Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi...am venit si eu la cafeluta

ca mila chiar aseara ma gandeam la tine....nu mai stiu cand trebuie sa mergi la control...zilele astea parca.nu?te astept cu vesti

31+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Ali ai dreptate, duminica am programare la dr. Abia astept s-o vad pe bebelina mea

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu nu mai pot, imi vine sa ... dc aveti vreo idee va rog scrieti aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172253

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, fetele. Eu sunt la birou si iar cu insomnii. Vad ca toate sunteti matinale.Am fost sa-mi fac analizele la anticorpii Rh. Miha , mie mi se pare ca al meu este mic. La 25 de sapt. avea 756 g. Poate o mai fi crescut intre timp.Porumbita, nasoala treaba cu durerile astea. Poate ai facut vreo nevralgie, ca am inteles ca tot asa se m,anifesta cu dureri de maxilar.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

si ce pot lua de nevralgii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.
Fleur in primele saptamani la noi media a fost de 6/7 buc., fiind cald o schimbam des. Noi am folosit in majoritatea cazurilor Pampers, am avut de cateva ori si Happy, am incercat si baby love de la dm si Libero, dar rezultatele cele mai bune le-am avut la pampers. Referitor la nr. depinde mult de greutatea lui bebe la nastere. Noi am folosit cam 2 luni new born, la nr.3 am ajuns abia la un an, nr.4 nu am mai prins ca am scapat de ei.
Porumbita eu as insista la un stomatolog sa dea jos plombita si sa vada daca nu cumva ai o infectie, nu as opta pt. radiografie, dar eliberand canalele se poate observa daca exista o infectie, iar daca ai nervul scos oricum poate lucra pe canale si fara radiografie. Dupa cum spuneau in posturile anterioare mie in ambele sarcini mi-au cazut plombe sau am facut o infectie. In primul trim. m-a durea si pe mine intai surd, apoi radia durerea la vreo doua maselute iar apoi a inceput sa pulseze si sa se umfle locul. Pana nu mi-a eliberat canalele si nu mi-a dat antibiotic nimic nu a avut efect. Nu poti sta inca 10 saptamani cu analgezice sau antiinflamatoare, plus ca durerea nu face bine lui bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza...buna cafeaua!!!


Ca_mila,ma bucur ca iti putem fi de folos cu sfaturile noastre!De fapt de asta si suntem aici,pina la urma.

Cu greutatea lui bb,Miha,Ada,as vrea sa spun ca este si ereditar oarecum...adica daca voi sunteti mai micute si slabute,cred ca asa sunt si bb-ii vostri.Mie moasa mi-a explicat ca daca eu si sotul am avut cam 3,500 la nastere,la fel e si probabilitatea sa fie si copii mei.
La primul s-a adeverit...sa vedem nal doilea,daca n-o fi mai grasan.

Despre sticle si biberoane,recomand Avent,sunt trainice si nu se fac urate dupa prea multe spalari si sterilizari.
Eu am avut setul de inceput,ala cu 4 sticle,dar aici l-am luat la vreo20€.
In rest am mai luat pe parcurs cite o sticla,doua,dar alea s-au stricat repede,comparativ cu Avent.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



28+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Neatza burtici
Porumbita ,imi pare rau de patania ta , dar vb Mariei cred ca mai bine curata plomba sa lase sa "respire" locul , eu in primul trimestru am avut probleme si nu m-a bagat nimeni in seama
Ada, si eu cred la fel daca tu esti mai micuta si bebe este la fel , medicul meu m-a intrebat cat am avut la nastere eu si sotul ca si BB tot pe acolo va fi .
Kimmy servici usor , sa mai rezisti o luna , o sa vezi ca trece ft repede
Si eu sunt incantata de sfaturile fetelor care sunt deja mamici , pt ca sunt intr-o ceata ft mare , habar nu am de ce am nevoie in casa , ce sa cumpar inainte si ce mai pot cumpara si dupa , nu vreau nici bani cheltuiti prosteste , bine ok ... se mai intampla sa mai cumperi ceva care crezi ca-ti trebuie si dupa iti dai seama ca se putea si fara dar nu prea multe
Gama Avent mi-a fost si mie recomandata de alte mamici .
Va si sunt prin zona !


30+ Andrei
AMR 9 Weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Porumbita: imi pare rau ca te chinuie durerea asta, dar eu nu cred ca e de la masea, pare mai degraba nevralgie. Eu zic ca o radiografie e un risc inutil acum, daca continui sa crezi ca e de la masea, fa cum a zis Maria, scoate plomba si se uita dr acolo, fara iradiere.

In legatura cu biberoanele am si eu o nelamurire. Mie mamicile pe care le cunosc mi-au recomandat toate pompa de san electrica de la Medela, cica aia ar fi cea mai buna. Acum ideea e se poate lua o marca de pompa de san, iar sistem de stocare a laptelui alta marca?
La biberoane si sterilizator si eu o sa iau tot Avent, dar din ala electric, nu pt microunde ca am cuptorul destul de mic si mi-e ca nu ar incapea. Plus ca daca plec pe undeva unde nu exista cuptor cu microunde sa pot totusi sa il folosesc. La fel intreb si aici, sterilizatorul are forma speciala pt biberoane si tetine de la aceeasi marca? Sau pot sa le iau si de la alte branduri? Sa nu radeti de nedumeririle mele, e ceva cu totul nou si habar n-am de nimic pe tema asta :)

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Aruba si eu am avut aceeasi nelamurile in legatura cu sterilizatorul si sticlutele. Si m-am dus sa-mi iau sterilizator si l-am desfacut acolo si le-am pus pe fetele de la farmacie sa-mi dea sticlute si avent si nuk si ce mai aveau pe acolo sa probez eu daca incap si au incaput.
Cred ca este cea mai convingatoare metoda.

28+

Mergi la inceput