Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Acum am ajuns de la doctor. Sunt putin dezamagita, dar incerc sa gandesc pozitiv. Cu bebe totul e bine, si am inteles ca a crescut destul de bine. Se pregateste sa vina dar nu asa de tare. Mi-a spus ca in 3 zile sigur nu nasc. Mi-a mai spus ca marti dimineata sa ma duc sa ma internez sa poata sa imi faca toate analizele sa vada atunci daca imi vor provoca nasterea sau imim fac cezariana. Mi-a spus ca cazariana imi vor face in functie de cum e situatia lui. Imi e frica de mor, dar incerc sa ma abtin. Acum vom vedea ce va fi. Eu sper ca totusi pana marti sa nasc.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

FELICITARI ANXY!!! Sa fie bebelina sanatoasa si norocoasa.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Titi, baga plimbari, la o adica si un smotru mic(desi cred ca esti satula), o noapte romantica...orice, orice numai sa vina bebelacul. Suntem alaturi de tine!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Plimbari fac in fiecare zi . Curatenia am facut de m-am saturat si inca mai fac. Si de nopti romantice nu am dus lipsa mai ales de cand am impliit 39 de saptamani. Dar o sa mai incerc, nu ma las.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Ioana, mie dr mi-a zis sa beau 2 l de ceai inca din prima zi. Nu stiam ca nu e ok. Ea mi-a zis ca e f bun in cantitatea asta. Iti scriu acum PM si daca mai e ceva ce consideri important imi zici tu ca eu nici nu mai stiu ce sa intreb.

Alina cu bebelusa 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Fetelor,am si eu o rugaminte,daca stie cineva va rog sa-mi raspundeti cat de repede.Daca eu nu am luat nici o zi de concediu prenatal,iar in concediu de cresterea si ingrijirea copilului intra tatal copilului,sunt obligata prin lege sa-mi iau 42 de zile de concediu de lehuzie?
Va multumesc!
Titi esti absolut scumpa:”de nopti romantice n-am dus lipsa,mai ales de cand am intrat in 39 de saptamani”.Nu sta cu frica,are Dumnezeu grija de noi toate!Important e ca bebe sa vina cand trebuie si sa fiti amandoi sanatosi,indiferent de calea aleasa.

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hop si noi, nitzel pe aici!

felicitari, Anxy!!!! Bine ai venit printesa! SA fiti amandoua sanatoase si norocoase!

Virgi chiar nu stiu ce sa-ti spun. Habar n-am cum se procedeaza dc nu ai luat prenatal.
Ce face puiul?

Pupaceli la burtici!



Elly de Babyboom minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

nu esti obligata deloc.La mine e la fel sotul intra in CIC

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 4 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

FELICITARI MAMI ANXY !!
BINE AI VENIT SOPHIE !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Fetelor, eu de abia am revenit de la control si tare mult m-am linistit pentru ca mi-a spus clar ca NU are nici o recomandare de cezariana !! Totul arata perfect pentru nastere naturala
Bebe are in jur de 3.000 gr, caputul si femurul de 39 sapt , burtica era cam goala, de 36 sapt( cica ii era fomitza ), placenta cam imbatranita dar lichidul amniotic era in cantitate ok, colul inchis dar mai scurtat! Ma prezint cu +17 kg ( dar sunt umflata toata de edeme)
Asa ca maine intram in sapt 38, mai stam o sapt linistiti si apoi incercam sa il chemam pe bebe Dorian afara din burtica!(as vrea in maxim 2 sapt sa nasc ..) !!
Pana atunci ma incarc cu mult ZEN de la Diana , Anxy si celelalte fete care vor naste natural inaintea mea .. dar oricum am asa o liniste sufleteasca pfiuuuuuuuu de zici ca-s nebuna sau inconstienta

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput