Strugurasi de Sept-Oct 2011 *57*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Creola, bine zici ca meseria de parinte e grea si ca e mare responsabilitatea

Mi-a venit comanda de la danina line, sunt asa de frumoase hainutele!

Fetelor am notat retelele de praji multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

klau, alyana m-ati innebunit cu reteta de ciocolata. eu sunt DEPENDENTA! pur si simplu nu ma pot abtine!
multumesc celor care mi-au apreciat mesajul. am incercat sa impartasesc experienta si gandurile mele cu voi!
am vazut niste poze atat de frumoase pe cont!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hellou si de la noi..
avem 2 dinti.. si nopti cu somn scurt, la mami in brate, treziri in plans din 1 h in 1 h..cu titi pe post de perna

ANCA... imi pare rau...
Ce mancacios e IAncu
Imi place ce ai scris la responsabilitatea de a fi parinte.. Si eu ii zic de 1000 de ori pe zi ca o iubesc, e fapt asa incep dimineata cu un zambet larg un te iubesc si pupiciiii

CREOLA.. Sarah este o razboinica, o descurcareata, si mie una imi place mult stilul tau de mamica

JADE.. trebuia sa iti zic ca am luat huggies 4, o sa ii iau 4 + si 5.. mie imi place sa ii fie mai mari
Ziua Oanei : de pe FB

PINKY.. ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa, si va asteptam mai des

Michella

NANNA.. imi pare rau ca sunteti bolnavioare

BUNNY

OANA .. iti zic si aici LA MULTI ANI!!!
hai din pauza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Acum :dupa exemplul lui LALI, am inceput sa ii dau mancare de-a noastra.. adik fara sare, condimente, grasimi, prajeli... adik azi i-am dat pilaf facut cu legume, si verdeata.. a mancat de a rupt
alaltaieri supa de legume cu carnita, ieri spanac, mamaliguta cu branza de vaci.. asa mananaca fata meaaaaaa... cu pofta galgaind , evident ca nu le-am mai dat prin blender si satisfactia a fost imensa.. a si i-am dat si painica cu unt..
EU ii dau Iaurt bio, biscuiti pt copii BIO, Lapte Dorna BIo, apa pt juniori... da i costa de te rup.. 125 gr bisc 13 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lali mie nu imi pari deloc ciudata, mai ales ca tu explici intotdeauna foarte clar ce anume te determina sa actionezi intr-un anume fel. eu, cel putin am bagat multe la cap din capitolul "asa nu" din ceea ce spui tu.
creola, cred ca ai dreptate cand spui ca esenta cresterii armonioase a copilului este intelegerea lui ca temperament si caracter si plierea parintelui pe aceste coordonate, cu respectarea insa a unor regului generale stabilite de parinte. (si aici ma refer in primul rand la ceea ce tine de siguranta si sanatate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

sei de mamaliguta vroiam sa intreb si eu.
stefan pare din ce in ce mai nemultumit de eternele combinatii ale supei de legume cu ceva carne sau galbenus langa!
racheel dupa cum vezi, nu sunteti singure in actiunea "NU supa!" acum, sei mi-a dat o idee si cu pilaful!
ce ma bucur ca sunteti aici, toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

jade o am pe oana pe fb, dar ea de ce nu intra¿¿ e suparata¿¿
N-a fost balonat T de la conopida¿ eu am retineri si cu conopida si cu brocoli

may eu scoteam cate 4o ml lm pe zi la un moment dat(vreo 4-5 zile), apoi 4oml tot la 2 zile, apoi s-a oprit cu totului. Ai incercat cu mancare si likide mai putine¿ ca mie de-acolo mi s-a imputinat...

nanna supa era de verdeturi cu ceapa si usturoi, nu doar ceapa si usturoi, pe noi ne-a ajutat

may din ce-ai pomenit tu acolo eu dau doar praz



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

bunny pai voi nu sunteti aici, la meci?
la noi toate televiziunile sunt focusate pe spaniolii veniti pentru marele meci (nu ma intreba care, ca nu prea stiu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Sei ai mai blenduit mancarea? I-am dat si eu papa de a noastra nesarata si fara prajeli, insa daca nu e blenduita al meu nu papa. Sfaramata cu furculita se pare ca nu e de ajuns. Puturos mic ce am!!! Parca mama m-a crescut cu blender

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Sei acum am citit mai atent si vazui ca nu ai mai blenduit Pupam micuta mancacioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

Sei ai mai blenduit mancarea? I-am dat si eu papa de a noastra nesarata si fara prajeli, insa daca nu e blenduita al meu nu papa. Sfaramata cu furculita se pare ca nu e de ajuns. Puturos mic ce am!!! Parca mama m-a crescut cu blender




hmmmmm lasa copilul in pace, sa manance cum ii vrea inimioara. Dani a mancat blenduit vreo 18 luni, si i-am gatit separat 18 luni. La Noa minim 12 luni ii gatesc separat

Mergi la inceput