Fluturasi de martie-aprilie 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stiu draga mea cami cum se fac acum pasapoartele, nu asta este problema....ci cat ne costa! 276X3
oricum nu stiu inca...in ultima instanta mergem la noi la mare, ar fi varianta cea mai ieftina .asta daca nu mergem in sicilia.....sa vedem daca se ofera socrela sa "deconteze" ceva ... ca doar biletele de avion sunt in jur de 1200-1300 euro plus ca nu gasesc din tm si ar trebui sa vin la buc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara mamicilor!
STRUMPHY felicitari surorii pt baietel si sa nasca la termen!Nu m- am mai gandit mami la masinuta ca Rares mi- a facut temp 39 ieri si azi si diaree si tot tacamul,asa ca nu am dormit deloc,am stat si stau sa il veghez.
Nu am o dispozitie prea buna,asa ca nu o sa scriu f mult!
Am vb cu SIMO(mamica mea de nadejde si de mare ajutor) sunt bine si ea e super ocupata ca de obicei!
VISS mami si eu as fi plecat ca si tine!Eu asa am plecat cu Rares cand avea 4 luni cu febra,diaree,otita si muci si tuse expectoranta si s- a refacut la munte miraculos.Ce e nasol la voi ca iau unul de la altul.Imi pare rau ca nu v- ati putut relaxa.Noi sunt ca si voi dar fara muci si voma.Multa sanatate va doresc
Felicitari tuturor puiutilor vorbareti!
ALINA06 la multi ani cu intarziere si din partea noastra!Sa fii sanatoasa,fericita si sa nasti la termen!
Va pup pe toate!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


si ceai si nesquick si laptic
va urez o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

yasmi, wow ce mult faceti pana la mare..in 12 ore ajungem noi in Grecia . Lasa ca peste 20 de ani termina si astia autostrazile si ajungeti mai repede Eu am impresia ca ajungem prea repede...fata de cum erau plecarile la mare in copilarie, acum ajungem una-doua. Ai idee in cat timp se elibereaza pasaportul?

delia, o cafea la mine, te rog . M-am culcat cam tarziu si ma simt lovita de tren...e si frigut afara, nu prea am chef de nimic

mandreeac, sanatate multa lui Rares. De la ce are scaune moi? a bagat ceva in gurita, a luat de la cineva sau a papat ceva nou?

am de bagat la spalat si nu-mi vine sa-mi ririd fundul de pe scaun. cata inca nu s-a trezit O astept pe ea sa ma mobilizeze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, iti trimit si pe Andra sa ti-o aduca? ca ea s-a trezit cum au plecat ta-su cu Maria, vrei si niste chef de treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreiutza, pupam Raresutzul dulcel, sa se faca bine, nu poti sa-i dai niste furazolidon pt copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sa va zic de Andra: aseara vb pe net cu sora sotului si Andra care atunci cand a vazut-o ultima oara acum 2 luni era topita dupa ea, se ducea la ea in bratze etc...a avut o manifestare ff curioasa pt noi: spre deosebire de cum se comporta cand vede bunicii, adica se face ca se rusineaza , etc., la cumnata se ducea cu obrazul lipit de ecran ( asa pupa ea, iti da obrazul), radea, facea tzup, era extrem de happy si n-a mai vazut-o de mult ca vb cu cumnata cand doarme ea de obicei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, da, da trimite-o, daca e la pachet cu cheful de treaba, primesc cu cea mai mare placere . Cata s-a trezit la 9, a papat laptic, si speram eu sa mai adorma putin..dar nu..o tot aud vorbind in camera ei. E linistita , nu se bazaie..inca

Mi-am luat de vre-o catvea zile 2 reviste si nici nu am apucat s ale deschid, poate azi am timp sa-mi arunc un ochi pe ele, maia les ca una e cu retete d epapa pt copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna.
-mai,roxy,eu sunt in asetimentul tau-sa inceteze rugamintileeu tot intru la 2 zile,decat dc nu am probleme minore sau medii,dar care ocupa timp-chiar si aspiratul de muci,aerosolii cu piticii.ma simt bine aici,si faptul ca am legat niste amicitii pe care le-am transferat si in viata reala ma incanta mai mult-asa ca irina,dc poti suna-ma,sau da beep,ca timp de sms iocincep,scriu,ma iau cu altceva,apoi..uit,iar scriu,iar se caca,iar forteaza-i sa manance,sa bea..ieri eram gata de internare

Mergi la inceput