LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***424***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pupiiiiiiiiiici
Olguta mie-mi place taaare mult rochita, si te si prinde foarte bine stilul asta.
Eu am avut 3 zile nebune la servici, dar... "viitorul suna bine"!!!! Am confirmarea ca se deschide laboratorul nou si ca in maxiiiiim 3 luni pot sa ma duc acolo. Si mai mult de atat... putem sa mergem toti 3 de acum, adica sa merg cu colegi cu tot. Ador cum se aseaza lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ina este faina tinuta ta

Eu am deja rochita asta care imi si vine si nu as mai investi deocamdata bani in alte haine (vreau sa slabesc )

O sa-i fac poza mai de-aproape si daca poti te rog sa ma sfatuiesti ce gen de sandale crezi ca se potrivesc (culoare, model) si cu ce accesorii o vezi.

Multumesc anticipat si sper ca nu te bat la cap, dar ideile tale imi plac mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

pupiiiiiiiiiici
Olguta mie-mi place taaare mult rochita, si te si prinde foarte bine stilul asta.
Eu am avut 3 zile nebune la servici, dar... "viitorul suna bine"!!!! Am confirmarea ca se deschide laboratorul nou si ca in maxiiiiim 3 luni pot sa ma duc acolo. Si mai mult de atat... putem sa mergem toti 3 de acum, adica sa merg cu colegi cu tot. Ador cum se aseaza lucrurile

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
APRILIE 2011



Bravo!!!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Roro, orice crestin care spune Tatal Nostru crede in Diavol (e in textul rugaciunii). Si mi se pare logic ca daca personifici fortele Binelui, sa procedezi la fel cu cele are Raului, asa cum e cam greu sa ai Lumina fara Intuneric. Pana si The Force (be with you) are o Dark Side :)))))))))

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Andiaroro, io ti-am raspuns la aia cu politica si pe forum sau numai in gand? Cred ca m-am senilizat, nu-mi amintesc...Nu scaunul ala funny a fost problema, ca de buna voie s-a pus in el si oricum n-a stat decat cat a infulecat pizza si apoi un pic de tort, problema ei e cand se-ntampla ceva ce nu e conform scenariului ei, se simte luata prin surprindere si se panicheaza, dar se adapteaza destul de repede. Ea credea ca am mers acolo pt o zi obisnuita la locul de joaca, nu intelegea ce atata tevatura si ce asteapta toti de la ea:))
Dyana, ce mishto ti se aranjeaza lucrurile, mare inspiratie a fost cand ti-ai sunat fostul coleg!
Olishka, tu esti superba in orice; rochia e foarte faina!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Dyana, te rog sa ma crezi ca nu sunt 15min de cand ma gandeam sa te intreb cum s-a finalizat cearta cu sefa si daca migrezi la ex-colegu' cu laborator! Ma bucur ca ti se aliniaza planetele asa bine!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Sa tac, sa nu tac?
Ramona, eu cred in Dumnezeu; dar TOCMAI DE ACEEA, nu cred in Diavol. "Diavolitatile" sint "lucrari" exclusiv omenesthti.

exact asa gandesc si eu. ce e rau e facut strict de liberul arbitru al omului. Sa crezi in "diavol" ca entitate... e ca si cum ai spune ca o parte din creatie, adica din Dumnezeu este rea prin natura ei.... iar eu asta nu o s-o cred veci. Eu despre Doamne Doamne nu cred si nu simt altceva decat iubire, in cea mai pura si adevarata forma. ATAT!!! restul.... sunt manifestari de energie negativa , dar emisa doar de oameni... si sigur, daca vrei sa numeste aceasta energie "diavol""... e doar un nume.
Si de asemeni mai cred ca energia negativa poate fi canalizata spre anumiti oameni, asa numitele blesteme, si astea le poti indeparta doar prin tine sau de ce nu, printr-un preot cu har, printr-o slujba.
Imi veneau in cap experimentele facute in biserici, adica au fost grupuri de cercetatori care au masurat impulsurile electrice de la nivelul scoartei cerebrale in diferite slujbe si biserici. Si intr-adevar diferentele au fost mari; si in locurile unde oamenii chiar simteau starea de bine in biserica, in timpul slujbelor se activau exact aceleasi zone care confera starea de siguranta care apare la copii de pana-n 3 luni cand sunt tinuti de mama la piept, adica starea de siguranta totala.
Sa stiti ca unele slujbe, din toate religiile pamantului contin pasaje care canalizeaza energii. Unele sunt facute pentru bine, altele pentru manipulare. Chiar saptamana trecuta am citit despre codul ascuns in biblie... e o lectura fascinanta, daca dati o simpla cautare pe google gasiti o sumedenie de articole.
deci da, eu cred in puterea vindecatoare a cuvintelor unei slujbe facute din inima. Nu cred in puterea unui om de a face aceste lucruri, ci doar in invatarea si utilizarea unor "canale de energie".
Cred ca ati simtit si voi cum uneori intr-o simpla privire a oamenilor gasesti o stare de liniste si de bine, sau dimpotriva, te apuca un sentimente de te-ai duce oriunde numai langa persoana respectiva sa nu stai.
V-am bagat in ceata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca poate ar trebui sa o ajuti si tu si sa o pregatesti mai bine. Inainte de un eveniment din acesta mai altfel sa vorbesti mult cu ea, sa-i dai detalii multe, chiar daca tie nu ti se par importante.

Eu de 2 zile il bat pe David la cap cu gradinita. I-am tot povestit ce o sa faca acolo, cum o sa manance, o sa doarma, eu o sa plec, o sa vin bla, bla...cred ca i-am repetat de zeci de ori si astazi n-am avut nici o surpriza neplacuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Diana foarte interesant ce-ai povestit tu acolo.

Eu avandul pe fratele meu preot, am auzit si trait cu el atatea incat sunt sigura ca exista bine, dar si rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aici este rochia, am luat-o mai de-aproape sa se vada si detaliile si nuantele. Sunt mai multe poze.

https://picasaweb.google.com/olgagireada/Rochie?authkey=Gv1sRgCJOK2qXy_b3eLg

As investi intr-o pereche de sandale si in ceva accesorii, dar nu stiu ce.

Cum sa-mi fac parul?



Mergi la inceput