Clubul "babelor" FIV-oase 33

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara tu ai face bine sa vii cu o veste buna, nimic, nimic pe lumea asta nu ma bucura mai mult decit o reusita; o victorie mereu a insemnat ca se poate si nu trebuie sa imi pierd speranta.
Apropo de Dr D, sa vedem daca sunt suficient de norocoasa sa poate veni el la punctie, inca nu sunt sigura de aspectul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adriana,inainte sa ai prietene care sa te inteleaga fara sa fie nevoie sa le rostesti ce ai pe suflet...ai un sot mi-nu-nat!!!care te sustine si e la fel de implicat ca si tine in problema asta si care o sa te iubeasca la fel de mult toata viata...indiferent de ce va rezerva ea.

maine te bag in sedinta

hai ca acu' imi da mana sa dau sfaturi...stai sa ma vezi si pe mine peste vreo 4 luni cum batzai din toate alea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira sa stii ca e chiar un barbat minunat ! Poate putin introvertit in momente mai grele , incearca sa fie tare si de multe ori se arata curajos si puternic; desi are si el "demonii lui"... eu in schimb spun tot, se vede si se simte pe mine tot bine ca ma tin putin "nebuniile" si preia conducerea geamanul cel rational care stie f bine ce are de facut
Dar desigur maine ne auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup...ma duc la baie si la somnic.

va las o melodie care imi zornaie in creieri si pe care o fredonez toata ziua de o vreme

http://www.youtube.com/watch?v=cFiAppEAcjQ








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata babute!

Adysor mai ai un prieten care te sustine si te iubeste tare

Weekend fain sa avem!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Buna dimineata,

Adriana vacanta care bate la usa, va fi una memorabila cu un bebe sanatos care se va naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

buna dimineata
ady sa se lase cu bebici in contzed
we fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Va pup pe toate si va doresc un week-end frumos .


Multumesc tuturor, am mai auzit de la unii si de la altii ca e numai o pasare, ce atata suferinta... Aham! In fine, am ingropat-o pe Tzontzo intr-o padurice luminoasa si frumoasa, linistita, unde erau o gramada de pasarele care cantau, asa ca...


Ady, draga mea , Dumnezeu ii ajuta mereu pe cei curajosi. Si ce altceva e faptul ca o luam mereu si mereu de la capat, dupa esecuri si tristeti, daca nu curaj?! Deci, chit ca tremura chilotii pe tine , eu stiu ca esti curajoasa. Plus ca stiu si o placa dintr-o poza anume care dovedeste acest lucru . O sa iti tin si eu pumnii si Doamne ajuta sa fie totul intr-un ceas bun.


Samira, pui ceapa verde la congelator taiata sau intreaga?! Mie nu mi-a dat prin cap sa fac asta, dar o sa fac acum, mai ales ca am primit o ditamai punga de ceapa verde.


Later edit - Am uitat sa va intreb ceva. Din experienta voastra cu candida, ce va dadeau medicii ca tratament? Eu am primit pastiluta, ovule Lomexin si Gynofort. Imi par prea multe. Daca folosesc numai pastiluta si Gynofortul e suficient oare?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

adriana sunt si eu p-aici.
Feteleeeeee, cum se face pestele la cuptor? Depinde de peste, sau tot se face la fel? Se poate baga in punga aia de gatit in care se baga vita?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata fete dragi.

ne luam micul dejun si plecam la cumparaturi.

ana,direct taiata la cutit si in pungi pun ceapa verde in congelator si cand am nevoie iarna tai o bucata de "punga" si o arunc direct in mancare.

aristica,pestele eu il fac in hartie de copt.
il condimentez bine,il ung cu ulei peste tot,il invelesc de vreo 2-3 ori in hartia de copt si il bag in cuptor la 175 de grade.
cam in 45-50 de minute e gata.
pastravul si somonul imi plac cel mai mult in felul asta.

va doresc o Sambata frumoasa fetelor





Mergi la inceput