Clubul "babelor" FIV-oase 34

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Ralu mv, a fost doar o gluma.Bineinteles ca nu cred asa ceva, ca daca esti destept nu stiu ce se intampla. Cred ca si Ioana tot in spirit de gluma a spus-o.
Cred insa ca 5abina are un umor fin, un stil foarte fin de a "intepa " pe cineva ceea ce gasesti doar la persoanele inteligente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Lara, eu cred ca suntem destule aici care sa invatam din povestea ta. Cine are urechi, aude( ma rog, ochi, respectiv citeste si baga la cap). Desigur, e alegerea ta daca iti expui intimitatea aici sau nu. Oricum, mai mult decat sa citim cum a fost procedura , vrem toate sa citim ca ai reusit.
Revenind, totusi, pk ramane eroul multor fete, si chiar daca in unele situatii prefera vechile tipare in ciuda nereusitei, nu putem nega faptul ca e un dr profi, citit, cu mana usoara etc. iar eu m-as bucura sa fie toate clinicile din romania asa ca cele kaali, nu mai zic ca ma simt flatata rau de tot cand bucurestiul e confundat cu budapesta.
Sa-i dam pk-ului ce e al lui. Drii nu sunt idoli, nici dumnezei. Tata, care e medic, atunci cand vb despre cariera lui, povesteste numai despre nereusite. Cand il intreb de ce nu vb despre succesele lui, zice ca numai insuccesele l-au marcat. Sunt convinsa ca, in sinea lui, pk afe un of ca nu rezolva sitiatii samiro-laresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

drept aseara cand eu n-am putut sta cocotz pe geam v-ati suparat. aici a plouat. fiti intelegatoare!
mie nu mi-e teama de inteligenta mea. ati vazut ca nu vad o fusta...ca pricep pe dos...neee trebuie musai sa apara un urmas de-al meu.
eu nu simt deloc ca PK intra in derizoriu. si nici nu vreau. chiar aseara citeam ceva salvat pe laptop despre citokyne si ma gandeam daca nu cumva schema de stimulare le influenteaza. ma gandeam ca poate din cauza asta PK scoate schema dupa schema din buzunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

5abina, conform scarii de valori pe care o am eu si autoironia se intalneste la persoanele inteligente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

A..nu vreau sa "perii " pe nimeni..asa gandesc acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Buna dimineata,


Mai fetelor voi ce mai cititi?
Am incercat in ultima vreme tot felul, de la ''povestiri filozofice din toata lumea'' (pe care tremuram sa le cumpar, aveam impresia ca voi lesina de atata citit, sunt 2 volume, dar nu recomand) la ''tacerea lui gaudi'', viata lui Ghandi, insa nimic nu m-a prins in cititul ala care nu te lasa sa dormi.
Altfel, de dimineata am simtit aerul asta proaspat dupa ploaie si as mai fi stat afara...........si nu in birou.

Sa avem o zi buna si astept sa faca Lara beta!

Smaick imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna dimineatza dragelor
Smaick imi pare rau, rau. Capul sus si mergem inainte. Sa mai discuti cu cei de la clinica despre problemele avute la schema asta ( episoadele alea cu sangerari inainte de et); poate pot schimba/modifica ceva. Te imbratisez cu drag
Aristica esti bronzata deja? AI luat ieri dupa amiaza tot soarele te pup
Samira
Lara sa stii ca am vb serios cand te-am rugat sa ne povestesti cum a fost experienta ta la fivul asta. asa ca astept cumintica deznodamintul si povestea cistigatoare Si ai dreptate, fiecare isi alege clinica/medicul dupa propriile criterii , nu trebuie niciodata judecata decizia asta; discutiile pe aceasta tema ar trebui sa fie de fiecare data vazuta ca niste critici constructive, nicidecum de a terfeli pe cineva
Ralu nu esti invizibila, eu te vad Cocolyso,Sabina,Anaasta,Lyly,Qiao, OlimpiaAdipapazi pup fetele dragi
Eu azi sunt fericita, e prima zi din restul vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moromeata spune:

Smaick, , nu stiu ce sa iti zic. Imi pare tare rau.
Sabina, cred ca am mai scris costurile pe undeva. Toata procedura (inclusiv ICSI, criogenarea, testele de sange si ecografiile)fix 3200 eur. Medicamentele in jur de 1000 Eur - este estimarea lor, eu am platit mai putin ca am avut nevoie de doze mici. Cazarea este foarte scumpa - un apartamment cu o camera, decent, in jur de 500 eur pe saptamana. Mancarea - scumpa, foarte scumpa, dar cu o bucatarie la dispozitie...mai reduci din costuri. Avion, aprox 300 eur de persoana. Nu ai nevoie de taxi, transportul in comun e foarte bine pus la punct si rezonabil ca pret. Eu am facut naveta de la Tel Aviv, 40 min cu autobuzul, super civilizat.
Am auzit ca exista unele manastiri care ofera cazare la pret mai mic, camere curate, bine intretinute, dar nu am aprofundat problema. Daca e cineva interesat, pot cere detalii peste doua saptamani cand vine o persoana foarte draga din Israel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu acum...o carte mai vechiuta...despre idei si blocaje.
ar trebui sa ma inspire dar filosoful incearca sa demonstreze in toata carticica aia ca, in romania, orice idee specializata se pierde in cultura generala....
de cand cu infertilitatea asta si sotul mi-a spus ca nici macar o biata iesire la o terasa nu-i mai trezeste nici o emotie. e greu sa-mi gasesc rabdarea sa traiesc alte emotii.
poate din cauza asta stau si pe forum. pt ca e singura emotie pe care vreau sa mi-o permit. din pacate.
lara no...cum sa-ti zic eu...ca orice iti trece prin capushorul ala frumos al tau si e gand suparat pentru mine ia si-l sterge pentru ca nu asta este important acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Smaick, imi pare rau.
Lara, Cris, sper sa veniti cu vesti bune ca apoi urmez eu.

Mergi la inceput