Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Titi recuperare rapida!
Bafta fetelor programate miine !!
Vesti bune de la doctor miine,Clara!
Diana si Mirciulica miine sunt din nou impreuna!!felicitari pt amindoi!
Ionelu-sora mea a folosit pt bebita al ei glicerina boraxata asa cum descrie Ioana.A avut succes.Bafta sa rezolvi problema!
O saptamina plina de vesti bune,bebei frumosi si sanatosi urez pt toata lumea!!

37+ Alexander Matthew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Am uitat:
Dragut gestul si mesajul fetelor Mart-April 2012.Multumim si va dorim o viata frumoasa si plina de zimbete alaturi de familiile voastre!

37+ Alexander Matthew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

alina04 si aever - eu nu stiu ce sa zic, dar cred ca voi ramane in continuare aici cu voi si dupa ce o sa raman din nou insarcinata, pentru ca m-am obisnuit cu voi si mi-ar fi greu sa urmaresc 2 odisee, dar sa ajung pana acolo ca mai vedem

azi sunt in vaslui si am iesit pe la pranz pana pe la 5 cu echipa cbmedia si am participat la niste filmari pentru un clip de muzica populara, la o copilita

locatia a fost faina - movila lui Burcel, pe un deal plin de verdeata si cu o manastire retrasa si linistita, iar salcamii de jur imprejur miroseau grozav
marti o sa mergem iar, pentru ca ne-a gonit ploaia si nu am terminat de filmat tot.



Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

BRAVO TITI,RECUPERARE RAPIDA,BEBE BUN SI PAPACIOS!
BAFTA DRAGELOR NOASTRE PROGRAMATE!(GAINILE)ASPARAGUS;ONUTZA,ZEN IUBITELE!NASTERE USOARA!
BAFTA SI FETELOR PE FINAL DE SARCINA:ENONA,CLARA,FELICITY,TIGRUTZA!PRIMIM CU DRAG SURPRIZELE PLACUTE SI NASTERILE ”IN DIRECT”!
CE MESAJ FRUMOS SI EMOTIONANT DE LA FETELE DE MARTIE APRILIE!MULTUMIM!
IOANA,ce ziceai?ca iesiti 10 min la plimbare?azi am iesit la prima noastra plimbarica si nu ne mai dadeam intrati in casa(a dormit puiu la aer intr-un parc circa 2 ore nici mancare nu-i mai trebuia desi se facuse ora si mie-mi pocneau tzitzi)Am savurat cu toti iesirea,eu una parca eram liliac scos la lumina!Nici sa merg pe jos nu mai stiam....
MIRELA,ce activitati placute ai!Imi pare rau ca v-a stricat ploaia filmarile!Noua ne-a stricat ieri planurile de plimbare...dar am recuperat azi!
MAMITA,felicitari pt activitatile ”budistice”...papaciosu meu e bine,sarumana...mai face cate o cantare nocturna,da nu-l tine mult!Acusi te faci si tu casnica!
IONELU,ti-au zis deja fetele de glicerina (simpla, boraxata sau cu stamicin).De obicei e alergica chestia asta.Puiu meu are si un eritem alergic(al nou nascutului) pe pielicica si tot asa a avut si niste afte in guritza care vad ca i-au trecut de la sine.Imi pare rau ca se intetesc colicile.Pupam burtica gazoasa!.La bontul ombilical poti sa mai pui cateva zile baneocin pudra(dar daca nu-i rosu si nu supureaza nu cred ca-i cazul)E posibil sa mai fie o cojita care si aia tre sa cada de la sine.
ANITTA,gata excursia?Sper ca te simti bine!
PUPAM toate burticile nerabdatoare si ciufute!Rabdarelu ca o sa vina si rasplata binemeritata!

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna!

Hai Onutza!!!

Hai Asparagus!!!

Am intrat doar sa incurajez si eu fetele programate maine la cezariana, ca de mai mult nu sunt in stare, astept ziua de maine, poate imi revin cu digestia.
Multumim pentru modificari, recunosc ca nu m-am simtit in stare de nimic.
Virgi si eu ma gandeam ca dupa o saptamana- 10 zile il scot pe bebe cel putin o ora la plimbare in parc. In 10 min nu as reusi nici sa ajung in parc, care e la coltul blocului.
Aever, daca te simti chiar atat de lipsita de forte ar trebui sa vezi daca nu ai o anemie ceva, ca acum ne apuca si pe noi nascarea si ne cam trebuie resurse.
burticutele, mamicile si bebeii!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma_alma spune:

Dragelor, intru si eu ca sa felicit si sa incurajez, dupa caz:

Hai Aparagus!
Hai Onutza!


Curaj ! Va asteptam cu vesti bune.

Sa nu uitam si de...



Enona, Clara, Crixy, Felicity



.. in ordinea numerelor de pe tricou (sau dpn )

Asteptam si de la voi vesti exceptionale si nasteri in direct, asa cum ne-am obisnuit deja.




Diana, felicitari! Mirciulica, sa ai o viata lunga si sanatoasa si o inima fix cum zice la carte! Sunteti amandoi niste luptatori si un model de vointa

Titi, ma bucur ca a scos Robert in sfarsit capul la lumina. Felicitari, refacere rapida si multa sanatate! Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme, dar la cata energie aveai inainte sa nasti, eu sper sa fii pe picioare cat ai zice peste.

Anxxy, felicitari pentru domnisoara, este o dulceata! Bine ai venit, Sophie!

Ella, vreau si eu reteta aia de care ziceau fetele! Felicitari pentru nasterea usoara si multa sanatate si fericire lui Matteo!

Joana, felicitari pentru Cristian! UIte cate emotii ai avut si tu pe ultima suta, dar pana la urma a fost bine. Ma bucur mult pentru voi. Sa aveti o viata minunata impreuna!

Tzuky, astept sa vad poze si cu tine dupa ce-ti revii. Sunt sigura ca te alaturi sirului de mamici fotomodel de pe aici. Bine ai venit, bebe Stefan! Multa sanatate si fericire iti doresc!




Trimit mesajul festiv si revin


Alma 33+ (de 3 ori femeie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

HAI,ONUTZA!!!!
HAI,ASPARAGUS!!!!

NASTERI USOARE SI REFACERE RAPIDA SI NU IN ULTIMUL RAND PUI FRUMOSI,SANATOSI,PAPACIOSI SI NECOLICOSI



CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

ALINA 37+

AMR 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma_alma spune:

Am vazut o parte din pozele cu bebelusii proaspeti. Sunt deliciosi cu totii! Ma asteptam ca la varsta asta sa fie mai mototoliti un pic, dar nu sunt deloc asa. Diana, Mirciulica are ochii tai. Elly, Babyboom are un zambet de mare smecher. Virgi, si eu zic ca Lucas seamana cu tine.

Vad ca iar e zidul plangerii pe aici. Pai ce facem, ne inecam asa, la mal? Adevarul e ca si eu am zile cand imi vine sa-mi demontez burta si sa o las acasa un pic, sa merg la plimbare. Dar pana la urma e suportabil si sper sa mai stea macar o luna la locul ei. Ar fi prea devreme si pentru ele, dar si pentru noi. Acum toata casa e un santier si o sa mai dureze cel putin 3 saptamani sa o scoatem cat de cat la lumina. Am lasat renovarea pe ultimul moment din cauza emotiilor pe care ni le-au dat mandrele. Am tot zis sa nu intram la cheltuieli prea mari ca sa avem rezerve in caz de nevoie. Acum ne-a cam ajuns cutitul la os, dar speram sa o scoatem la capat la timp.

Eu mai intru si pe forumul de gemeni. Sunt acolo cateva fete cu sarcini cam de varsta mea sau mai mici si care au tot felul de probleme. Unele dintre ele stau in pat non stop, cu picioarele patului ridicate. Practic, traiesc (inclusiv mananca si beau) de saptamani intregi cu capul in jos. Mie mi se pare o tortura, dar asta e singura solutie pe care o au pentru a duce sarcina la un termen rezonabil. De fiecare data cand simt ca nu mai pot, ma gandesc la ele si-mi dau seama ca pana la urma am avut noroc, cel putin pana acum. Oricum, ce conteaza cel mai mult e rezultatul final: copii sanatosi.

Noi am fost vineri la masurat si s-au echilibrat atat de tare greutatile ca deja dau in extrema cealalta si mi-e sa nu fi crescut una prea repede: au 2 kg bucata. Dar cata vreme de la o eco la cealalta se vede ca au crescut amandoua, eu zic ca e bine. Sper sa mai stea la dospit. Doctorita mea era foarte optimista ultima data si zicea ca avem sanse mari sa ajungem foarte aproape de termen (am colul de peste 3 cm). Asta chiar ar fi o performanta. Daca vin pe aici in jur de 15 iunie sa ma plang ca nu mai nasc odata, va rog sa ma trageti de urechi .

Am fost la Triumph sa caut sutiene de alaptare cu burete, dar nu aveau decat fara. Si eu am aceeasi problema cu sfarcurile, dar m-am gandit sa le maschez cu tampoane din acelea speciale. La H&M nu mi-a placut ca aveau sutiene cu bretele foarte late si cu dantela. Ori vara eu as vrea sa mai port si maieuri si nu-mi place sa se vada ditamai breteaua de sutien . Mai caut solutii .

Nici noi nu prea am facut cumparaturi. Am luat ceva hainute. prosoape si un singur wrap. Mai trebuie sa luam scutece, cosmetice, mobila, asternuturi etc. Am zis ca nu luam mobila pana nu e gata camera, sa avem unde s-o instalam. Avem deocamdata doar un patut de gemeni, dar pe care il vom folosi probabil pentru exterior, fiindca nu poate fi pus langa patul adultilor ca un co-sleeper.

In rest... sunt racita cobza, am programul de somn dat complet peste cap (dupa cum se observa), nu-mi vine sa lucrez nimic (desi am o gramada), dar in rest ne merge bine


Alma 33+ (de 3 ori femeie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma_alma spune:

Si mie mi-a placut mult mesajul de la fetele de martie-aprilie. Oare n-ar fi frumos sa le raspundem si noi cu un mesaj colectiv? Ce parere aveti?

Alma 33+ (de 3 ori femeie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata. Ati vazut ce luna plina ne pandeste pe cerul senin? Cred ca de aia n-am somn absolut deloc, m-am culcat la 12, m-am trezit la 1 pentru pp, apoi la 2 si gata...
Asparagus, Onutza, va doresc o zi cat mai usoara, cat mai suportabila si mai frumoasa! Sa dea Dumnezeu maini de aur medicilor care se vor ocupa de voi si de copilasii vostri!
Noi ne-am intors de la munte, unde am avut o vreme frumoasa, ne-am bronzat, am mancat cam ca la Craciun, am lancezit, ne-am uitat la copii cat de liberi s-au simtit sa alerge, sa strige, sa se plimbe cu bicicletele, trotinetele, masinutele.
Virgi, liliaca, faina plimbare de 2 ore cu piticul.
Alma, si eu am casa intoarsa, ca ne-a venit patul rabatabil, pe care va trebui sa-l monteze sotul, plus doua dulapuri. asa ca a dat covoarele la o parte, matza a spart un ghiveci cat timp am fost plecati si n-am mai avut putere in seara asta sa-l strang, iar hainutele calcate ale bebelinei stau aranjate pe varste pe masa de calcat in asteptarea dulapului. Deci vraiste totala. Sa nu mai zic ca nici n-am despachetat bagajele din excursia noastra...


Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 34+

Mergi la inceput