Fiv la Sibiu (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Fetelor azi sunt un pic mai fericita.Am fost la o eco transvaginala si am un folicul de 10mm pe ov stg si doi foliculi pe ov dr de 5 si 6mm. Sunt in ziua a 5-a si endometrul este de 4mm in conditiile in care azi inca am patat tamponul.Acum astept cu nerabdare AMH-ul si inhibina B.Eu am ciclul la 24 de zile.
Ce credeti, e de bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

engi eu zic ca e foarte bine. faci si stimulare sau ciclu natural? eu aveam de 10-11mm, uneori de 14 mm, prin ziua 9-10 la CM de 28.
cum stai cu stransul actelor pentru dosar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ray80 spune:

Multumesc, Adya! am facut ET pe 26 aprilie cu dl Ispasoiu. natural nu reusim de 9 ani! am hotarat luni sa fac analiza de sange. stie cineva cand trebuie repetata analiza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

ray80,Doamne ajuta sa fie bine!Beta hcg o vei repeta la 48 ore si trebuie sa se dubleze valoarea!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginasimona76 spune:

RAY80 felicitariiiiii
Sa se lase cu beta mare si copilasi sanatosi.
Analiza se repeta la 48 ore ar trebui sa se dubleze valoarea.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismoni

carla sunt socata de ce-mi spui. daca nu venea de la o persoana implicata in program as fi crezut cu greu. macar v-au spus de ce nu au rezultatele sau e doar rea vointa, ca sa stiu la ce sa ma astept si eu.
ce ar fi sa le scrieti si sa le solicitati sa va raspunda, poate asa obtineti vreo reactie pozitiva
bafta multa

Eu am inceput "aventura" cu dosarul din noiembrie, cand l-am depus prima oara la Cluj. Aici m-am lovit de batjocura personalului care s-a ocupat de dosar (prima oara l-au piardut apoi l-au trimis incomplet si a fost respins).
Sibiul zice ca ei au primit rezultatele la dosarele din februarie nu din martie. Dar va dati seama ca ar fi culmea ca Ministerul sa fi facut un complot impotriva lor, sa le trimita numai lor alte rezultate :))
Dupa comisie, secretarul comisiei ia hartiuta cu rezultatele si le trimite. Nu-mi inchipui ca cauta hartia de luna trecuta expre pt Sibiu :))
Din pacate orice am zis, Sibiul o tine pe a lor: n-am primit.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginasimona76 spune:

Azi a 10 zi de la CM, endometrul era de 4, dr a zis ca luna asta nu am ovulatie.Mi-a dat 2 capsule/zi de femoston(din cele inchise) si sa ne vedem in a 15 zi.
Citisem ca ptr ingrosarea endometrului se bea ceai de cretisoara,dar nu stiu daca se poate bea oricand.Stiti ceva de ceai?
Si eu credeam ca luna asta voi face ET!
Ptr ET imi spuneti ce etape a-ti avut voi?din ce zi a-ti inceput si ce vi s-a dat ptr ingrosarea endom?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

gina,pt endometru multe fete beau ceai de cretisoara si vin rosu.In cazul meu nu a fost necesar,caci am fost in extrema cealalta cu endometru mare.Parerea mea este ca daca nu creste suficient,sa te mai gandesti daca faci FET acum sau amani putin.Iti urez multa bafta!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Gina eu am luat L-argina din zi 1 cate 3/zi. La CM-ul de dupa histero in zi 10 doar cu l-arginina (fara femoston) era 7,4mm. O poti incepe de acum .Dc nu faci ET luna asta o iei pana luna urmat cand vei face Et-ul, rau nu face. Am luat L-arginina de la Secom , se gaseste in plafare.




Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginasimona76 spune:

SPER;LORELEI va multumesc pentru informatii .Am sa beau si ceai si vin si l-arginina.
Aveti dreptate cu ET ar trebui sa astept eventual luna viitoare ca nu mi-a prescris nici lutinus(progesteron),
la fiv aveam 2/zi
Ma preseaza si varsta ,incerc din 2001 ,asa ca la capitolul rabdare stau mai rau.
Va multumesc ptr sfaturi

Mergi la inceput