Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alexa_G, iti recomand lp TOPFER.


carina....ai un bebe super reusit, si toate astea numai cu san....bravo


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mihaela nici nu am cuvinte...ce veste ingrozitoare offf Doamne, poate totusi nu se va declansa nemernicia de boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Buna fetele,
am revenit si nou dupa vreo 2 sapt de pauza.
Noi suntem bine, ne-am increstinat, crestem mari (avem 5.8 kg si 60 cm la fix 3 luni).
Nu prea am mai putut intra ca am fost cu botezul .. dupa aia tati a avut liber si ne-am plimbat iar acum iesim in fiecare dimineata la 8 .. venim la 12 ... iesim la 17 si tot asa
Doarme foarte bine afara.
de cateva zile, dormin noaptea dela 22.30-23 pana dimineata la 5.30-6 ceea ce este beton.
Va pupam, sper ca sunteti bine si voi si bebelinii si merg sa citesc din urma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

si eu as face un ulei de corp..oare pot folosii flori de salcam?imi place asa mult mirosul lor...si a celor de tei!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca





si mie la fel!
e super reteta Mhaelei , suna tare bine dar ma intrebam dc pot folosi alt tip de flori , de exemplu teiul, miroase super si mai imi plac lacramioarele .



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

jessamine te astept sa-mi pove cu l-ai facut sio tu de 7,9?
ca noi aici suntem la intrecere cu Toma si Radu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

buna !

revin si eu dupa o apsenta ffff lunga dar motivata zic eu

Bebe este bine doar ca doarme putin ziua si tot timpul cere atentie nu pot sa merg nici la baie ca incepe sa tipe si daca nu ma duc repede la el se pune pe plans.
Am fost foarte ocupati si cu botezul (avem poze pe FB)

Pana acum o luna si jumatate bebe lua in greutate 250-300g/sapt il alaptam si ii mai dadeam si supliment de LP (60g/zi)de la 2 luni nu a mai luat sanul si a trebuit sa ma mulg iar cu timpul cantitatea de laptele s-a diminutat iar acum nu mai am aproape deloc asa ca suntem pe lp. Bebe nu prea mai are pofta de mancare abia daca a mai luat 120-150g/sapt Slabut nu este ca are 7.9kg si 64 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

s-a trezit Matei si tastez cu el in brate si cu stanga pt ca pe dr o roade bebe
Bebelusii vostri rod tot ce apuca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

jessamine ma bucur ca sunteti bine,ce-ti face sotul ,stiu ca avea probleme e mai bine?

piciul l-ai umflat ca lumea

bulnitz sunt curioasa daca da rezultat tratamentul homeopat,Georgia si tu l-ai facut?

Carina ce sti de Rox Dudus?eu mai sunt intrun grup de mamici pe FB si am dat de ea pe acolo.


Bulinutz pai parca se daduse pe brazda flipel iar papa putin?


Georgia ti-am mai raspuns o data dar cred ca nu ai vazut din cele 3 saptamani pe care trebuia sa le urmam cu nexium, am urmat doar 16 zile dupa care nu -iam mai dat si de-atunci nu am mai varsat,decat daca ma joc eu de-a-avionu cu el.

Marysa frumosi,frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Multumim Altesa!

Am luat-o razna rau...m-am apucat sa calc, e cald de mori si eu calc un tricou vin la bb ca maraie...o readorm, iarasi fug...va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

altesa sotul inceput interferonul la o sapt dupa ce am nascut si i-a fost foarte rau are insomnii,dureri mari de oase , de cap si i-a luato si inima razna a fost in co si in medical pana pe 2 Acum asteptam sapt viitoare o analiza sa vedem daca continua tratmentul Avem mari emotii

Mergi la inceput