Strugurasi de Sept-Oct 2011 *57*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Klau_ditza, si eu am colonia respectiva, am primit-o din Italia si eu, de la cineva, asa de bine miroase ! Dar nu am indraznit inca sa o dau pe fie-mea, desi sunt f tentata :)) .

Jade, nici eu nu mai sterilizez demult sticlutele si biberoanele, doar le spal cu apa si detergent .

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Klau_ditza, si eu am colonia respectiva, am primit-o din Italia si eu, de la cineva, asa de bine miroase ! Dar nu am indraznit inca sa o dau pe fie-mea, desi sunt f tentata :)) .

Jade, nici eu nu mai sterilizez demult sticlutele si biberoanele, doar le spal cu apa si detergent .

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)


Si eu tot din Italia am colonia. Pana la urma m-am hotarat ca azi am sa o folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata mai spre amiaza

Oana, nu vreau sa faci pauza

Jade nici eu nu-i mai sterilizez.Adevarul este ca ea nu bea laptele cu biberonul dar,am mai pus apita.Le spal cu detergent.Castronelul pentru papica nu-l speli cu detergent?Asa si cu bibe.


Zubi eu ma regasesc in mesajul tau cu exceptia sotului care spre deosebire de al tau al meu nu se im plica deloc.

Ieri am zis sa-mi plateasca camera ca parca sta la hotel.Vine acasa, mananca se odihneste putin si apoi pleaca, o zi la tenis, o zi la fotbal, o zi la volei, o zi cu un prieten...Na ca m-am descarcat si eu


Ca vorbeati despre mamici care le zic copiilor hai mami....ieri stam pe o banca cu Nasti si trece o mamica cu o fetita.ma intreaba una, alta apoi cand pleaca hai mami fa pa...si fetita nimik, nimik

Si azi ma intalnes cu o mamica cu 0 fetita de 1 an si 3 luni si ea ii zicea hai mami pupa fetita bine ca nu a vrut sa o pupe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Auziti,dar eu ce ma fac cu Paul? Ca el sare sa pupe copiii mai mici! E pupacios tare,adultii nu ii pupa,dar bebelusii! Imi zice " uite mami,bebe! Si tzup!

Nu mai stiu cine zicea de termenul "ciutanca". Mie imi place,mai mult decat pusti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Lali, una este sa-i zici tu si chiar sa insisti si alta este ca vrea el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna buna

multumesc mult tuturor ca mi ati raspuns la intrebarea cu sterilizatul

camady nici T nu vrea sa bea apa , bea cateva lingurite dupa ce mananca , dar mai mult ii curge pe langa
nu pot sa l fac cu nici un chip sa bea din biberon/canita
mai bea din pahar dar cred ca mai mult il amuza , ca el rade cu gura pana la urechi si normal ca si apa i se prelinge pe langa
ceai nu a baut niciodata
Eva are dintisori ?

creola uite www.marinasurf.ro/facilitati.php" target="_blank">AICI este
noi aici vom merge

nanna eu m am uitat la meci aseara

fetele care dati LP cu ce fel de apa faceti lapticul ?




_


de T 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Klau_ditza, si eu am colonia respectiva, am primit-o din Italia si eu, de la cineva, asa de bine miroase ! Dar nu am indraznit inca sa o dau pe fie-mea, desi sunt f tentata :)) .

Jade, nici eu nu mai sterilizez demult sticlutele si biberoanele, doar le spal cu apa si detergent .



Si eu tot din Italia am colonia. Pana la urma m-am hotarat ca azi am sa o folosesc.



eu imi pun cateva picaturi in palme si o mangai pe umeri(pe haine) si ramane mirosul. pe piele n-am curaj, ca noi suntem mai atopice

lali ai introdus ceva aliment nouż ca la voi nu-i normal la aveti nopti albe, nuż

ieri a trebuit sa trec toata mancarea fetei prin sita, dupa ce-am blenduit-o, si au iesit vreo 6oo gr in total. pastarnacul ori a fost batran ori nu l-am fiert bine, sau sa fie blenderul meu de vinażż am scos ate lungi de 2 cm, o gramada imi vine sa nu-i mai pun pastarnac

repede pana nu uit: cum se congeleaza telinażż aici numa bucatoace mari se gasesc, si cand iau iau cate una de 9oo grame...am facut la fata, am facut si ciorba si tot mai am vreo 3oo grame ve care n-as vrea sa-l arunc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Jade, eu ii fac lui A laptele praf cu apa Humana, sau cu apa plata Dorna - Izvorul Alb, dar cea in sticla, nu in plastic .

Tu? Ce apa folosesti?
Alte fete?

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Klau cum se numeste site-ul de pe care ai comandat hainutele lui Radu?Am uitat si am tot cautat postarea ta dar nu am gasit-o.


Dbunny, nu l-ai fiert bine.De asta fierb eu legumele 2 ore cand am pastarnac.Eu am cam renuntat la el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Rach, nu i-am luat de pe net. Dar vroiam sa iau cate ceva de pe daninaline.ro Calitatea e super. Am avut ceva haine de la ei si azi primesc ceva haine de la nasa, printre care si ceva de la danina

Despre noi, azi... am fost la plimbare, am luat 2 kg mere si a inceput un urlet continuu. Ne-am dus in parc sa ii dau apa, sa pape, sa il iau in brate...nimic. A urlat mai bine de 30 min de au inceput femeile sa coboare din bloc sa vade ce are copilu' Am inceput sa plang cand m-am vazut asa neputiincioasa. Intr-un final a venit tati si ne-a luat acasa (eram la o distanta de 45 min de mers pe jos de casa...)Am controlat piticum cm cu cm, poate l-a piscat ceva. Nimic. Temp. 37.2 Am vazut ca i-a iesit dintisorul cu nr. 5 (dimin nu era iesit). Oare de la asta sa fie? Nu mi-a mai facut asa niciodata. Mi-e frica sa mai plec de langa casa
Acum e linistit, fericit si eu cu inima stransa.

Mergi la inceput