Aspirante optimiste>20ani (789)Felicitari Blue_sea

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Asa fetele mai dati cate un semn ca sunteti pe aici

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Daena nu te speria, sunt reactii adeverse, si eu voi incepe luna urmatoare stimularea, din pacate fara aceste tratamente se pare ca nu reusim

Camcris ce mai spui, ai mai facut ceva investigatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alina branca ursului nu se da decat in functie de hormoni.sotul meu are hormonii in limite.branca ursului a distrus f multe spermograme.diagnosticul nostru este teratozoospermie ,90% forme anormale.ultima de vineri nu ne-a venit inca pe mail.ai grija ce ii dai sotului tau!

mihade mutatii mi-a zis in trecere ca nu e bine ca le am,dar daca imi intarzie 3,4 zile cm ul sa fac clexane.si sa nu iau decat femibion si acifol.aspenter mi-a zis sa nu iau,dar tot iau.oricum mi-a zis ca putem incerca 2/3 IA.i-am zis ca avem putini spermatozoizi buni pt IA,cam 1 milion si ceva si ca nu avem sanse.asa ca noi ne-am decis-FIV direct.dar nu cu acelasi dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Velvet nu ai incredere in el, de vrei sa faci FIV cu alt doctor, sau nu face el?
Sper sa primesti cat mai repede rezultatul la spermograma, apropo de ce nu il ai inca, nu ai sunat sa ti-l trimita mai repede ca doar nu dureaza atat de mult.
Eu la capitolul rabdare sunt dezastru, nu stiu cum poti tu astepta asa, eu cred ca eram calare pe ei de sambata dimineata sa il vad cu ochii mei.
Imi pare foarte rau ca nu s-a imbunatatit fata de tura trecuta, dar daca ati incerca sa o faceti si in alta parte, nu ar fi bine?




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mihane-a zis andrologul rez partial-cam la fel.daca o facem in alta parte,o sa o facem cand mergem la clinica cu care ne vom hotari sa facem FIV.nu ca nu am incredere in dr meu.am.dar e prea pe fuga in ultimul timp.si conteaza ff mult si echipa cu care lucreaza la FIV.nu e chiar asa simplu.si daca nu reusim din prima,al 2lea FIV nu cred ca o sa il facem prea curand.si e bine sa repeti spermograma in acelasi loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Velvet daca nu este alta cale si voi ati hotarat deja FIV va doresc sa va reuseasca din prima si sa va gasiti un doctor bun in care sa aveti incredere si sa stie ce face ca sa va indepliniti visul.





Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

miha multumesc mult.alta cale nu e,n-are rost sa astept degeaba.imi astept bebele meu Dumnezeu si medicii potriviti ma vor ajuta sa il am.

noapte buna fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Am inceput si su cu vinutz...dar nu prea mult pt ca nu se pupa cu Sioforul...astept sa repete sotul spermograma pe la sfarsitul lunii dupa ce a facut tratament cu un antibiotic...sper sa iasa bine ca sa incep si eu stimularile...daca nu FIV...stiti ceva despre subventia de la stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Gaby, te inteleg si iti sunt alaturi. Cred ca formula magica este: FIV! Ce zici?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)



Alex , da mai am 2 inseminari si apoi Fiv, inainte insa o sa vb cu dr poate vrea sa ma facem ceva investigatii suplimentare, am programare in 2 sapt la el.
Draguta
Miha bafta la injectii! Sper sa iti iasa repede un bebe si sa nu patesti ca mine, ca eu am mai bine de un an de cand ma intep, iar luna trecuta 18 zile in continuu (plus injectiile de blocare a ov. care dor de ...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza!!!
va invit la o dragelor!!!
va astept la apelul de dimineatza!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput