Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, eu am incredere in tine, asa ca am lasat supararea in spate si ma concentrez pe ziua asta frumoasa.

Cand a terminat fii-mea a 4-a am organizat o petrecere la Balonul copiilor in Herastrau. Am tocmit si vaporas si i-am plimbat pe lac. A fost tare fain.
Am facut poze tuturor copiilor si am realizat si un slide show.
Am pus si melodia asta pe fundal
www.trilulilu.ro/muzica-diverse/bambino-scoala-veseliei" target="_blank">http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/bambino-scoala-veseliei

La banchetu' asta o sa mearga fii-mea cu Cd-ul sa-si reaminteasca.

In alta ordine de idei, azi fiind ziua mea de stat acasa, am iesit sa iau sare. Mi-a luat sireturile de la cele 2 perechi de adidasi.
Precis trec prin degetele tuturor pentru jocul ala nu stiu cum ii zice in romana dar in engleza e "cats cradle string"

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

In alta ordine de idei, azi fiind ziua mea de stat acasa, am iesit sa iau sare. Mi-a luat sireturile de la cele 2 perechi de adidasi.
Precis trec prin degetele tuturor pentru jocul ala nu stiu cum ii zice in romana dar in engleza e "cats cradle string"



leaganul pisicii?

de jucat il jucam, dar nu-mi amintesc sa-i fi zis pe nume, insa cartea taaare mi-a mai placut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana te-a lasat copilul ca in romanul lui Zaharia Stancu!

Sa va zic cum am socat eu azi o vecina: sambata am nasit in deplasare, duminica rupti de oboseala, nu am mai despachetat decat strictul necesar si gentile le-am last asa desfacute pe hol. Luni de dimineata Balaurul a plecat in delegatie, eu cu cupilu la tara la cirese. Aseara, dupa ce am condus 210km cu un copil miorlait in spate nu am mai avut chef de pus toate la loc, decat superficial. Asa se face ca azi in hol si sufragerie erau: valizele desfacute foarte impudic, din care ieseau cate un pantof de seara, un parfum sau un bolero (noroc ca lenjeria intima nu era la vedere!), jardiniere si rasadurile de flori aduse de la tzara, o lada de cirese tot de acolo, hainele de seara agatate pe clanta usii de la balcon, spre ducere la curatatorie, in balcon se vedea o trusa de scule desfacuta, pe jos in sufra niste creioane aduse de Bebelincozaura spre inveselirea camerei, trusa mea de papiote rasturnata tot de ea (a fost activa de dimineata ), haine uscate proaspat adunate si un ditai ligheanul cu rufe spalate spre intindere. Moment crucial in care vecina de la parter bate la usa. Na, nu puteam sa fiu nepolitioasa, asa ca am deschis. Saraca, a uitat ce venise sa-mi spuna! A facut , si de unde daduse sa intre, s-a oprit in loc. Mi-a zis ce era de zis, dar ii jucau ochii in cap ca altceva, cand mai descoperea cate ceva aruncat pe undeva. Faza pe mopment a fost simpatica, dar acu mi-e si jena sa dau ochii cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Faza pe mopment a fost simpatica, dar acu mi-e si jena sa dau ochii cu ea


Mi se intampla si mie des, asa cum zici - cu valize si rucsacuri nedesfacute. Vara trecuta nu imi gaseam niste tricouri.. pana le-am descoperit intr-un rucsac nedesfacut de 2 saptamani +

Asa ca.. se poate si mai rau. Plus ca tu ai avut si motive. La mine era doar lenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Mai, daca tot va laudati, nu ma pot abtine, aflati ca la mine e si mai rau. Zici ca ori de-abia ne-am mutat acolo, ori ne pregatim sa plecam de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Kari, si la noi au purtat robe, dar nu le-au dat pur si simplu si au facut vreun ceremonial. Exista firme care dau tarcoale gradinitelor si altor institutii de invatamant ca sa faca poze. Cu ocazia terminarii gradinitei le pun la dispozitie aceste robe si le fac poze, pe care le pun intr-un album frumos. Eu am renuntat de vreo doi ani sa le mai fac poze la gradinita, de cand am primit niste poze marite la care nu s-a pastrat rezolutia si erau in ceata rau de tot. Pai stai nene, ca am calculatorul plin de poze. Dar acum fiind sfarsitul gradinitei, sper totusi ca le-au facut o poza de grup, daca nu sunt oricum toti, separati, in albumul ala. E dragut sa-si aminteasca de colegi. Dar e usor deplasat sa-i imbrace asa. La facultate ce le mai pun pe ei???
Astea sunt manifestarile care fac din mine un dinozaur



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Andoixozaur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Mi se intampla si mie des, asa cum zici - cu valize si rucsacuri nedesfacute. Vara trecuta nu imi gaseam niste tricouri.. pana le-am descoperit intr-un rucsac nedesfacut de 2 saptamani +



la cate deplasari am eu, trolleru' mic sta aproape mereu la intrarea in bucatarie (open space), adica-i primul lucru pe care-l vede cineva cand intra in casa insa cu vecinii nu-s in asa bune relatii incat sa ma viziteze, iar prietenii ma inteleg. acum troneaza acolo trollerul mijlociu inca nedesfacut (ca ultima deplasare a fost de-o saptamana si cel mititel se declara depasit de o asemenea durata), precum si cel mare, care asteapta sa fie umplut maine, fiindca sambata in zori decolez in concediu.

iar la negasit diverse, cred ca bat recordul - am cautat periodic timp de un an de zile ploverasul meu negru preferat, si nu-mi dadeam seama unde l-am putut pune. l-am descoperit intr-un tarziu intr-o geanta de laptop pe care n-o mai foloseam si care statea pitita dupa birou. faza la care mi-am amintit perfect ca fusesem in hotel la Timisoara si era sa-l uit in dulap. ca sa nu mai deschid trollerul, l-am aruncat in geanta de laptop. cum de nu l-am scos de acolo cand am ajuns acasa ramane inca o enigma (ce-i drept, folosesc genti cu doua compartimente, si nu-l pusesem in partea cu laptopul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Androix, am o prietena in Bucuresti al carui copil a terminat gradinita anul trecut, copii au purtat uniforme ca la terminarea facultatii. (nu stiu cum ii spune pe romaneste). desigur platite de parinti. si au mers la restaurant. deci se poate si mai ....rau. in curand o sa faca si la cresa bal de absolvire.

Asa a fost si la fica-mea cand a terminat gradinita ... dar pelerinele alea si palariile le avea gradinita, i-au imbracat cu ele, au absolvit, au luat diploma si au dat costumele inapoi. Deci noi nu am platit nimic. Au fost foarte, foarte draguti . Au facut si petrecere dupa aia, dar in sala de sport - au cumparat sucuri si niste snacks si au pus muzica pe care pustii au inceput sa danseze sau majoritatea sa alerge.
Dar de ce e asa de rau sa aiba petreceri din astea ? Ca mie mi-a placut - categoric, petrecerea in Bulgaria mi se pare o exagerare, dar asa o fatzaiala de 2 ore intr-o sala inchiriata ? Petrecerile astea sunt bune si pentru parinti ca mai socializeaza si ei intre ei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pai la facultate tot robe da' mai mari

Cand nu gasesc un obiect il caut in frigider.
Ah, si cand a fost fii-mea in excursie am adus troller-ul de pe balcon si URA! mi-am gasit fustele de vara!

Asa si sa nu va mai spun ca muma-mea ii plecata din ianuarie. Si atata pretentie a avut de la mine sa-i platesc intretinerea. I-am platit-o. Ieri. Pe 4 luni + penalizari.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput