Aspirante optimiste>20ani (789)Felicitari Blue_sea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

buna dimineata fete


neatza si tie, si ms de !


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

kmy,neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dincaalina spune:

Neata, fetele!

Velvet, si sotului meu i-a iesit spermograma la limita. Ca diagnostic scrie "normospermie" dar este la limita de jos. Am citit despre branca ursului, ca ar face minuni mai ales in cazul barbatilor. Eu am urmat anul trecut un tratament cu tinctura de branca ursului dar am luat doar o luna. Acum i-am luat si sotului, pe langa Selezin ACE si Maca. Si noi ne chinuim sa avem un bebe, cam de 3 ani. Problema majora este in cazul meu, ca am ovare polichistice si implicit cicluri anovulatorii. Acum urmez tratament de stimulare ovariana si sper ca se va intampla si la noi minunea.
Citeste si tu despre branca ursului si vezi ce parere iti faci. Tinctura este cea mai eficienta.
Succes, sa auzim de bine!

o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Neata
Mai ma tineti minte? Am fost plecata o perioada in vacanta cu sotul ca sa mai decompresam. Nu am nimic nou de spus, deocamdata incerc sa ma ridic un pic din butoiul in care sunt, dar e foarte greu. Tocmai de asta am si plecat, ca sa fim pe teritoriu neutru si sa hotaram ce o sa mai facem, pentru nici prea multe inseminari nu mai avem.
Deja incepem sa ne gandim amandoi ca nu o sa reusim sa avem un bebe al nostru.
Ok, dar nu vreau sa stric atmosfera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata asa mai pe la amiaza.
Velvet imi pare asa de rau de rezultatulk la spermograma, incercati si cu naturiste, mergeti la un homeopat ca va poate ajuta mult, dar cautati unul bun.
De analizele tale ce a zis doctorul, de mutatii ce ti-a dat, o sa mergi la Fundeni?
Gaby imi pare rau ca ati cazut in butoi amandoi, nu stiu ce sfat sa iti dau ce sa mai faceti de acum.
Kmy dar esti harnicuta rau de pui asa de multe in gradina.
Eu nu am putut intra sambata amfost foarte aglomerata, ieri am fost la biserica si dupa leneveala.
Astazi am facut prima injectie, sper sa fie de bine si sa reusesc luna asta, ca am atatea sperante si sper sa nu cad de sus, injectiile pana la urma am decis sa le fac in burtica ca sa ma invat pentru clexan, dar e foarte usor si nu doare deloc.
Maine cred ca ma duc sa repet prolactina, aveam in plan sa merg azi, dar azi noapte m-am foit toata noaptea si dimineata nu m-am mai dus ca am zis sa nu iese ceva modificat.
Astazi sunt alaturi de voi.
velvet vreau detalii despre vizita voastra la medic.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gaby, te inteleg si iti sunt alaturi. Cred ca formula magica este: FIV! Ce zici?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Oxxy, eu zic sa nu te agiti foarte tare cu tinctura de marar. Contine estrogen si atat. Eu as incerca mai degraba cate un paharel de vin rosu pentru endometru.




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna

Gaby sunt alaturi de tine

eu ma gandesc acum la toate variantele,substanta de contrast a trecut prin trompe, desi m-a durut la HSG poate doctora mi-a zis ca le-am avut clipsate sa ma incurajeze putin si ele sa fi fost deja permeabile, sa am moralul ridicat pentru urmatoarea perioada, nu stiu care este adevarul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Draguta important e ca a trecut si ca o sa ramai in urma procedurii facute.
Fetelor dar unde sunteti de e asa slaba activitatea pe aici?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput