Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lady nu mai pomeni de subiectul ala ,ca iar isi vara necuratul coada
altesa cum ii merge lui rafi cu tratamentul..l-ai incheiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor!

La multe lunite Sara, Cristi, Adela Alexandra!

Miha, si eu zic ca ar fi bine sa mai ceara o parere. Dumnezeu sa o ajute si sa le dea multa putere parintilor!
Matzaila, intradevar trist, dar cum spuneau si fetele, singurele persoane importante maine sunt bebe Alexandru si voi. Distractie placuta si nu lasati nimic sa va strice aceasta zi frumoasa. Si noi maIne il botezam pe Vladut.
Lady, multa putere sa le rezolvi pe toate!
Alina, Lexi, foarte frumoase pozele. Sa va traiasca micutii crestini!

Noi suntem pe ultima suta cu pregatirile de botez.
O zi frumoasa sa aveti! Si distractie placuta celor ce sarbatoresc in weekend crestinarea puiutilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Mataila nu fi supi...uite nici parintii lui B nu au venit la nici un botez...cica ce sa caute ei acolo? nu vin si nu vin nu ai ce sa le faci...

Altesa pozele sunt aici : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.421892317838488.109191.100000531695793&type=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Fetelor care ati luat alocatia..am inteles ca ati luat doar alocatia pentru copil cei 200 de lei dar indemnizatia voastra inca nu v-a intrat?
Eu trebe sa merg la servici ca mi-a gresit personalista adeverinta cu veniturile si mi-a calculat prea putinMa duc sa o strang de gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Noi maine avem botezulSper sa fie totul bine ca oricum mult m-am mai stresat.
In rest ne trezim pe la 6-7 si apoi mancam si dupa vorbim muuuult iar mami cade langa noi dar nu conteaza ca e mai frumos sa gangurim si sa tipam si sa scoatem tot felul de sunete
Mihaela imi pare rau...chiar nu stiu ce as putea spune.Eu cred ca as innebuni ca mama sa aflu ca puiul meu are ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor!
Imi pare rau pt vestile triste, dar e bine ca ne putem incuraja si sustine reciproc. Chiar daca intru destul de rar, sunt cu gandul la voi si, cum scriau si fetele, cand ajung intr-o situatie delicata pe care voi ati depasit-o deja, ma ajuta postarile voastre.
Matza, in perioadele cand ai nevoie de ceilalti, realizezi cine iti sunt cu adevarat prieteni, asa ca nu te intrista, puiutul tau merita o mama fericita si bine-dispusa.
Mihaela, imi pare sincer rau pt unchiul tau, ma rog ca Dumenzeu sa le dea putere, sa se increada in El si sper ca totul sa fie bine pana la urma. Oricum, DUmnezeu nu face greseli, doar ca asta e doar o bucata din marele puzzle si asteptam ajutorul Lui...
Eu am primit indemnizatia, am luat 75 % din salariu pt Natalia si 600 Ron , suma fixa, pt Matei, plus alocatiile.

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

ieri am umblat creanga toata ziua cu cupiii in parc si nu am avut timp sa intru...bb Filip nu a domrmit ieri decat 2 ore de la 6 de dimi pana seara la 10 si a mancat numai in reprize de 30-40ml la 1-2 ore...m-a terminat efectiv

La multe lunite Sara, Cristi, Adela Alexandra!

lady georgia...terminati...nu primiti nici o floricica din coronita...e a mea toata credeti-ma

matza asa si la mine...anulari de ultim moment dar si unii care s-au anuntat ca vin tot de ultim moment si au compensat cumva...oricum aiurea rau de tot ...despre parintii tai...no comment
Alina, Lexi, foarte frumoase pozele Sa va traiasca micutii crestini!
vad ca suntem mai multe fete cu botez in weekend...sper sa avem vreme buna

sa va spun ca eu nu am dat nici o invitatie? le am acasa...din cauza de diverse boli cand unul cand altul...nu am apucat sa impart nici o invitatie...traiasca tel si netul

vroiam sa va intreb pe cele ce dau LP: cum puneti voi in bibe cu gat ingust? nu va curge pe langa?...am si eu o problema

altesa nu e racoare nici ptr bebelusi sa ii imbraci in maneca scurta la 30 de grade, mai mult de atat ei se supraincalzesc foarte repede si se pot deshidrata...eu il tin pe bb numai in body maieu sau maneca scurta ziua si pe seara ii pun pantaloni scurti









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite bulgarasilor sarbatoriti astazi Cristi, Adela Alexandra

Alina foarte frumoase pozicile dar mai ales bebe Filip….

Am revenit si noi la programul normal dupa mini vacanta de 1 mai. Sotul meu a fost liber si toate activitatile noastre l-au avut pe bebicu in prim plan. Calculatorul mi-a fost arestat de un nepotel care a stat la noi. Dar am reusit sa recuperez capitolul trecut.

Despre subiectul legat de ceai sau apa, Alexandru bea ceai de fenicul in special dupa amiaza cand e foarte cald, incerc sa nu-i dau mai mult de 50 ml.

Imbracaminte: body cu maneca scurta + - pantalonasi, iar seara dupa baita ii mai pun si caciulita foarte subtire.

Citisem in capitolul trecut despre diversificare. Noi am fost la controlul de doua luni la pediatra si iata ce a zis:
- La 3 luni si doua saptamani introducem o lingura de cereale fara gluten in laptic. Ea ne-a recomandat ca in primele zile sa le introducem doar la amiaza dupa care sa punem si in biberonul de seara;
- La 4 luni introducem o masa de fruct. La inceput acesta va fi mar copt dupa care trecem la cel crud si mult mai tarziu la banana
- La 4 luni si doua saptamani introducem supa de legume + piureul de legume
- La 5 luni branza de vaci;

Bebe continua programul haotic de mesa. Papa 30ml, 60 ml si in cel mai fericit caz dupa ce doarme mananca 90ml, 120 ml.
Am primit recomandarea sa ii schimb lapticul, sa trec pe milumil sau aptamil, dar nu am nici o idee pe care sa il incerc mai intai. Pareri pro si contra sunt pentru ambele.
Mihaela fruntea sus si incredere in Doamne Doamne


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Multumim de urari, fetelor, nu-mi vine sa cred ca avem deja trei lunite

Mihaela, eu cunosc pe cineva cu aceasta problema, fetita are 3 ani, e perfecta deocamdata, merge la controale periodice si asa va fi mereu, din pacate nimeni nu poate sti daca sau cand va aparea ceva. Cum spunea Anda, legatura dintre emisfere fiind incompleta sau inexistenta, pot aparea oricand manifestari nedorite. Lor li s-a dat ca exemplu inabilitatea de a-si lega vreodata sireturile la pantofi. Si clar parerile medicilor difera, mult.
Multa putere le doresc parintilor si incredere. Poate fi si ok, daca doamne doamne ii iubeste.

Matzaila , inteleg, eu ma suparasem ca mama mi-a dat cozonac cumparat la Paste cand n-are altceva de facut pe pamant decat sa se ocupe de treburi casnice...
In alta ordine de idei am deja o gramada de refuzuri la botez, si am invitat din start un cerc foarte restrans, oameni cu care imi facea o reala placere sa-mi impart bucuria, nu ma interesau banii, am spus la toti sa priveasca momentul asta ca o petrecere intima si atat. Si totusi unii, care stiu exact ce inseamna acest copil pt noi ne-au refuzat, motivand "stam tare prost cu finantele". Sunt trista, nici macar dezamagita.

Ca sa nu zic ca n-am incercat, i-am dat ieri lui Cristi cateva lingurite de ceai de fenicul, cand urla dupa tzatza vorba Ilenei de se scuturau frunzele in copaci, la nici doua ore dupa ce mancase bine. No way, jumatate mi-a scuipat afara, iar biberonul il impinge cu limba in loc sa il incercuiasca asa ca la supt. Asa ca o las balta si daca s-o face cat un purcelus, sanatos sa fie!
(fetele cu bebelusi dolofani, sa nu ma interpretati gresit, vreau doar sa spun ca mancaciosul meu trage la san mai mult decat are nevoie, asa cred.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Amalia sunt convinsa ca si Toma trage mai mult decat are nevoie. Am povestit cu Roxana Dudus pe tema asta si mi-a zis sa nu ma stresez si sa ii dau cat cere. Sunt bebei care au nevoie mai multa de apropierea fizica data de alaptat. Eu deja m-am calmat . Vom face sport si dieta impreuna

Mergi la inceput