Strugurasi de Sept-Oct 2011 *56*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Olaaa

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Va rog sa imi dati si mie reteta de facut branzica cu zeama de portocala, ca asta am. Conteaza ca e lapte de capra?

Nana, nici noi nu papam carne, ca ne ies bubitze :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alex,eu am facut branzica din lapte de capra,cu zeama de portocala. Am pus laptele la fiert ( eu am avut un litru, si era mai mult colostru) ,cand a inceput sa fiarba am pus suc de portocala proaspat stors ,si am amestecat pana s-a separat branzica de zer si zerul avea o culoare usor galben-verzui. La un l am pus zeama de la doua portocale medii.

Neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ola Oana

Buna dimi

Jade eu ii dau iaurtul seara la 19 sau 20 cu banana ca simpu nu-i place.

Dbuuny pai daca a fost bolnavioara de asat nu a papat.O sa pape ea
Nici Anastasia cand a facut febra.


Alayna sunt mame care dau copiilor lapte de vaca de la 6 luni.Acum ca-i facem si noi branzica nu cred ca are ceva.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

http://www.vianaturalia.ro/

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Laptele de vaca se evita din cauza intolerantei la lactoza. in procesul de coagulare(ranza, iaurt) lactoza se distruge. de asta e voie cu iaurt si branzica dar nu cu lapte.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

ALA.. nu se da lapte insa iaurt sau branza da, in iaurt/branza e mai putina lactoza, si probabil de asta se evita laptele in primul an, iaurtul sau branza pot fi consumate si de cei cu intoleranta la lactoza..
Nu stiu daca ai grsit daca ai oprit divrsificara, insa u nu as opri-o ci as schimba meniul

EU cred ca vorba cf careia menstruatia schimba gustul laptelui , e un mit....
La noi sunt biscuiti fara gluten, eu insa ii dau biscuiti normali (cu cat mai putin E-uri), ceva italiensc.. sau biscuiti e bb de la hipp..i-am dat si organix dar parca au gust de mdicamente
Bravo pt dintuc...

KLAU.. lasa ca o sa se vada rezutatel si o sa ai picioar d fotomodel
Radu e mai mic cu o luna ca la, si nici a mea nu defilaza in 4 labe sau sa se ridice.. are timppp

BUNNY.. ma bucur ca sunteti mai bine
Si eu ii dau body lung +pijama lunga+ pilota de vara noaptea, ziua afarabody scurt , tricou si pantalonasi au fustita in casa tote cu maneci lungi..
Am incercat sa o dezbrac noaptea dupa c am citit pe aici SI ACUM Avem mucisori

O zi faina fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, nu cred ca de la dezbracat a facut muci...era rece cand dormea?
Eu pe eca ieri am culcat o si fara pantaloni si era asa calduta...o fi baut ceva..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatzaa

Iar ne-am trezit tarziu pt iesit afara, acu fugim dar deja e cam tarizu,adik n-o sa putem sta prea mult ca vine soarele ala rau

Iaurt si eu ii dau la masa de 7 seara, cu banana de obicei si il papa tot.

am cump o sol antimucegai, deci sunt bolnava, imi mucegaieste painea in dulap de pe o zi ep alta, si paharele si tot au gust de mucegai din dulap..dar scrie ca e iritant pe sol asta si se da si se tien asa 24 de ore, ar trebui sa dau si sa plecam de acasa? adik i-e de ayan nu de noi.

Rach, Dbunny, cum sunt babies?

Lali cred ca turbam de-a binelea..adik io sutn asa, orice dar pana la copil

va pup, fugim afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Zubi, Anastasia este bine... a inceput sa si manance.Noi nu preatrec imediat. reusim sa iesim dimineata afara ca ea se culca exact la 10 si se trezeseste pe la 13.

Alayna eu ii dau biscuiti populari.Asa se numesc.Ii plac si de astia ii dau.Ii pun 3 biscuiti.

Sei eu daca as lasa-o pe Anastasia mai dezbracata i se racesc imediat manutele.

Ai lasat-o sa doarma mai dezbracata?Poate de asat a facut mucisori. sa treaca.la noi cu apa de mare de la Vibrocil trec imediat.


Mergi la inceput