Aspirante optimiste>20ani (789)Felicitari Blue_sea

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Velvet, Alina, aveti grija cu branca ursului ca pentru barbati poate face bine dar si rau. Am citit pe diverse forumuri de diverse situatii. De Napraznic insa nu am auzit nimic rau, si nici de Macca.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Draguta important e ca a trecut si ca o sa ramai in urma procedurii facute.
Fetelor dar unde sunteti de e asa slaba activitatea pe aici?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


Miha eu acum am aterizat la birou, am fost pe teren , am uitat sa iti multumesc pentru acatist" multumim frumos pentru gestul tau", ma bucur ca ai inceput stimularea.

Eu am o durere groaznica de cap dar neobisnuita in acelasi timp, ma apuca din ora in ora si parca ma taie cineva pe pe cap (partea dreapata in spate) de doua seri nici nu ma pot adihni, daca ma doare si in seara asta la fel o sa merg la urgenta, ca la neurolog m-am programat dar de abia sambata are liber.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Miky cu placere de cate ori o sa merg o sa platesc si pentru voi.
O sa reusim sigur cate una pe rand.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Miky citeste poate poti sa incerci ceva de aici, sa treaca durerea
http://sanatate.ele.ro/Produse-naturiste/Remedii-naturale-pentru-inlaturarea-durerilor-de-cap_--a1960.html

Mihaela, da slaba activitate pe aici, fetele noastre trec mai rar, poate asa reusesc sa se relaxeze si sa vina cu vesti bune

Multumesc si eu pentru acatist, DD sa te raspalteasca pentru gestul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Sa dea DD sa ne relaxam si sa fie bine pentru toate,eu intru ca sunt in cautari acum cu trombofilia, mai am de citit.


_ Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu pe aici, intru tot asa de des dar nu prea am noutati. Aseara am inceput si eu stimularea, si pot sa zic ca mi-a dat o greata f mare pastiluta, toata noaptea m-am foit si azi dimineata bineinteles ca am . Am avut la biserica Ziua Mamei,aici se tine in 13 mai cred, si cand s-a terminat programul s-au impartit flori la mamici iar sotul meu s-a dus si a cerut una sa am si eu, stie deja saracul cat de prost ma simt la chestii din astea. De multe ori ma invinovatesc ca pun presiune si asupra lui cu infertilitatea mea, desi nu are el nici o vina.

Nu mai retin cine a recomandat vinul rosu pt endometru, dar subscriu si eu. Mie personal nu imi place vinul dar luna trecuta am baut si eu cate un paharel pana la ovulatie, la inceput nu mi-a placut dar apoi a mers, m-am obisnuit si cu gustul.La mine nu stiu daca a ajutat endometrul dar la psihic a fost bun. Asa ca fetelor
Va pup pe toate!

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor cele care stiti vinul nu face rau atunci cand luam aspenter si celelalte pastilute?
Parerea mea e ca nu, dar astept un raspuns si de la voi, ca as bea si eu cate un paharel pentru endometru.












Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Am trecut sa va salut!



Imi doresc sa fiu mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Am trecut sa va salut!



Imi doresc sa fiu mamica!


ce mai faci tu?
eu am fost mai mult plecata si la servici multa treaba





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Buna,

Eu va tot citesc dar nu prea scriu, ca nu am noutati. Mai vine cate o ovulatie dar fara succes. Am zis ca macar sa va salut..sa nu uitati ca exist...

Mergi la inceput