FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata la fete
Dorinta eu am insistat mult la cordonatoare,am trimis rezultatul de mutatie prin fax ,i-am scris ca are fax de la mine,si pina la urma mi-a scris ca totul e in ordine si cu foarte putin timp inainte de punctie mi-a trimis in email retete pt clexane si mi-a scris sa iau si 10mg de acid folic zilnic.Cu retete m-am dus la gineocolog sa-i arat ca va trebui sa iau clexane dar si cu retete eliberata de gineog. tot am trebuit sa le platesc eu.Pentru 40 de fiole de 0.4 am platit 110€ circa,dar poti sa le cumperi si cu retete de la reprofit este valabila ori unde nu e necesar sa fie retete din romania.
Dar de facut le incepi din ziua punctiei seara ,deci poti si cind mergi la clinica sa-i ceri la intilnire cu Dr. reteta pt mutatie oricum primesti si reteta pt utrogest tot din ziua aceia incepi si cu clexane ,utrogest si continui cu ce mai luai inainte.Deci eu m-am agitat pt ca nu stiam ca pot sa le cumpar de la ei ca au o farmacie jos la clinica .Dupa ce ai test pozitiv si mergi la Gineo tau atuci iti va da retete gratis,la gravide stiu ca e gratis clexane dar eu am primit abia dupa ce am avut beta pozitiv.
Tu ai aceasi mutatie cu mine ,sa mergi de la inceput pe clexane 0.4 este ok nu e nici putin si nici mult in plus cere sa-ti dea si Predninson ca altfel nu-ti da este pt celule killer din uter si pt ca sa-nu iti respinga embrionul uterul.Eu ce am mai luat este Aspirina Protect 100mg pe care o iau si acuma si merg cu ea pina aproape de terimin.
Am incercat sa-ti explic ca sa vezi cum sa-ti faci tu un plan al tau cu procurarea lor....dar cum iti zis insisti si le ai inainte deka sa mergi la punctie sau in ziua aceia tot nu e tirziu ca din ziua aceia le incepi tu.Eu iti doresc din suflet sa -ti fie cu noroc cum mi-a fost si mie acel drum la ei dupa 10 ani de incercari
Restul fetelor pe unde sunteti,de cind va-ti gravidit scrieti mai rar,eu inteleg ca acuma va este rau,greata dar mai da- ti cite un enter
Mie asa rau mi-a fost inca la 2:30 statea cu ochii in peteri de arsuri ce aveam ,vazusem un film dar pina la urma am adormit cu ele....am zile si zile,speram ca daca ma apropiu deja in trimestru II vor fi mai usoare,oficial de azi sunt in prima zi din trimestru II
Va pupacesc pe toate si va doresc o saptamana usoara cu vesti bune ,fara greturi.

Looana
+12


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

astazi este ziua Laurei-mami vreau.
LA MULTI ANI!!!! sa traiesti,sa fii sanatoasa si fericita ca acum in fiecare zi a vietii tale.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Looana iti multumesc din suflet pentru raspunsurile tale. Am sa vb si eu cu coordonatoarea mea Eva si sa vedem ce ma sfatuieste.
Sarcina usoara si la termen Looana! Ce as vrea sa am si eu greturile tale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

DORINTA uite ce tratament mi-au dat mie cei de la reprofit si eu nu am nici o mutatie , adica inca nu am facut analizele refritoare la ele abia maine ma duc sa le fac. Aspirina 100mg (sau cardioaspirina sau babyaspirina sau aspirineta), Deltacortene 5 mg (sau prednison sau prednisolon 5mg), Proginova 2 mg, Progefik 200 acest tratament e pt prepararea endometrului.

o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Bune fetele!
Zice samira ca avem sarbatoare in familie?

Sa ne traiesti mami Laura, la multi ani cu sanatate! Bebe Andrei sa-ti aduca fericirea pe care ai asteptat-o.
Te asteptam cu drag *acasa* macar in vizite scurte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

ce mai vad eu pe aici?

Amalia concediu placut. Sa te relaxezi, sa te odihnesti, sa-ti incarci bateriile (cu ousoare) si poate se intimpla o minune.

Irilac as veni la odisee macar sa va cunosc dar nu gasesc unde e.

Dorinta bafta multa la histero si toate cele. Sa ai un drum usor si cu rezultate bune.

Looana inteleg ca arsurile sunt insuportabile. Nu as vrea sa le cunosc. Eu am doar greturi, toata ziua. Ma lasa pe la 10 noaptea cind in sfirsit imi este un pic foame, altfel maninc doar pentru bebe.

Alina este relativ bine dar nu suficient sa reziste sa stea pe forum. Are greturi si stare de rau incit sta doar in pat.
Va pupa si se intoarce cand se va simti mai bine.

Smaick saptamina asta vii cu beta pozitiv? Te astept aici. Nu vreau sa te starnesc, eu am rabdare.

Bichi cum cresc gemenashii? Aveti intilnire in curind la eco?

Apalina
si Brigit voi aveti burtici cam de 5 luni. Pe la ce odisee va gasesc? Sarcini usoare si bebei sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

mami LAURA
La multi ani!
toate gandurile bune pe care le am se indreapta azi spre tine si spre bebelusul tau.
sper ca sunteti bine si ca te simti implinita
sper ca macar ne citesti chiar daca nu mai scrii, si as vrea sa iti multumesc pentru acest topic si sa iti spun ca m-ai inspirat inca de cand l-ai inceput cand eu doar citeam
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara gravidute si viitoare gravidute!
mami Laura LA MULTI ANI!!! Sa ne traiesti sa fii sanatoasa impreuna cu bebelul Andrei...sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi tie...si te asteptam sa ne dezvalui cum e mamica!

amaliaro, pe unde hoinaresti?esti in concediu"?iti doresc odihna placuta , sa te relaxezi si sa va puneti pe treaba...poate poate iasa ceva! te pup


irilac31, multumesc frumos pentru gandurile bune...esti o scumpa...sa stii ca am luat deja in calcul posibilitatea de a face fiv cu ovo donate...si sunt constienta ca pot produce ovule de proasta calitate care nu pot ajunge la maturitate....insa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si sa fie bine!

va pup pe toate gravidutele si mult noroc viitoarelor...ma rog in fecare zi pt noi toate sa ne dea sanatate si putere....sa ne stragem in brate intr-o zi micutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

MAMI-LAURA - La multi ani! multa sanatate, cu topicul tau ai dat curaj si sperante noua tuturor, drept pentru care i-ti multumim di suflet, ar fi frumos daca ai mai intra pe aici sa ne povestesti frumusetea de a fi mamica, obosita dar fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

se pare ca pentru mine nu a foat sa fie, beta<0.1

Mergi la inceput