Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
and why do you look like a present?



m-am topit citind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Buflea, te inreb de curiozitate, esti sagetatoare (zodia adica) ?

Nu, sunt Gemeni ... Nu-mi dau seama daca era mai bine sa fiu Sagetatoare, spune-mi tu ca fica-mea este

In alta ordine de idei am fost la maagazinul de pantofi si nu mi-am luat nimic ... Mai fetelor, aici se poarta numai tocuri de 15 cm sau balerini din aia fara toc deloc, deloc ... In plus, multe, multe modele sunt cu toc ortopedic gen platforma, care da, sunt comode, dar la gambele mele de elefanta, arata de parca sunt gata sa merg pe santier. Deci asa, o sanda cuntoc decent, pentru o cucoana "zvelta" ca o gazela, la a doua tinerete ... nu am gasit. Or fi disparut gazelele ca mine, toate s-or fi reorientat la balerini din aia disgratziosi ... Sa va spun ce nu-mi place la balerinii aia, sunt foarte decoltati si daca nu ai un picior subtzire, ceea ce eu nu mai am, se labartzeaza disgratzios ... Plus ca eu am 1.58, ce pana mea sa fac cu opincile alea ...

Barbata-meu a dat interviu si cica i-au spus aia ca daca Konami castiga licitatia si cumpara compania la care lucreaza, el isi va mentine pozitia ... Pana acum sunt 2 companii care vor sa cumpere si Konami e una dintre ele. Cealalta companie este mai mica, nu e asa corporatie dar ownerul are foarte multa influenta in industrie si este si preferat de managemenul companiei care se se vinde. Daca vanzarea nu se va face in favoarea lui Konami, toti angajatii actuali isi vor pierde jobul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Moaaama aqai, ce texte are fiu-tau cel mic, o sa vrajitoreasca gagicile cu vorbele astea ... Mai ai de facut un alpha man din el, ca gargara este nativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Astea toata la final de clasa a 4...cum se vor imbraca la absolvirea liceului,sincer nu stiu ce accesorii in plus .


Ei, atunci vor fi in minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ei, pana una alta replicile lui sunt exclusivitatea mea si ma bucur de ele de nu mai pot. Cuceritorul sef insa e cel mare, face niste complimente gen mami ce bine mirosi azi sau cand simte un parfum placut - miroase a mami :) si are 5 girlfriends

They are all my girlfriends, mom, mi-a spus cand am intrebat care e his girlfriend. Ieri 2 dintre ele au venit sa il imbratiseze cand amtrecut pe la scoala ....

Aici pe langa balerini imi chinuie simturile si flip-flopsii. Cu o talpa senilaaa ridicati la rangul de pantofi vara....







Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Astea toata la final de clasa a 4...cum se vor imbraca la absolvirea liceului,sincer nu stiu ce accesorii in plus .


Ei, atunci vor fi in minus


Da,cred ca vreun Porsche pe post de accesoriu si/sau vreun Brad Pitt .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Tocmai am venit de la The Dictator. Sa mergeti sa il vedeti, e mortal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Voi cum stati cu visele? Alea de va apar in capatana cand dormiti.

Eu am o imaginatie debordanta in real da vaz ca nici in vis nu-mi da pace.
De mult ma gandesc sa le astern pe hartie si sa scriu un roman.

Ieri eram spioana in Belgia.
Azi dimineata am visat ca me dusesem la Las Vegas. Nu cu avionul ci cu masina, pe un pod care lega Turcia de Las Vegas.
Am ajuns acolo doar cu un cearsaf alb pus pe mine, cu un card si 200 USD - nu stiu unde-i tineam.
Masina a disparut si eu m-am trezit intr-un hotel sordid a carui bucatarie era pe hol si mirosea a mancare.
M-am intalnit cu o romanca care m-a dus intr-un magazin sa-mi cumpar blugi.
Blugii erau tip salvari. Partea din fata era albastra cu clovni rosii si cea din spate era rosie cu stele albastre. Am dat pe ei 70 USD.
Am vorbit in engleza cu vanzatorul sa-l rog sa imi dea voie sa-l sun pe Celcesforaie sa-mi mai puna bani pe card sa ma pot intoarce acasa.
Am vizitat o biserica, am ascultat muezinul si nu am jucat.
M-am cazat la hotelul Treasure Island.
Am adormit cu gandul: "Oare ce-o sa zica Celcesfoaraie vazandu-ma cu blugii aia?"
Nu am apucat sa-mi cumpar si bluza ca a sunat ceasul.

Sa fi vazut cum aratam cu cearsaful ala infasurat ca un prosop de baie!

Ce a fost adevarat: am stat intr-adevar la Treasure Island si am bani foarte putini pe card.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buflea, nu sunt genul care judeca dupa zodii, nu stiu daca exista zodii mai bune sau mai rele. Imi este greu sa justific de ce ti-am pus intrebarea, desi e o intrebare un pic personala si ar trebui sa fiu in stare sa o fac.

Si eu stau binisor cu imaginatia, chiar este cauza unor framantari pe care ma straduiesc sa le inhib, intrucat nu sunt in stare in majoritatea timpului sa le materializez prin nimic. De visat visez "in limite normale" si de cele mai multe ori recunosc in visele mele preocuparile mele interioare. De multe ori sunt insa surpinsa sa constat ca nu am depasit, psihologic vorbind, unele lucruri din copilarie/adolescenta/tinerete, desi ar fi cazul. Am si vreo doua "feluri" de vise prevestitoare.

Si mai vream sa spun: ce-mi plac vorbele celor mici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ziua buna

Viviana, spioanca zici?!!
io visez adesea ca ii caftesc pe unii. da ii caftesc bine, de-i las lati. in realitate n-as fi in stare nici o palma sa trag cuiva, dar sa-l bat sa nu mai miste. si nu mi-au placut niciodata filmele cu batai si lupte. asa ca nu stiu de unde spiritul asta razboinic.

buflea, bafta sotului tau cu slujba.



Mergi la inceput