu daca la noi s-a organizat vreo intalnire de 10 ani de terminat liceul; facultatea parca da, dar nu a fost pe lista mea de interese...





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nici eu n-o inteleg - la reuniuni de la term liceului n-am fost (cica la anu' am), am fost intamplator (m-am intalnit cu o colega si m-a tarat dupa ea) la una de la facultate, dar numai la intalnirea din facultate - NO WAY la restaurant.

(de-aia nici isteria cu feisbucu' n-o-nteleg.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sunt importante pentru copii, pentru amintiri. Se incheie un ciclu din viata lor, au stat 8 ani impreuna si acuma pleaca fiecare pe drumul lui.

Parintii se cearta pentru bani, meniu si daca sa invite si profesorii. Si daca invita si profesorii, apai, stati ca pe ala nu-l vreau ca o data a ridicat tonul la copil, i-a dat 4, si tot felul de discutii imbecile.
Sunt in clasa 3 copii care nu au bani si cand am propus ca noi ceilalti 25 sa-i sustinem si pe cei 3 doamne, cate am starnit! Era vorba doar de 10 lei/copil.

Si cand te gandesti ca copiii astia s-ar multumi doar cu o pizza si muzica buna!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu ma refeream la alea de tz ani de la terminare :); ref la alea de "absolvire" le inteleg (oarecum). fi-mio, de ex., nu s-ar duce la asa ceva, "ca prietenii sunt prieteni si aia de la gradinita sunt colegi si nu am eu treaba cu ei decat la gradinita" - parere pe care eu o agreez in totalitate - prietenii mei nu sunt nici dintre colegii de serv., nici dintre cei de scoala, ci cei pe care mi i-am ales si m-au ales (ok, am o prietena care mi-a fost colega de serv - asta ar fi una bucata exceptie, dar oricum cu ea ma intalnesc des dat fiind ca o forma de fatalitate a facut ca copiii nostri mici sa fie in aceeasi grupa la aceeasi gradinita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ei, la copii e altceva. sunt acolo, in general prietenii lor sunt in clasa lor.

In fine doamnelor v-am spus ca s-a deschis oficial sezonul de vara? e cald de mori, deja vad lume oarecum bronzata si s-a deschis piscina de afara! piticimea mea a si servit 3 zile de balaceala deja, aseara m-am reimprietenit si eu cu ceara asa ca piscina, here I come!

vreau sa ma bucur de vara asta cum de putine m-am bucurat fiindca sper sa fie si ultima in care stau acasa pana cand ma fac profesoara

aaa, si sa ma laud: gradina din fata casei incepe sa arate a ceva, nu mult ca nu ma pricep dar pt cati bani am la dispozitie pt ea, sunt super incantata!







Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ia sa va vad acuma!
Pe 3 iunie ma duc la o nunta.

Maine ma duc la cumparaturi.
Nu vreau tinuta de seara, vreau ceva elegant fie fusta, fie pantaloni.
Unde sa ma duc (la AFI sau la Baneasa shopping?) la ce magazine?
Nu ma trimiteti la magazine ce au toale pentru silfide si slabanoage ca nu-s de mine.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Viviana, poti sa mergi la Paris sa-ti cumperi rochie si sandale, neaparat verzi! nu stiu ce-i AFI.

in alta ordine de idei, nu vad ce atata strofocare cu intalnirile de 'enjpe ani. cred ca nu mai merg niciodata la vre-una, m-am lecuit anul trecut. nu mi-a priit de nici o culoare, prea multe aere si fite am vazut si asta la babalaci trecuti de patruj de ani. am regretat din primele ore si as fi plecat cu bucurie inapoi. mai bine as fi dat banii pe o vacanta.

caldura avem si noi, bag de seama ca vara s-ainstalat de-abinelea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Caldura? Dati acilea, ca ploua si sunt cam 15-18 grade de o eternitate (nu chiar, dar eu asa simt).

Va multumesc mult pentru incurajari ref la job. Ceea ce ma sacaie cel mai tare e ca aprox 70-80% din jobul 'meu' e facut acum de alta colega. Daca chiar se desfiinta cu totul si adio cred ca nu ma simteam asa... Offff

Pe un ton mai optimist: azi a stat ploaia 2 ore si am fost cu Bebelincozaura in parc. Era plin de balti si fie-mea s-a gandit sa le acopere aruncand cu nisip de la locul de joaca in ele. Ce bine e sa ai asa incredere!



Mergi la inceput