Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am citit si eu perlele lui "Aqai".
Sunt de-a dreptul splendide. De o puritate emotionanta.

Fata mea avea perle de alta natura. In general vorbea tampenii dotata fiind cu o imaginatie bolnavicioasa.

A spus educatoarelor de la gradi:
- ca ta-su are o sabie lunga si ascutita cu care o impunge cand nu e cuminte.
- a spus ca are 2 tati: unul in Spania si altul acasa care e ingropat, pus intr-o punga, si iese din cand in cand sa respire.

Avea 3 ani si un pic cand a fost 11 septembrie si a tras cu ochiu' la TV.
A doua zi avea inspectie la gradi si trebuia sa spuna Iarna pe ulita de George Cosbuc.
Si-a inceput asa poezia:
Iarna pe ulita. De George Bush, presedintele Americii
A-nceput de ieri sa cada....

A fost asa in capu' ei: George Cosbuc - Cosbush - bush

In clasa I, iarna, a venit un politist si le-a povestit despre comportamentul pe strada.
Cand i-a spus: "stiti tatal meu, leaga sania de masina si ma trage pe linia de tramvai" s-a inecat bietul om si a facut ochii cat cepele.

In clasa a II-a mi-a povestit ca le-au refacut toaletele si ca fiecare copil are in dulap, cate un scaun de WC, din plastic, cu numele scris si il iau in pauza cand vor sa faca treaba mare. Al fetitelor e rosu si al baietilor e albastru.
Si nu va spun ca ma trezesc eu ca dobitoaca, in sedinta cu parintii sa cer a vedea si eu acele scaune....




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am tras cu ochiul, dementiala e fiica ta, Viviana

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Si nu va spun ca ma trezesc eu ca dobitoaca, in sedinta cu parintii sa cer a vedea si eu acele scaune....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Viviana,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Si nu va spun ca ma trezesc eu ca dobitoaca, in sedinta cu parintii sa cer a vedea si eu acele scaune....




biiiiiiiiis! multimea e in delir


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, fetita ta ra putea sa se apuce sa scrie. Are o imginatie de invidiat! Iar faza cu tatii e dementiala!

Cat despre vise: te provoc la intrecere. Sa il zic pe ala in care omoram soldati nazisti aruncand cu mere stricate din podul bunicii mele in ei? Sau frecventele vise in care zbor pe deasupra blocurilor doar sarind? Sau ala in care asistentele de la spital sunt vampiroaice si eu trebuie sa salvez bolnavii de ele? Sau ala in care traiam in Roma antica insa toate cladirile/ obiectele erau imense si peste tot era numai marmura alba? Sau pe ala in care ies cu liftul prin acoperisul cladirii si aterizez intr-un lac? Eheee, am o viata 'visata' muuult mai interesanta decat cea reala.

p.s. sper ca nu e si vreo psiho pe aici, sa imi traga o analiza de nu ma vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady, ce fac printesele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Si eu am vise colorate, in combinatii periculoase!

Ioana, fetele mele...prin casa.Rebeccai ii ies ultimile 2 masele...si toata sapt. a tinut-o in 39,1-39,6...scaune diareice si multe, refuz de a manca.azi e mai bine!Alexa e pe alaptare exclusiva-deja de 2 sapt.


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Offf, saracuta Rebecca. Ii doresc sa-i fie bine si sa nu o mai chinuie maselutele. Iar pentru Alexa laptic cat mai mult! Vad ca te-ai ambitionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Tocmai am venit de la The Dictator. Sa mergeti sa il vedeti, e mortal!

Serios ? Mie nu imi place de Sacha Baron Cohen, nu mi-a placut nici unul din filmele lui, nu agreez genul ala de umor ... daca si asta e in aceeasi nota, cam am retineri

Mergi la inceput