Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

LA MULTI ANI SARA! Sa-ti traiasca micile minuni Alina!
Ica, si noi tot de la selgros am luat ultima oara alezele, pachetul ala de 10 buc chiar e super ok la pret, dar inca nu le-am desfacut ca mai am 1 buc din pachetul vechi.
Noi inca nu am folosit scoica, decit in casa in bucatarie, o tin in scoica cit mincam sau cit mai spal vase, etc, dar in masina sau la plimbare folosesc inca landoul. Nu stiu de ce dar inca nu ma lasa sufletul sa folosesc scoica si in masina, mi se pare ca ar sta prea mult in fundulet.La caruciorul de oras, e exact cum zice Alice se ridica foarte putin de la jumate landoul, iar la cel de curte i-am scos landoul ca nu prea mai incapea in el, si o tin in partea sport lasata pe spate, si pe care o mai ridicam din cind in cind la prima treapta, ptr ca altfel avem scandal. Dar cind adoarme , o las pe spate, incercam sa o pacalim asa.


Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata!

Multumesc pentru vot si tie mihaela!

Bulintz , cristina am inteles ca din a-4 a luna bebeii iau cam 500 de grame pe luna asa ca nu sunteti cu mult sub limita admisa(daca chiar exista asa ceva)

cristina ,cati si eu pap cu el in brate dar cam face prostioare acum 3 zile mi-a tras fata de masa si prajitura mea a aterizat pe jos,ieri mancam oua batute si el framanta cu o manuta in ele si era plin de ulei de s-a crizat si tacsu cand a vazut ce mama inconstienta sunt daca baga dome copilu apoi mana in gura cu ulei?de parca eu eram pe marte,l-am lasat si pe el sa se joace ce mare scofala....

azi imi tragea farfuria de pe masa si eu incercam sa io iau si el tragea mai tare de nu mai faceam fata era o lupta pe noi

Are asa o putere aseara la baie efectiv l-am alergat prin cadita nu mai sta nici un pic nu stiu cum sa-l mai spal plus ca nu ii mai convine culcat asa ca il spal in picioare.
Peste zi ilmai spal la fundulet in ligheanul lui si intr-o zi s-a agatat de marginea de la lighean cu manuta si cand l-am ridicat am rasturnat si juma de lighean in pat deci va spun la noi a inceput circul.

Io nu stiu ce faceam inainte sa vina Rafael dar cred ca pierdeam timpul aiurea beblusul asta mic si scump imi umple toata viata


Anda,Matza ma apuc de treaba v-am spus imi sticleste ochii la cane ca betivului la ..


Nicole ce tineri sunteti si voi si ce de dansuri ai mai avut si tu la botez.

matza lasa caprele baga poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA


Io nu stiu ce faceam inainte sa vina Rafael dar cred ca pierdeam timpul aiurea beblusul asta mic si scump imi umple toata viata.

implinita de Rafael-Ioan

Esti o scumpa !
Nicole, am admirat si noi pozele, tare dulce gargarita.
Nici un sarbatorit azi...

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

altesa noi abia maine implinim 3 luni...deci nu e ok cat a luat

nicole am vazut pozele sunteti asa dulci

noi o sa avem pozele abia spre sfarsitul saptamanii dar am 4 poze facute de verisoara mea: http://family.webshots.com/album/582772001zvAcXL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Bulinutza, eu nu pot sa vad pozele.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

De vreo saptamana nu stiu ce sa ma mai fac cu Eva ziua...mergem la plimbare pe la 9 dimineata cand nu e foarte cald si pe la 6.30 seara dar maxim 1 ora pot sa o tin in landoul de la carucior! Dc o iau in brate sta bine-merci...

Oare e prea devreme sa renuntam la landou? E riscant pt coloana? voi ce ziceti?

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


Hai mai fetelor, raspundeti-ne si noua!!!



mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)



Anca, caruciorul nostru are landou care se transforma in scaun sport. Inca nu am facut "transformarea" decat partial, si anume am ridicat partea de sus a landoului (unde stau cu capul) cumva la 45 de grade. Am facut asta cand avea 3 luni si 2 saptamani, dar nu cred sa fie riscant, noua doctorita ne-a zis ca o putem tine la 45 dar nu la 90 grade ridicata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Acum 4 ani eram la spital, mi se monitorizau contractiile si asteptam sa imi vad fetitza.. La 12.55 se nastea minunea noastra Sara-Maria.
Doamne...au fost cei mai frumosi 4 ani din viata mea.

Noi ne pregatim de zor sa ne facem frumoase, k dupa-amiaza avem mini-petrecere.



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


La multi ani Sarei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Altesa, stiu ca ai mai pus linkul dar nu mai stiu la ce pagina. il mai poti pune o data, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Sara! Alina, sa-ti traiasca printesa si printisorul, sa te bucuri de ei!
Anca, nici a mea nu mai sta in landou, sunt nevoita s-o plimb in brate, altfel urla pana la epuizare. Landoul meu e fix, nu se regleaza, caruciorul are scaun sport separat si ala a ramas in Germania, nu m-am gandit ca voi avea asa repede nevoie de el.
Lady, multumim pentru sfaturile legate de diversificare! Te admir ca reusesti sa le faci pe toate singurica. Eu abia am timp sa fac dus, cu toate ca de Maria se ocupa mai mult soacra-mea si de cand cu vremea frumoasa e mai mult pe-afara cu copiii...
Eu diversificarea va trebui s-o incep de la 4 luni pentru ca la 4 luni jumate ale Johannei ma voi intoarce la serviciu si daca ii las lapte muls mi-e frica sa nu se obisnuiasca cu biberonul si sa ajunga sa refuze sanul. Pe de alta parte, daca ma mulg, mi-e frica sa nu pierd laptele.
Fii-mea de cateva zile nu mai mananca decat dupa ce-i dau cu Calgel in gura, altfel refuza orice ii bag in gura... Mi se pare mult prea repede...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani Sara! Sa fii sanatoasa si sa ai o viata plina de bucurii alaturi de parintii si fratiorul tau!

Nicole, Bulinutza, felicitari micutilor crestini, sunteti foarte frumosi .
Bulinutza , capul sus, o sa fie bine puiutzul. Inteleg ce simti cand iti respinge sanul, la fel pateam si eu cu Emma...Ma simteam neputincioasa si frustrata.



Mergi la inceput