Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@emanouela - nu afecteaza partea actuala, publica a DC. Nici nu s-a pus aceasta problema vreodata. Insa am (mai)avut discutii pe aceasta parte cu 2-3 ani in urma vis a vis de posibilitatea utilizatorilor de a-si crea grupuri private de discutii. Managementul acestor grupuri, modul de implementare, functionalitatea sunt chestiuni de ordin tehnic mai mult. In mod cert va exista posibilitatea ca X cu Y cu Z cu ...T... samd sa isi poata constitui grup de discutii restrans doar la ei daca vor dori.
Dar toate la timpul lor.



@rall - nu se discuta de profitabilitate aici. Mai degraba de functionalitate in plus.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Mie nu mi se pare ca aceasta chestiune ar functiona neaparat in slujba afinitatilor care s-au creat pe forum. Pentru ca, la fel cum se formeaza afinitati, se formeaza si antipatii si cred ca mai degraba acestea vor fi luate in seama. Eu am convingerea ca 99% dintre grupuri s-ar forma avand la baza faptul ca unii useri sunt deranjati ca oricine de pe forum le poate citi mesajele.


Orice este posibil. In fapt nu cred ca are importanta care sunt motivatiile membrilor unui grup. E fix treaba lor, nu? De aceea sunt un grup sa le respectam deciziile de grup.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ok....pt ca-s mai grea de cap (nu intotdeauna, imi place sa cred) ....hai sa ne lamurim cu caz concret, ok?!
Eu fac postez la un topic vechi de 3 ani....daca mie, mi se pune pata, lamuresc fetele de acolo, care mai posteaza. sa privam topicul, pot????? pt ca despre asta e vb in cerinta autoarei....si cu asta nu cadem noi de acord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Mie nu mi se pare ca aceasta chestiune ar functiona neaparat in slujba afinitatilor care s-au creat pe forum. Pentru ca, la fel cum se formeaza afinitati, se formeaza si antipatii si cred ca mai degraba acestea vor fi luate in seama. Eu am convingerea ca 99% dintre grupuri s-ar forma avand la baza faptul ca unii useri sunt deranjati ca oricine de pe forum le poate citi mesajele.


Orice este posibil. In fapt nu cred ca are importanta care sunt motivatiile membrilor unui grup. E fix treaba lor, nu? De aceea sunt un grup sa le respectam deciziile de grup.



Parerea mea este ca are importanta, pentru "atmosfera generala" de pe forum, mai ales daca se va ajunge sa se abuzeze de aceasta "facilitate".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1.Nu.

2. Autoarea a spus altceva. Dac tu si cu mine si cu X si cu Y si cu Z si cu...samd convenim sa ne facem un grup privat in care sa discutam intre noi ceea ce ne convine sa avem aceasta posibilitate. Iar aceste povesti sa nu fie publice.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Intrebarea este: nu s-ar putea ca, la solicitarea grupului respectiv de la fiecare "club" (odisee, etc), accesul la discutii sa fie cumva restrictionat?
Solicitarile de aderare, sa le spun asa, pot fi trimise unuia dintre userii care posteaza acolo, sau si mai bine, userului comun care deschide capitolele noi. Asta ca sa rezolvam situatia ipotetica "m-am inscris ieri pe forum, am un copil de 3 ani, eu de ce sa nu ma pot alatura unui grup?"


Tu, Marius, ai inteles ce altceva???? Ca eu, noi, intelegem: Grupul X exista, vreau sa nu mai aiba tot curiosul acces la el, pt ca avem chef sa ne barfim sefii, etc....nu e vb de foarmarea altui grup, e ala care e de ceva vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius


2. Autoarea a spus altceva. Dac tu si cu mine si cu X si cu Y si cu Z si cu...samd convenim sa ne facem un grup privat in care sa discutam intre noi ceea ce ne convine sa avem aceasta posibilitate. Iar aceste povesti sa nu fie publice.



Inseamna ca e retea de socializare, nu forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmm atmosfera generala este ceva relativ. Forumul DC a functionat si va functiona in continuare pentru ca acesta este rolul sau. Insa se si dezvolta pentru ca asa este firesc. Una din caracteristici este data de functionaitati. O functionalitate nu tocmai noua pentru mine (si nu numai) este si aceasta facilitate.
Alta care deja m-a zgandarit pe creier a fost deschisa de ina - "low resources pentru solutii mobile"
Asta e viata.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cred ca ne-am suprapus cu raspunsurile

Revin.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@emanouela - un topic actual (public) nu va fi restrictionat niciodata.
Asta nu presupune ca un grup de utilizatori sa nu isi constituie daca ei doresc propriul spatiu virtual privat.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput