FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata Gravidute i-mi permit sa spun asa pt ca trei sferturi din fete deja sunt gravdidute ,iar cele care inca u au ajuns la clinica vor fi cu siguranta
Noi2 e foarte bine ceea ce ai hotarit ,acuma stii una si buna cum sa-ti faci planul pt urmatoarele luni.Ceea ce iti recomand e sa faci dupa penultimul ciclu o histerocopie,asta daca ai ciclu,daca nu tot poti face dar stiu ca se face imediat dupa ciclu.Eu am facut tot la fel dupa aceia am mai avut un ciclu care a fost si ultimul si inainte de ultimul i-mi incepusem cu injectia dupa care la 3 sapt cu tabletele.
Eu iti doresc din suflet sa ai mult noroc de data aceasta si la anul sa fii mamica
Gravidutelor pe unde umblati? cum sunteti ,greturi ,pofte aveti .Eu sunt mai bine ,mai am niste arsuri dar e mult mai acceptabil.....dehh deja de luni intram in saptamana 13 suntem maricei deja...mai am 10 zile si facem dublu test ...poate ne arata ce se ascunde
Nu stiu daca stii dar vreau sa ´va intreb legat de grupa de singe si anume: eu am O pozitiv, sotul A pozitiv,donatoarea A pozitiv,bebele meu ce grupa va avea in cazul acesta s-ar putea sa aibe grupa mea de O pozitiv sau obligatoriu numai a sotului si a donatoarei A pozitiv???? chiar sunt curioasa
Va si va doresc un weekend linistit cu soare

Looana
+12


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

looana
ma bucur ca esti mai bine, asteptam si noi sa ne spui ce ascunzi in burtica (roz sau bleu)
in ce priveste grupa sg a bebelusului ai sanse intre 0-25 la suta sa fie 0 si mai multe sanse sa fie A2
sotul sau donatoare pot sa aiba La l sau La La ca gene care determina gr sg
daca amandoi sunt La l din conbinatia lor pot fi 25% 01 75% A2
daca ambii au La La atunci 100% bebe va fi A2
daca unul e La l si unul La La atunci 100% bebe va fi A2
sper ca nu e prea complicat
te pup ivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

LOOANA in legatura cu grupa sanguina mie cei de la reprofit mi-au raspuns ca ei cauta pe cat posibil ca donatoarea sa aiba aceeasi grupa sanguina cu a sotului (partenerului)asa ca bebelul sa fie din punct de vedere genetic al sotului. Cel putin asa am inteles eu.

week-end fericit si linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Dragele mele, cele care faceti clexane imi puteti spune cand ati inceput voi aceste injectii...inainte sau dupa embriotransfer?

Amaliaro spune-mi ce mai face Alina? Cum se simte? Am inteles ca momentan nu are net. Chiar ii simt lipsa pe forum!

Smaick asteptam vesti!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Dorinta eu le-am inceput din ziua cind a fost punctia adica cu 5 zile inainte de transfer,odata cu utrogestul .Mult succesc sunt cu gindul la tine si ma rog sa reusesti din prima incercare
O seara frumoasa

Looana
+12


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Ivisor multumesc pt explicatie,intrebam asa din curiozitate pt ca asta mi-a trecut prin cap.Oricum ce grupa va avea va fi egal,sa fie sanatos e cel mai important.
Fetele toate

Looana
+12


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimmi fetele cucuietele

ce faceti cum sunteti eu ma pregatesc de vacantza anul asta ne ducem in insulaTinos este superb liniste plaje super curate si cel mai inportant este biserica SF Fecioare Maria facatoare de minuni ajuta femeile care nu pot avea copii se duce o ofranda pe care o cumperi de la magazin este o bucatika de argint cu un copil pe ea si o duci la biserica pt a te ajuta sa faci copii pt cele care sunt interesate :http://www.boussetilrooms.gr/este o pensiune mica dar foarte curata si linistita este a unui prieten de al nostru si au preturi supe 30-35 de euro pe zi

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

LOOANA uite un link care mi la trimis mie coordonatoarea mea de la reprofit in legatura cu grupa de sange e in limba italiana dar poate ii dai traducere si intelegi ceva.
http://www.gravidanzaonline.it/salute_baby/gruppo-sanguigno-fattore-rh-neonato.asp

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragele mele....ce dor mi-a fost de voi. Am probleme acasa cu netul...cred....mi se incarca forum ingrozitor de greu, de asta nu am mai intrat in ultima perioada. am citi acum pe diagonala nu sunt pusa la curent chiar cu tot ce s-a mai intamplat pe aici.
Vreau sa felicit pe Apalina pt baietel, bravo draga mea...dar oare ce s-a intamplat cu dr Machac ca a dat gres tura asta si a pus un baitel, cred ca s-a saturat si el de atatea fete . Important e sa fie sanatos, sa ai o sarcina usoara mai departe si fara probleme .
Brigit felicitari si tie pt gemelasi, sa ai sarcina usoara, fara probleme si de craciun sa vina mosul cu 2 mogaldete in sac
Pe coco si pe alina le astept la odiseea noastra, asa ca sa fim toata in gasca si acolo. Bineinteles cu Looana in frunte....apropo, ce a trecut timpul indata faci DT...
Smaick multa bafta la testare, nu mai e mult
Teli ...multa bafta si tie la ET sa ai embrionasi puternici si lipiciosi...parca mai era o fata care mergea la Isida, a mai scris pe aici?
Si mai anunta cineva o reusita da nu ne-a mai dezvaluit numele...mai stiti ceva?oricum sper sa fie bine, chiar daca nu stiu despre cine este vb
Ella, Ivisor, Dorinta, Noi2 multa bafta sa aveti fetelor sa va ajute DD si pe voi cum ne-a ajutat pe noi cele dinaintea voastra, sa aveti si voi un asemenea rezultat
De Roadetot mai stie cineva ceva? Poate ne citeste...te pup fata draga si hai revino-ti ai sa vezi ca va fi bine tura asta
Amalia te pup apasat draguta, tare buna mai esti pe la casa omului . Ai un suflet tare bun si DD o sa te rasplatesca pt tot
Miracol, tu vrei bataita...de ce sa-ti fie frica de amaratele alea de analize? Da-le incolo nici n-ar trebui sa te gandesti la ele. Daca ies bine...e super ca poti incerca cu al tau, daca nu ies bine nu e nici o problema, uite la noi. Mai trebuie sa iei in calcul si varianta ca, chiar daca ies bine analizele si poti incerca ceva cu materialul tau...oare va fi de calitate astfel incat sa se formeze un embrionas viabil? Mie dr din ungaria mi-a zis ca nici nu se pune probl sa ma duc pe donate ca inca mai pot cu ale mele...ok dar pana cand. Embrionasii pe care ii faceam eu nu erau puternici, sa incerc la nesfarsit in speranta ca poate o data se va gasi unul fortos nu a fost o solutie pt mine. am preferat sa fac un hei rup acum cu banutii dar sa am mai multe sanse de reusita. trebuie sa iei si asta in calcul...


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Buna dimineata, dragele mele!
Loana, scumpa mea, spune-mi, clexanul ti l-au prescris medicii din Romania sau cei de la clinica Reprofit? Am si eu mutatia C677T homozigota si cred ca va fi absolut necesar sa fac si eu clexane. Insa medicul de la Reprofit nu mi-a zis inca nimic de tratament pentru aceasta mutatie si as vrea sa il intreb. Mi.a dat doar estrimax si progesteron.
Miercuri fac histeroscopia si daca totul merge bine in jurul datei de 10 iunie mergem si la clinica...doar sunt asteptata acolo
O zi si o saptamana minunata va doresc!

Mergi la inceput