Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Neatza,
Multumesc de incurajare! Ma duc cu inima deschisa ,ca o tampa:)) ca nu stiu ce ma asteapta.Sper in dimineata asta sa ma rezolve.
Is ciufuta rau de tot.M-am certat cu sotu aseara si i-am zis ca nu am nev de serviciile lui si ca ma duc cu taxiu:)) clar ca aveam dreptate indiferent de situatie.Dar na asta este...pana cand suna ceasul la 7 mai am timp de gandire:))))
Am cateva numere de telf am sa va anunt cum am sa pot.Depinde ce fel de anestezie imi face.Cand ma gandesc ca azi nu tre sa mananc nik ma apuca foamea si mai tare ca ieri am mancat ceva light!!:)) numai la mancare imi e gandul acu:L))))) cu toate ca as bea o cafea si as fuma o tigara si cu ochii:)))))))))) toane de gravida de ultima zi.O sa imi fie oleac dor de voi!!!!
Va pup si Doamne ajuta-ma sa trec si peste ziua de azi!!!

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 2 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Auzi cucoanaaa, lasa foamea, cafeaua, baga o tigara daca nu mai poti si du-te de scoate copilul ala Pai, ce facem aici?
Onutule, sunt cu ocii pe telefon sa dai mesajul ala odata ca sunteti bine tu si bebe si lasa-l si pe sotul tau in pace ca tu ai alte treburi mai importante in dimineata asta decat sa fii suparata pe el.
Te pup si fii tare ca azi e cea mai importanta zi din viata ta


Hai Onutza!
Hai Asparagus!



Deea 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:


M-am trezit si eu, m-am spalat, coafat, etc. si acum sunt gata de plecare.
Vorba Onutei, cu inima deschisa.

Va multumesc mult pentru urari, sigur o sa fie bine.

Azi noapte ma luasera niste dureri, ca la ciclu asa, inclusiv de spate, am zis ca-mi face asta mica vreo surpriza si vrea sa vina normal, dar s-au potolit vad. Intr-o ora sunt la spital, ma taie in cursul diminetii, asa ca pana la pranz va dam de stire cumva.

Va pup pe toate!!!

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 39+Bianca

AMR...AZI VINE BIANCA!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Ioana, ma bucur mult ca ai o asa atitudine, asteptam vesti cat mai curand de la voi.

In cateva ore o s-o ai pe micuta Bianca in brate.



Deea 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Neata fetelor,

In primul rand – ONUTZA si ASPARAGUS – va urez nasteri usoare, recuperari rapide, bebei sanatosi, cumintei si mancaciosi, si astept nu nerabdare vesti de la voi.

Andreea – aever = exact asa ma simteam si eu aseara, cum ai descris tu, si starile astea le cam am de vreo 2 sapt. Eu mai am si cate un puseu de energie insa foarte rar, in rest incerc sa trag de mine sa mai fac cate ceva pt ca mai am de spalat si calcat lucrusoarele pentru pitica. Ieri am fost pana la farmacie sa-mi iau vitaminele si m-am intors epuizata. Abia astept sa imi revin la forma de altadata.

Alma si mie mi-a placut mesajul fetelor si mi se pare buna ideea ta de a raspunde si noi. Insa eu nu prea la am cu scrisul. Daca avem ceva fete care se pricep mai bine…


[35+] In curand mamica si am o minune in burtica Natalia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata din nou!
Am adormit intr-un final pe la 5.30, m-am trezit pe la 8.30, deci tot ii bun. Acum ma apuc de ceva ordinica, spalat rufe, diverse administrative.
Onutza pe dupa-amiaza are marea intalnire, e senina si calma. Super! Asa cum ne-a obisnuit, e plina-ochi de ZEN.

Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna dimineataa!

In primul rand,

Ioana si Oanutza, nastere usoara scumpelorrr!!! Ma bucur ca sunteti optimiste si mergeti cu sufletul deschis sa va vedeti puii! Suntem si noi cu sufletul alaturi de voi! Doamne ajuta!

Multumim mult burticilor de martie-aprilie pt predarea stafetei!!! O sa o ducem la bun sfarsit cu mandrie si o sa o predam si noi mai departe cand va avea loc si ultima nastere din odiseea minunilor!!!
Dumnezeu sa fie alaturi de toate burticile si de actualele mamici!

Elena si Andreea sper ca av simtiti azi un pic mai bine. Cam asa e pe final, te incearca si nerabdarea si deja organismul se resimte ff mult...cursa se apropie de final, un pic mai aveti si voi. Rezistati pe baricade!

Mirelush m-ai sunat intr-o zi, nu mai stiu cand...scuza-ma, dar eu inca sunt vraiste cu somnul, cu programul...cu memoria
Promit ca te sun cum prind un moment mai liber...acum stau cu ochii pe Boom ca da semne sa se trezesca si vreau sa fiu pe faza sa-i azvarl tzitzi in guritza

Virgi, deja ati fost la plimbarica? Suuuperrr! 2 ore? Si noi iesim azi, dar ziceam sa incep cu 15 minute si sa cresc zilnic durata plimbarii. Nu e cam mult 2 ore dintr-o data? Intreb, ca asa l-as scoate si eu prin parc mai mult timp, sa ia o infuzie de aer curat zdravana.

Alma felicitari pt puicile grasune! Deja 2 kg, e suuper!!! Si eu am o prietena gravidutza cu gemeni(pereche) si asteapta sa nasca zilele astea. Dr i-a zis ca nu o lasa sa intre in 37 de saptamani pt ca la gemeni se considera deja peste termen.
Au cam 2,500g fiecare, gemenii ei.
Multumim pt aprecierile lui Boom!

Anitta ma bucur ca ti-a priit plimbarica! Uff, abia astept sa fugim si noi un weekend pe undeva. Eu deja parca sunt salbatica, n-am mai iesit undeva de anul trecut, din august...

Ce-mi place de fetele noastre(Onutza si Ioana) ca sunt optimiste si fff zeeeeeeeeeennn, asa cum trebuie!!!
Bravo, scumpelor!!! Sa vedeti ce pui curajosi o sa faceti, ca mamicile lor!

Va doresc o saptamana minunata dragele mele!!! Sunt cu sufletul si gandul alaturi de voi, chiar dc nu mai pot sa fiu la fel de activa ca inainte!
Aa, si va pupa Boom!!!



Elly de Babyboom minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Onutza si Asparagus...asteptam veeeesti bunee!!



36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!
Bafta multa Onutza si Asparagus!!! Asteptam bebeii!!!
Gata, se pare ca mi-am revenit, ca doar astazi ma duc sa-mi vad puiul, abia astept! Fetelor, chiar de mai am zile in care mi-e rau, eu nu ma las, imi caut preocupare si evit sa stau in pat, ca atunci chiar ca mi-e mai rau.
Ieri mi-am cumparat si halat si se pare ca am strans cam tot ce imi trebuie pentru spital, sa vad cum ma urnesc sa spal si sa calc tot si apoi le pun la valiza si gata... dupa 37 de sapt sa vina bebster.
Abia o astept si pe mama, da stiu ca suna ciudat, dar asa as avea si eu cu cine sa ma mai iau, ca m-am saturat de stat singura in casa, mai ales ca vremea s-a stricat, e frig si ploua.
Astazi am in program sa am grija de mine, cea mai mare provocare...pedichiura, vedem ce-o iesi.


Elena 35+ cu Bebster AMR 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Hello mamici cu burtici/bebici!
Va scriu din curtea spitalului, astept dr sa iasa din operatie de vreo 40 min si m-am plictisit groaznic. Ieri am plecat dimineata cu Andrei si ai mei la manastirea Caraiman si am avut o surpriza tare frumoasa. In trecere era patriarhul Romaniei care a tinut o mini slujba, iar la plecare a oferit iconite ptr toata lumea, eu nu am mai prins, dar mi-a pus mana pe cap, ca o binecuvantare am perceput eu. S-a zbatut o femeie saraca sa ma bage in fata ca sa ma atinga si striga la toata lumea sa faca loc ca este o gravida care trebuie sa fie atinsa de preafericit. Dupa ce a reusit ce si-a propus cu mine a inceput sa planga victorioasa si mi-a impartit ceva dulce. M-a impresionat maxim! Apoi am fost la cota 1400 si in Poiana, pacat ca ploua si erau 9 grade. Am ajuns acasa fericita de plimbare si cu niste glezne cat pulpa.
Am vb cu Onutza. O baga in operatie dupa amiaza, iar acum cred ca e cu Shosho ca avea control si ea.
Abia astept sa-mi vad puiul miscator.
Va pup!

Deea 35+ cu

Mergi la inceput