Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Am ajuns si eu acasa. Onutza e bine, intr-adevar, e toata zambitoare si optimista. Operatia va fi putin mai tarziu insa ne mai da ea vesti.
Si eu sunt bine, grasul meu nu e chiar asa de grasan , are 2800g, are si cordonul in jurul gatului si e nerabdator sa isi cunoasca parintii. Placenta e de gradul 2, se pare ca in maxim doua saptamani voi naste, speram natural.
Sunt nerabdatoare, insa parca suport mai usor durerile cand stiu ca bebe e bine si ca nu mai este chiar atat de mult timp pana cand ii voi "manca" piciorusele( tare mi-a inghesuit ficatul cu ele).
Pupici.

Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Bravo Shosh, chiar e f bine cu greutatea bebita si placenta grad 2 e lux... mie imi tremura frunzele la morcov...mai am 6 ore pana la control.
Aaaa uitasem, da cu foamea, cu FOAMEAAAA cum sta Onutza???


Elena 35+ cu Bebster AMR 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Acum am ajuns si eu acasa
Si miezul meu are tot in jur de 2800g, nu-l putea masura foarte bine deoarece are capul jos de tot si se misca continuu.
Jur ca nu m-am vorbit cu Shosho, dar dr meu nu crede ca apuc cu bebe la purtator urmatorul control de pe 21. Deci mi-a dat maxim maxim 2 saptamani.
Placenta gr 3, lichid de ajuns, artere ok, col inchis dar scurt. Mi-a facut un control intravaginal de am crezut ca a bagat mana sa scoata copilul , m-a cam durut.
Aseara iar am gasit pe chilot mici secretii gelatinoase si mi-a spus ca sunt bucatele din dop.

Fetolor sunt high ... jur!

Deea 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Deea ai bagajul de spital gata??? Cum mai deja pierzi din dop? Bebita tre sa stea pana pe 21 mai...sa faca 37 sapt, eu asa ma rog de-al meu . Cu numele v-ati hotarat??? Ieri a aprobat si al meu sot numele lui bebster, in sfarsit. O sa se numeasca Eric Andrei, sper sa nu mai intervina schimbari, oricum cred ca noi tot bebster o sa-i spunem, ne-am obisnuit asa.

Elena 35+ cu Bebster AMR 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Elena, n-am intrebat-o de foame dar nu cred ca se mai gandeste la asta. Daca ai vedea-o cat zambeste, nici nu zici ca nu a mancat de ieri .
De ce e lux placenta de grad 2? Adica, mai dureaza mult pana vine bebe?

Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Am vorbit cu Ramona(titi) la telefon cat timp asteptam la dr. M-a sunat ea. Era bine, s-a odihnit, era pe perfuzii, dar a zis ca se pune pe picioare. A avut tensiunea foarte mica, iar hemoragia nu stie de la ce s-a produs. Bebe Robert e un mancacios si ea are laptic sa-i dea, nu foarte mult, dar de ajuns. Nu-i da drumul acasa maine sigur.
I-am urat recuperare usoara din partea noastra si o asteptam acasa sanatoasa si pe ea si pe puiul dolofan.

Am primit mesaj de la Asparagus:

"Buna dimineata! Eu sunt Bianca si mamica mea este Asparagus. Am 3600g si 50cm. Si eu si mami suntem ok."

Bine ai venit pe lume Bianca, sa fii sanatoasa, norocoasa, iar tie Ioana(Asparagus) felicitari, recuperare rapida mami, mult laptic si te asteptam cat mai repede cu detalii si poze


Hai Onutza! Hai bebe Tudor!


Deea 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna ziua,
sunt mama Ioanei (Aspagus)am intrat sa va spun ca Bianca s-a nascut azi dimineata la ora 8.50, are 3610 grame si 50 cm.Totul a fost ok si acum se odihnesc amandoua, Bianca doarme iar mama incearca sa va citeasca apoze puteti vedea aici:www.foto-la.de/Bianca

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 38+Bianca

AMR...2 ZILE!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Bine ai venit bebe Bianca, sa fii sanatoasa si norocoasa! Felicitari mami, Ioana!!!
Deea multumim de vesti, nasol cu Titi cu hemoragia, bine ca isi revine si are laptic pentru bebe Robert!
Shosh, la mine era grad 3 placenta de acum 2 sapt, adica de la 33s, eu nu am mai luat in greutate de atunci si nici burtica nu a mai crescut, cam am emotii, dar vedem diseara. Daca placenta ta e grad 2 acum inseamna ca mai sta bebita la caldurica. Ma bucur ca Onutza noastra e cu moralul sus... eu cred ca eram in butoi rau de tot.

Elena 35+ cu Bebster AMR 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Felicitari Asparagus! Bine ai venit Bianca! Ce dulcica e!

Shosho, si al meu tot 2800 gr avea joi la control..iar placenta gr 2 e foarte bine.

hai Onutzule!!!

36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

FELICITARI IOANA !!
BINE AI VENIT BEBE BIANCA !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput