Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru ca asa le este natura umana.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Discutiile dintr-un grup privat deja format vor putea fi citite si de alti moderatori sau admini care sa zicem nu fac parte din grup, dar au la o adica posibilitatea tehnica de "a vedea ce nu se vede?" Intreb si eu...

Si daca vor aparea conflicte pe grup privat...la alea se mai baga cineva?
Sau:
Pe grup privat pot sa fac reclama la orice, ceea ce pe discutii directe nu pot?
Regulamentul forumului se restrange doar la ceea ce e discutie libera, ce poate fi accesata de oricine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Drumul spre iad e pavat cu bune intentii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@adi2003:
- Da vor fi accesibile de catre administratie, pentru ca si aceste discutii de grup(informatii), sunt parte tot a forumului insa interventia (posibila) va fi extrem de redusa (a se vedea punctul urmator).
- Fiecare grup va avea un "moderator" de grup ca sa ii spunem cumva - eu l-as numi mai degraba administrator de grup care va avea responsabilitati privind buna gestionare a grupului. Aceasta disipare a responsabilitatii cred ca este de bun augur putand sa duca la o mai buna administrare a informatiei si a relatiilor de grup.
-partea de reclama este deja o chestiune de detaliu - principial nu cred - tine de regulile internetului a serviciilor reciproce si de ce nu a dreptului de autor.
-Regulamentul se va dezvolta si pentru aceast segment in functie de conditiile concrete. Grupurile private fiind parte integranta a functionalitatii globale DC categoric vor fi supuse conditiior din regulament insa cu specificitatea acestei functionalitati.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu-mi prea place....am senzatia ca vine furtuna.....

Da` na,daca e hotarat deja..combatem noi,dar cred ca e in zadar de fapt.Ceva nu se potriveste in ecuatia asta,dar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu-mi prea place....am senzatia ca vine furtuna.....

Da` na,daca e hotarat deja..combatem noi,dar cred ca e in zadar de fapt.Ceva nu se potriveste in ecuatia asta,dar....




Nu e nimic hotarat, sunt doar discutii.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu-mi prea place....am senzatia ca vine furtuna.....

Da` na,daca e hotarat deja..combatem noi,dar cred ca e in zadar de fapt.Ceva nu se potriveste in ecuatia asta,dar....




Nu e asa. Nimic nu e in zadar. Totul se ia in calcul.
Daca ceva nu se potriveste in ecuatie se vor schimba parametrii.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu nu combat ideea de grup, doar imi pun niste intrebari acum.
Multumesc Marius pt raspunsul detaliat.

Sunt convinsa ca pe parcurs ceea ce este rau, se poate diminua sau inlatura (dupa caz) si ceea ce este bine se poate perfectiona. Dar trebuie testat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Pot impartasi ragade sau fisuri anale in grup (nu-mi plac voyeuristii care sa stea cu ochii atintiti acolo).



Am citat de la Viviana, pentru ca e cea mai recenta postare unde am intalnit problema asta cu "nechematii" care acceseaza tot felul de subiecte si pentru ca mi se pare un pic prea mult termenul folosit. Acum las la o parte problema grupurilor si ma intreb de ce niste useri care ar citi astfel de subiecte ar intra la categoria "voyeuristi"? Eu nu zic ca n-or fi oameni care au niste curiozitati mai "aparte", insa aici majoritatea scrie practic sub anonimat, de aceea isi permit sa discute mai fara ocol niste probleme intime, fiecare lasa sa se stie despre sine atata cat vrea si cat nu-l deranjeaza. In plus, sunt si destui membri sau nemembri care au aceeasi problema ca cea discutata in subiect si vor sa se informeze sau sa-si dea seama daca tot ce li se intampla tine de etapa prin care trec, daca li se intampla si altora, ce solutii au acestia etc. In fine, sunt perfect constienta ca fiecare are modul lui de a vedea lucrurile si sensibilitatile lui, nevoia de a se retrage intr-un loc al lui, in aceeasi masura nu inteleg jignirile astea virtuale intre useri care nu se cunosc intre ei, nici de ce te-ai simti lovit de vorbele unui necunoscut, cand totul se petrece la nivel virtual, cand este normal ca fiecare sa judece altfel aceeasi problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Raspuns:
1. Ai sentimentul ca eu de exemplu sunt un necunoscut?
2. Ai idee cati utilizatori sunt in situatia mea?
3. Chiar daca luam strict segementul unui nick name oarecare virtual ai idee in ce interval de timp aceasta conditie devine nula sau nesemnificativa?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput