Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Carina, al meu insa e pe lapte praf nu e hranit la san. Citesc insa mai mult acum.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Carina, al meu insa e pe lapte praf nu e hranit la san. Citesc insa mai mult acum.

Mamica de grasunel Alexandru


Pentru copiii alaptati artificial...dupa4 luni inceputa diversificarea,in niciun caz de la 3 ....si se incepe cu legumele, in niciun caz cu fructele!nu te mai lua dupa toti medicii/pediatrii.daca nu aveti incredere in articolele si link-urile postate....mergeti la un nutritionist pediatru!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, sunt foarte mirata pentru ca pediatra noastra e pediatra tuturor copiilor din gasca, e verificata pe ani de zile. Ceilalti bebei din grup au inceput conform celor spuse de tine, dupa 4 luni, cu legumele intai si dupa cu fructele. M-a uimit ca la al meu a decis sa faca altcumva.
Eu nu am inceput inca sa-i dau, ma mai documentez ca nu am fost convinsa, adica instinctul mi-a spus sa mai astept.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nici eu nu pricep dc a spus asa.n-ar strica s-o intrebi direct!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

sa vina sotul acasa ca el mai are minute
Eu abia saptamana asta strang hartiile de alocatie.

Dragele, nu v-am zis, ai mei parinti nu au venit la botez. Au venit parintii cumnatei mele dar ei nu. Tata cel putin s-a intalnit cu cuscrii lui la scara care-l asteptau pe al meu frate si i-a intrebat mirat ce fac acolo si i-au raspuns ca "mergem la botezul nepotului dumneavoastra" Dar tata avea de plimbat catelul.
Mi-am dat seama cu uimire insa ca nu-i mai iubesc, nu ma pot gandi la ei ca la parintii mei. Au ratat toate momentele din viata mea, nu au fost niciodata langa mine, nu am avut deloc o relatie fireasca parinte -copil si acum a fost picatura care a umplut paharul.
Cand mi-am rupt piciorul tata a stat 24 de ore si s-a uitat la mine si a asteptat sa vina fratele meu de la munte sa ma duca la spital.
Cand am venit acasa dupa o operatie ca nu mai aveau locuri in spital nu a mers sa-mi cumpere antibioticele, a venit avocata de divort a fratelui meu si mi le-a luat ca m-a sunat intamplator si am rugat-o pe ea. Pot sa zic intr-o suflare zecile de momente,sutele in care m-au lasat balta si m-au dezamagit sau m-au jignit. Nu pot sa va spun insa decat 2-3 momente in care i-am simtit parinti. Si e ciudat ca desi se iubesc mult intre ei ca si cuplu, pentru mine si fratele meu au fost cumpliti ca parinti si singurul lucru pentru care le multumim este ca ne-au dat la bunici sa ne creasca.
Suna urat dar nu as mai vrea sa-i vad niciodata, nu o spun cu ura sau cu suparare, o spun ca atunci cand ai iesit dupa ani de zile dintr-o relatie care te-a secatuit sufleteste si te eliberezi.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Matza no comment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

pentru aceste informatii multumesc colegelor mele de la odiseea trecuta, odisee care s-a divizat!deci "Prietene la bine si la greu"-multumesc!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



multumim si noi pt. ca ni le impartasesti si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Aerlilian, sunt si eu pentru intalnire, ce ziceti de Herastrau?

Mamica de grasunel Alexandru



Si eu as vrea sa fac o promisiune in sensul asta dar deocamdata nu se poate,sper dupa botez , tare mult mi-ar placea sa va cunosc . si sa se cunoasca si bebeii.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

matza-....la fel pot spune si eu:no comment....cu regret...ce-ti pot spune e insa ca acum esti mama, sunteti parinti si ca voi niciodata nu veti face la fel...acum voi tre sa fiti exemplul cel mai bun pentru copilul vostru...vor trece anii...fii sigura...si vor imbatrani..sa speram ca Bunul Dumnezeu o sa-i faca sa isi dea seama de greseli si sa aiba timp sa le para rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Lady, Tudor abia a facut 3 luni, are 7,300 kg si doctorita ne-a spus sa incepem cu suc de mere la masa de la 1-. Intai o lungurita, a doua zi doua lingurite si tot asa pana ajungem la 50 ml,dar nu mai mult. Din ce am citit in informatiile date de tine e cam devreme.
Sunt singura mamica de aici cu puiul de trei luni care incepe cu sucul de mere?

Mamica de grasunel Alexandru


noi am inceput la 4 luni si o sapt. cu sucurile dar noi avem acum 7100 gr...se recomanda sa se inceapa diversificarea mai repede ,gen 4 luni (nu mai repede din cate am citit)la copii care iau putin in greutate ,nicidecum la al tau care vad eu e destul de grasut,ideea e sa nu-i dai cereale inca sau alceva gen pireu(ma refer la greutatea voastra)...dar faci cum crezi ,eu de cateva zile nu-i mai dau suc ,parca as mai sta...sa nu sune ca un sfat asta

Mergi la inceput