Clubul "babelor" FIV-oase 33

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samirutoooo hai ca te sun, ca tre; sa pun ceva si-n tigaia ia din cuptor, nu?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
aristico tarziu dar poate pentru data viitoare: eu pun putin ulei in tava si pe fiecare peste 2-3 felii de rosie proaspata si 2-3 felii de lamaie. sare, piper binenteles si spre sfarsit putin vin alb
week-end frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

smaik dap, tarzior, dar am sa retin...am facut cum a zis samira, a iesit bine, ca am bagat fiecare bucata de peste (file) in ulei de masline in care am pus toate ierburile pe care le aveam in casa. Fara sare, ca am avut niste doze mari de prednol in organism in ultima perioada si n-am mai mancat sarat de multicel. S-a scurs din uleiul ala si in tava, asa ca nu s-a intamplat nimic cu hartia de copt. Acum stau pe capul sotului sa-mi puna dovleceii pe gratar, ca i-au venit niste amici si-au inceput sa se sprituiasca, asa ca parca vad ca astia pun fripturile prima data, mie mi-e pofta de legume.....uite asa sunt eu nevasta cea rea

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

nevasta gravida

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetelor pe unde sinteti?
eu sint hapilica ,cel mai frumos cadou de ziua mea mi l-a facut fratele meu care m-a anuntat ieri ca vine cu sotia si baiatul pt.3 saptamini in august,daca ii primesc cum sa nu?.abia astept
Adriana sa ai un concediu de vis,asa de vre-o 10 luni.
ma bag la curatenie ca apar musafirii si casa zboara

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls

nu stiu ce naibilor am...as manca numai fructe,as bea numai fresh de fructe si as bea numai apa...am baut pana la ora asta 3 l de lichide:1l de fresh de portocale si 2 l de apa plata.
imi face apa in burta...clonc,clonc la fiecare miscare.

acum balotez capsunici...in frigi am o salata uriasa cu o gramada de fructe prin ea....am cumparat lamai sa fac limonada...si tot asa.

sunt extrem de multumita de cumparaturile facute.
am luat sandalute Geox,albe,cu doua barete cu arici,deschise in fata si cu staif...o pereche de pantaloni albi pana la genunchi,cu siret in talie,cu buzunare si cu manseta la genunchi...o pereche de pantaloni bermude,portocalii...un tricou alb cu imprimeu viu colorat-o masina decapotabila in care sunt inghesuite multe animale...un tricou bleu ciel cu imprimeu cu Bart Simpson imbracat in portocaliu si o palarie alba din bumbac...si soseste albe subtirele.

mai vreau sa cumpar o jucarie...una educationala...la o masa de activitati ma gandesc.
mi-a zis mie adina de una de la Noriel...o s-o mai intreb exact.

si o cutiuta din argint in care sa punem suvita de par.

acu' ne-am adunat pe la casele noastre.
i-am luat sotioarei un tricou bleu.
maine ne gratarim ca mergem la ziua unu prieten.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna fetelor,ma primiti si pe mine in club?mi-am deschis contul de vreo 4 ani, cred..........dar nu am mai scris demult.....ca doare tare cand te straduiesti sa ramai insarcinata si numai tu nu reusesti...am gasit o clinica buna in madrid si ne-am implinit visul!!!pe 13 martie mi-au transferat 2 ovule congelate de o donanta si pe 27 ne-au dat vestea cea mare!!!s-a prins unul!am facut o eco la 6 saptamani si era totul bine.apoi joia asta am un control la rinichi si la eco mi-a aratat si bebele.are 3,1 cm, avea o mana la gura si picioarele incrucisate..si atat de mult de misca, parca se dadea peste cap....avem 9 saptamani si 2 zile si numai putem de fericire.....

i.pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta la Noriel gasesti o multime de jucarele care-i pun prichindelului mintea la contributie. Si eu tot de aici ma aprovizionez pentru fiina-mea.
daniela frumos cadou. Eu sper sa vina frate-miu la noi macar o zi...dar e la doar 150 km departare si ne facem frecvent vizite d-astea.
Cat despre gratare...chiar am sa fiu nevasta rea, ca vine ora 10 si tre' sa-l chem pe sot in casa pentru dansul lebedelor in baltoaca de heparina.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Mai fetelor! Sunt singura care scrie pe tot forumul asta...tre' sa ma bag la un film sau sa ma duc pe capul baietilor ca vad ca toate aveti treaba in seara asta de sambata.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristica..nu esti singura pe aici.
sunt si eu...caut cazare in Kadikoy .

stiai ca Noriel are stand in Dragonul Rosu si de acolo iei jucariile la jumatate de pret fata de magazinele lor???






Mergi la inceput