Clubul "babelor" FIV-oase 34

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

moromeata multumesc frumos

si zici ca laboratorul lor e bazat bazat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moromeata spune:

Si legat de ”fuste”, hai sa zic si eu una. In paranteza: Hadassah nu este o clinica, este un ditamai spitalul unde tot timpul se perinda bolnavi imbracati in pijamale pe coridoare. Iar Ierusalimul este un oras foarte religios, ai senzatia ca esti in alta epoca. Asa ca fustite scurte, sani la vedere...no way. Inchid paranteza.
In ziua cu punctia, ma duc frumos, ma internez pentru o zi, ma duce asistenta la vestiar si imi pune in brate un morman de carpe: o pereche de pantaloni - de aia vargati, ca la parnaie- un halat de ala cu fundul la vedere, inca un halat identic si o carpa de aia fustita de vreo 2 m. M-am gandit, m-am tot uitat, ce pana mea sa fac io cu toate astea? Poate a gresit, mi-a dat un halat in plus, sau poate sa fie de rezerva, daca ma patez dupa punctie...Noroc ca a mai intrat o fata, s-a schimbat repede si i-am copiat tinuta: pantalonii, una bucata halat cu dosul la vedere, una bucata halat peste cealalta, de data asta invers, cu burta la vedre plus carpa aia lunga in jurul soldurilor. N.B.: toate marimea XL. Eii, cam cat timp credeti ca mi-a luat sa o gasesc pe...Dansa...printre toate straturile alea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

pupici pt babute
ari, smaick




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moromeata spune:

Sabina, da. Daca despre doctori pot spune ca sunt subiectiva, cu mana pe inima iti spun ca laboratorul lor e unul din cele mai bune din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

smaick,imi pare tare rau...

adriana,Doamne-ajuta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, eu vreau sa stiu povestea "concediului" tau. Daca te hotarasti sa nu scrii aici, scrie-mi macar pe privat. Stii ca ma intereseaza in mod direct.


In alta ordine de idei, am mai facut niste pasi inainte. PK nu-mi recomanda in aceasta faza histeroscopie, ci sonohisterograma salina si o sa vedem atunci ce si cum pe viitor. Din asta nu am mai facut, sper ca nu e dureroasa sau ce stiu eu cum. Am facut doar HSG. Un lucru pe care il apreciez eu la PK (si va spun sincer ca nu l-am intalnit la multi doctori de pe aici) e ca se muleaza programului pacientei. Cel putin, in cazul meu, e intelegator. Acum, in rest, ce sa mai zic?! Mie mi-e oricum frica de FIV , il vad ca pe un bau-bau...


Smaick, imi pare tare rau .


Cris . Aadina .


Ady, ceas bun, bun sa scrie mare, mare pe tine !


Fetelor, sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

pai asta ziceam si eu dar cred ca m-au inteles gresit fetele: eu Nu mi-am permis FIV in Romanica, de-aia m-am indreptat spre Budapesta ca m-am gandit ca in aceeasi bani fac 2in 1: si FIV si cotzed

Citat:
citat din mesajul lui Lara

parerea cf careia, cineva trebuie consolat ca nu-si permite un fiv in strainatate, mi se pare cel putin comica, atata timp cat un fiv in Ro, de regula, are pret premium, in conditii de calitate a serviciilor, low cost (de regula, nu vreau sa generalizez)..
la Tutunaru, un fiv e mai mult decat unul in Austria; la Bio, pretul e aproape dublu fata de HU; idem Dacia, Gynera, Polisano, Columna (exceptie Cluj, unde totul e la faza de experiment, Giulesti si fiv-ul subventionat)
asa ca hai, sa nu ne furam singuri caciula



to be continued..



10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimpiadobre

Ralu mv, a fost doar o gluma.Bineinteles ca nu cred asa ceva, ca daca esti destept nu stiu ce se intampla. Cred ca si Ioana tot in spirit de gluma a spus-o.
Cred insa ca 5abina are un umor fin, un stil foarte fin de a "intepa " pe cineva ceea ce gasesti doar la persoanele inteligente.



Gagici dragi, eu da, am facut o gluma mare dar cu iz de adevar in sensul ca nivelul de Iq de pe forumul asta e chiar foarte ridicat si asta vine cu complimente tuturor participantelor!
Dar nu va inteleg de ce comunicarea din ultimele 24 de ore e asa incalcita. Eu o luai ca pe o barfulitza si nu cu suparari sau ofense! Pai aici suntem prietene mai fetelor, ca doar altfel de ce ne-am fi adunat gramada ca niste babe?
Va rog sa nu va mai ofensati ca indata va iau la misto! A se intelege clar ca "misto" vine de la "mit stuck" adicatelea in traducere libera "cu baston"! (cum erau bunicii nostri eleganti de pe Calea Victoriei acum 70 de ani
Lara dear, ai vazut cat de vesela pot fi cand sufletzelul imi plange?

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, unde ati vazut voi ploaie? A plouat in Bucuresti azinoapte? ??? eu stau in Otopeni si aici nu a dat nici un strop!

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioana, nu te necaji prea tare si incearca sa stai linsitita. Trebuie sa fie bine. Poti sa iti iei concediu si sa stai acasa? Eventual sa iti dea ginecologul o hartie cu risc de ceva ca sa intri in concediu?!

Mergi la inceput